NOV MESIACA MAREC 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Po dlhých zimných mesiacoch sa v marci konečne dočkáme prvých jarných dní, ktoré so sebou prinesú aj čiastočné oteplenie a pozitívnejšie myšlienky. Na začiatok astronomickej jari potom nadviaže aj marcové novu mesiaca, počas ktorého možno pocítite príval novej životnej energie. Prezradíme, na ktorý termín vychádza marcové nov mesiaca, s akým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy je nov mesiaca marec 2023?

Nov mesiaca v marci tentoraz pripadne na 21. marca 2023, pričom nastane konkrétne o 18.22 hod. stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o nov mesiaca v znamení Barana, čo znamená, že sa máme naozaj na čo tešiť. Prináša so sebou totiž množstvo energie a ľuďom môže dodať potrebnú priebojnosť, ale zároveň môže v niektorých jedincoch vyvolať nervozitu a nahráva drobným aj väčším sporom.

Ako nás nov mesiaca v marci ovplyvní?

Astrologickým znamením, ktoré má na marcový nov mesiaca dominantný vplyv, je Baran. Ide o znamenie ohnivé, ktoré sa vyznačuje predovšetkým svojou priebojnosťou a spontánnosťou. Jedinci narodení ako Barani prekypujú životnou energiou, sú ambiciózni, a keď sa pre niečo nadchnú, nič ich nezastaví. Vďaka tomu, že si pomerne ľahko dokážu presadiť svoju, to môžu v živote dotiahnuť naozaj ďaleko.

Problém ale spočíva v tom, že Barani sú niekedy do vecí až príliš zapálení, chcú mať všetko podľa seba a najlepšie hneď. Často sa potom kvôli tomu zaplietajú do nezmyselných hádok a rôznych sporov, takže na okolie môžu pôsobiť ako idealisti či rebeli. Na druhej strane sú však pomerne bezstarostní a nezávislí, majú veľkú radosť zo života a bývajú zdrojom skvelých nápadov.

Počas marcového novu mesiaca teda môžete pocítiť poriadny príval novej životnej energie a motiváciu presadiť sa v práci, v osobnom živote alebo napríklad aj tam, kde by ste to možno ani nečakali. Ambicióznosť a neústupnosť Baranov vám určite pomôže v ceste za splnením vašich snov, ale majte na pamäti, že dôležité životné rozhodnutia je dobré najprv premyslieť. Radšej nerobte žiadne unáhlené závery.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Marcový nov mesiaca v Baranovi sa však spája aj s nervóznou energiou, ktorú ľudia potrebujú vybiť. Niektorí jedinci sa tak môžu nechtiac zaplietať do rôznych malicherných sporov a toto obdobie so sebou možno prinesie aj nepríjemné hádky. Bohužiaľ nahráva tiež závislostiam, takže pokiaľ sa snažíte prestať fajčiť alebo obmedziť konzumáciu alkoholu, mohlo by to pre vás byť pri marcovom nove mesiaca o niečo ťažšie ako obvykle.

Po zdravotnej stránke má nov mesiaca v marci najväčší vplyv na hlavu, zuby a jazyk, takže si dávajte dobrý pozor, aby ste si zbytočne neprivodili nejaké zranenie či chorobu. Okrem toho nov mesiaca ovplyvní aj tepny, prúdenie krvi, priečne pruhované svaly alebo napríklad žlčník. Pamätajte tiež na to, že touto dobou sa neodporúča podstupovať akékoľvek invazívne vyšetrenie alebo zákroky. Vyskúšať ale môžete jarný detox.

Čo robiť počas marcového novu mesiaca?

Aj keď ste možno už pripravení pustiť sa s prvými jarnými dňami konečne do práce a začať zveľaďovať svoju záhradku, radšej ešte chvíľu počkajte. Marcový nov mesiaca totiž nie je vhodným okamihom na sadenie či presádzanie, pretože semená touto dobou zle vzchádzajú. Pôda odpočíva, takže by mala mať pokoj, ale ak chcete, môžete ošetriť nadzemné časti stromov a kríkov.

Nov mesiaca marec 2023

Tentoraz sa marcového novu mesiaca dočkáme až v druhej polovici mesiaca, pričom nadviaže na jarnú rovnodennosť, kedy na severnej pologuli oficiálne začína jar. Nov mesiaca pritom prebehne v znamení Barana, čo značí, že sa bude jednať o obdobie prekypujúce nepokojnou energiou, zvýšenou motivovanosťou a túžbou presadiť sa v rôznych odvetviach.

Ako ovplyvní marcový nov mesiaca vaše emócie?

Pretože sa jedná o nov mesiaca v Baranovi, ľudia môžu pocítiť príval novej životnej energie a priebojnosť, ktorá im doteraz nebola príliš známa. To im potom pomôže pri ceste za tým, po čom túži, a navyše sa možno dočkajú aj novej inšpirácie a skvelých nápadov. Dané obdobie ale tiež praje hádkam a sporom, ktoré môžu vzniknúť aj zo zdanlivo bezvýznamných dôvodov.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Na ktoré časti tela bude mať nov mesiaca v marci vplyv?

Pokiaľ ide o zdravie, počas marcového novu mesiaca by ste si mali dávať pozor predovšetkým na svoje zuby, jazyk a hlavu. Tieto časti tela budú totiž v danej chvíli najcitlivejšie, takže by ste ich nemali príliš zaťažovať. To navyše platí aj pre ďalšie oblasti, ako je priečne pruhované svalstvo alebo napríklad žlčník. Radšej sa teda nijako nepremáhajte, ale pustite sa do jarnej očistnej kúry.