ZNAMENIA ČÍNSKEHO HOROSKOPU: Aké som? ( charakteristika)

Ak ste fanúšikmi astrológie a radi priraďujete ľuďom vlastnosti podľa toho, kedy sa narodili, pravdepodobne vás bude zaujímať aj čínsky horoskop. Ten obsahuje dvanásť znamení, ktoré zodpovedajú dvanástim rôznym zvieratám. Prezradíme vám, aké čínske znamenia existujú, aké charakteristiky sa vzťahujú na jednotlivé znamenia čínskeho zverokruhu a ako zistiť svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Čínsky horoskop

V čínskom zverokruhu zodpovedá každý rok jednému z 12 znamení, ktoré predstavujú 12 rôznych zvierat. Každé z nich sa opakuje raz za 12 rokov a strieda sa buď v januári, alebo vo februári, v závislosti od začiatku čínskeho nového roka. Je teda zrejmé, že horoskop sa výrazne líši od západného zverokruhu, kde tiež nájdete 12 samostatných znamení, ale tie vychádzajú z rotácie súhvezdí počas jedného roka.

Aby toho nebolo málo, 12-ročné obdobie zverokruhu ľudia používajúci čínsky horoskop spájajú aj s päťročným obdobím, keď sa menia prvky (drevo, oheň, zem, kov, voda), a dvojročným obdobím „nábojov“, čo je konkrétne jin a jang. Každý človek je teda ovplyvnený znamením, v ktorom sa narodil, ale aj živlom a nábojom, ktorý v danom roku prevládal.

Čínsky kalendár znamení sa nepoužíva len v čínskej astrológii, ale je rozšírený aj v iných ázijských oblastiach. Patria sem najmä krajiny juhovýchodnej a východnej Ázie, medzi ktoré patrí Tibet, Taiwan, Nepál, Singapur, Mongolsko, Bhután, Thajsko, Kambodža a Južná Kórea. Používajú ho aj Japonci, Vietnamci a Kazachovia, ale s menšími obmenami.

Znamenia čínskeho zverokruhu

Márne sa pýtate, aké znamenie som v čínskom horoskope? V tom prípade už nemusíte zúfať, pretože sme pre vás pripravili praktický prehľad jednotlivých znamení čínskeho horoskopu podľa dátumu narodenia, kde nájdete informácie o tom, ktoré z dvanástich zvieratiek sa k vám hodí. Môžete si tu tiež prečítať, aké vlastnosti vám toto konkrétne znamenie čínskeho horoskopu pripisuje.

Čínsky zverokruh sa tradične začína znamením Potkana a pokračuje jedenástimi ďalšími zvieratami. Ale prečo práve tieto zvieratá? Legenda hovorí, že Nefritový cisár jedného dňa pozval všetky zvieratá, aby sa zúčastnili na veľkých pretekoch. Prvých dvanásť, ktoré prekročili cieľovú čiaru, si potom vyslúžilo svoje miesto v čínskom horoskope. V pretekoch zvíťazil potkan, ktorý sa viezol na chrbte býka a tesne pred koncom zoskočil a dobehol do cieľa ako prvý.

Prvky v čínskej astrológii:

 • Kov – tento prvok sa spája s veľkou vytrvalosťou a silou vôle. Zodpovedá chladnému zimnému počasiu a patrí k nemu biela farba. Patrí rokom končiacim sa na nulu alebo jednotku.
 • Voda – ľudia si tento prvok spájajú s vynikajúcimi schopnosťami presviedčať a tiež so zodpovednosťou. Spája sa so zimným obdobím a tiež s modrou farbou. Patrí rokom končiacim sa dvojkou alebo trojkou.
 • Drevo – v tomto prípade ide o prvok spojený s tvorivosťou a predstavivosťou. Jeho farba je zelená, čo jasne naznačuje, že symbolizuje jar. Patrí na roky narodenia končiace štvorkou alebo päťkou.
 • Oheň – ide o prvok odrážajúci energiu a vášeň, ktorý sa spája s horúcim letným počasím a tiež s jasne červenou farbou. Priraďujeme ho k rokom končiacim číslom šesť alebo sedem.
 • Zem – posledný živel označuje schopnosť stáť nohami pevne na zemi a ísť za svojimi cieľmi. Prvok Zem zodpovedá jeseni a priraďujeme ho k žltej farbe. Patrí rokom končiacim číslom osem alebo deväť.

Čínske znamenie zverokruhu: krysa

 • Roky narodenia – 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020, 2032
 • Šťastné čísla – 2 a 3
 • Nešťastné čísla – 5 a 9
 • Šťastné farby – modrá, zlatá, zelená
 • Kvety – ľalia, africká fialka

Potkany sú inteligentné, výrečné a vtipné. Vďaka svojmu ostrému jazyku a prekvapivému dôvtipu sa dokážu dostať z každej situácie. Vyznačujú sa však aj vynikajúcimi organizačnými schopnosťami a tým, že neustále hľadajú príležitosti, ktoré im zabezpečia životný úspech. Vďaka tomu sa často dokážu presadiť vo svete obchodu, stávajú sa podnikateľmi a bývajú dobrými vodcami.

Okrem toho sú potkany známe aj ako kreatívne a citlivé osobnosti, ktoré sú zvedavé, spoľahlivé a veľmi komunikatívne. Práve to im môže zabezpečiť priazeň ostatných a vďaka ich presvedčivosti sa ich myšlienky a nápady stretávajú s pochopením okolia. Ak Potkan čelí nejakej výzve, snaží sa navonok pôsobiť pokojne a vyrovnane, aj keď to tak nie je.

Potkany sa rady obklopujú ľuďmi a majú veľa známych. Ich životný štýl môže byť náročný, pretože sa snažia zapojiť do obrovského množstva aktivít. Majú však radi istotu a pocit bezpečia, ale majú radi aj kvalitné veci alebo dobré jedlo, čo sa im môže vypomstiť. Môžu byť chamtiví, snažia sa za každú cenu splniť očakávania spoločnosti a môžu byť veľmi náladoví.

Čínske znamenie zverokruhu: Buvol

 • Roky narodenia – 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021, 2033
 • Šťastné čísla – 1 a 4
 • Nešťastné čísla – 5 a 6
 • Šťastné farby – biela, zelená, žltá
 • Kvety – tulipán, broskyňový kvet

Jedinci narodení v znamení Byvola sa vyznačujú trpezlivosťou, pracovitosťou a spoľahlivosťou. Majú pevnú vôľu, bývajú odhodlaní a vždy idú za svojím cieľom. Vďaka svojej pevnej povahe dokážu čeliť rôznym prekážkam a snažia sa problémy riešiť s rozvahou, no stáva sa, že veci nedovedú do úspešného konca. Sú však veľmi praktickí, majú zmysel pre detail a bývajú neúnavnými pracovníkmi.

Dôveru Byvola si musíte získať, ale ak sa to niekomu podarí, určite to nebude ľutovať. Byvoly bývajú veľmi lojálne voči svojim priateľom. Hoci im môže chýbať zmysel pre humor, dokážu si ostatných získať svojou spoľahlivosťou. Môžete sa na nich obrátiť s akýmkoľvek problémom a oni vás vypočujú a zvyčajne vám dobre poradia.

Byvoly stavajú svojho partnera a deti nad všetko ostatné, pričom vynikajú schopnosťou hlbokej lásky. Dokáže byť jemný a obetavý, ale môže mu chýbať romantika. Často má rád svoje pohodlie a pokoj, nerád opúšťa známe koľaje a môže byť veľmi prísny a tvrdohlavý. Medzi jeho záľuby často patrí história alebo možno archeológia, ctí si tradície a je veľmi čestný človek.

Čínske znamenie zverokruhu: Tiger

 • Roky narodenia – 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022, 2034
 • Šťastné čísla – 1, 3 a 4
 • Nešťastné čísla – 6, 7 a 8
 • Šťastné farby – sivá, modrá, oranžová
 • Kvety – žltý kvet ľalie

Nikoho neprekvapí, že Tigre bývajú odvážne až smelé a pre svoje okolie veľmi príťažlivé. Ich správanie často narúša zaužívané stereotypy, pretože títo jedinci si radi vytvárajú vlastné pravidlá. Sú vynaliezaví, charizmatickí a nezávislí. Ostatní ich poznajú pre ich súťaživosť, ale vyznačujú sa aj nedostatkom trpezlivosti a sklonom k unáhlenému konaniu.

Tigre radi zastávajú vedúce úlohy a chcú mať v spoločnosti dobré postavenie. Môžu však prehliadať potreby iných, pričom sa často vzpierajú väčšinovému názoru. Nie sú ochotné robiť kompromisy a môžu podľahnúť rozmaru okamihu, čo vedie k unáhleným rozhodnutiam. Bývajú šťastní v práci, ktorá je pre nich neustálou výzvou a dáva im nové úlohy.

Tigre pôsobia na svoje okolie neodolateľným dojmom, aj keď podľa všeobecných štandardov nemusia byť príťažlivé. Nie je ľahké ich skrotiť, ale ak si vážia svoje náprotivky, môžu byť citlivými a vernými partnermi. Za každých okolností však potrebujú mať aspoň čiastočný zmysel pre nezávislosť. Niekedy zbytočne vyhľadávajú riskantné situácie, pretože nebezpečenstvo považujú za vzrušujúce.

Čínske znamenie zverokruhu: Zajac

 • Roky narodenia – 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023
 • Šťastné čísla – 3, 4 a 6
 • Nešťastné čísla – 1, 7 a 8
 • Šťastné farby – ružová, fialová, červená, modrá
 • Kvety – jazmín

Pre osoby narodené v čínskom znamení Zajaca je typická spoločenskosť, vnímavosť a štedrosť. Dokážu sa dobre vcítiť do potrieb druhých a radi pomôžu, keď si nevedia rady. Bývajú veľmi lojálni voči svojim priateľom a rodine. Vo všeobecnosti sú však dosť opatrní a zdržanliví, na ostatných pôsobia jemným dojmom, a to najmä pre svoje vybrané spôsoby a vzťah ku kráse. Majú cit pre umenie a dobrý vkus.

Vzhľadom na svoje vlastnosti trávia Zajace veľa času s inými ľuďmi a v medziľudských partnerstvách nachádzajú istotu. Práve ich povaha im však môže sťažovať hľadanie priateľov. Môžu sa totiž zdať uzavretí a zameraní na ochranu vlastných záujmov. Nadovšetko však milujú svoju rodinu, starajú sa o svoj domov a v láske sú citlivé, nežné a romantické. Ich partnerské vzťahy sú verné.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Keďže sú Zajace pokojné, vyhýbajú sa konfliktom, často ustupujú v sporoch a snažia sa všetko vyriešiť diplomaticky a pokojne. Kvôli svojej nedôvere a opatrnosti len neradi skúšajú niečo nové. Keď sa však pre niečo rozhodnú, majú pevnú vôľu, ktorá im umožňuje dosiahnuť všetko, čo si zaumienia. Ak im to vyhovuje, dokážu klamať alebo predstierať rôzne emócie. Potom šikovne manipulujú s ostatnými, aby dosiahli svoje.

Čínske znamenie zverokruhu: Drak

 • Roky narodenia – 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024
 • Šťastné čísla – 1, 6 a 7
 • Nešťastné čísla – 3 a 8
 • Šťastné farby – sivá, biela, zlatá, strieborná
 • Kvety – dračí kvet

Ľudia narodení v znamení Draka vynikajú nad ostatnými svojou charizmou, ale aj odvahou, mimoriadnou silou a energiou. Vedia, ako upútať pozornosť svojho okolia, aj keď nemusí byť lichotivá. Údajne je to symbol šťastia a šľachetnosti, pretože draci sú jediní, ktorí majú šancu dotknúť sa nebies. Vďaka tomu môžu dosiahnuť nesmrteľnosť a udržiavať spojenie s bohmi.

Ak si drak niečo želá, zvyčajne sa mu podarí dosiahnuť svoj cieľ. Vždy zvíťazí, či už stojí na strane dobra, alebo radšej slúži zlu. Svojimi ambíciami a schopnosťami vyniká nad ostatnými a dokáže presvedčiť ostatných, aby zmenili svoje rozhodnutie. V skutočnosti sú draci veľmi sebavedomí, nároční na seba aj na ostatných a niekedy dokonca veľmi arogantní alebo sebeckí.

Okrem toho jedinci narodení ako Draci bývajú tvrdohlaví, vznetliví a hovoria veci bez rozmyslu. Málokedy sa starajú o druhých a môžu byť neverní alebo nespoľahliví, hoci potom často dostávajú oveľa viac príležitostí. V skutočnosti sa ľudia cítia poctení, že ich môžu poznať, a vďaka tomu nadväzujú dobré známosti. Uplatnenie nachádzajú ako podnikatelia, filmové hviezdy alebo dokonca modelky. Sú obletovaní opačným pohlavím, hoci bývajú nerozvážni a málokedy sú skutočne zamilovaní.

Čínske znamenie zverokruhu: Had

 • Roky narodenia – 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025
 • Šťastné čísla – 2, 8 a 9
 • Nešťastné čísla – 1, 6 a 7
 • Šťastné farby – žltá, červená, čierna
 • Kvety – kaktus, orchidea

Na prvý pohľad môžu jedinci narodení v znamení Hada pripomínať Drakov, ale na rozdiel od nich sú vo svojej podstate stabilnejší. Sú to mnohostranné osobnosti, ktoré sa dokážu prispôsobiť každej situácii a majú silnú intuíciu. Zároveň sa vyznačujú bystrosťou, majú sklon k filozofovaniu a vďaka svojmu inštinktu sa dokážu ľahko vyhnúť nebezpečenstvu. Rozhodujú sa však rýchlo a spoliehajú sa najmä na vlastný názor.

Hadi v čínskom horoskope signalizujú temnotu a vnútornú premenu. Keďže ľudia narodení v tomto znamení neustále hľadajú to, čo je pravdivé, niekedy môžu vidieť problémy aj tam, kde nie sú. Keď sú stredobodom pozornosti, často sú urazení. Dobré vzťahy potom udržiavajú len s ľuďmi, ku ktorým cítia absolútny rešpekt. Dokážu však na svoje okolie urobiť dobrý dojem.

Hadi pomáhajú svojim priateľom najmä radou alebo činom, ale nie finančne. V láske môžu byť romantickí, ale ako milenci sú zvyčajne žiarliví a sebeckí. Okrem toho si môžu skomplikovať manželský život rôznymi aférami. Vyznačujú sa však veľkým osobným šarmom, a preto sa ľahko dostanú na vedúce pozície. Ich kariéra býva úspešná vďaka ich dobrému pozorovaciemu talentu a prispôsobivosti.

Znamenie čínskeho zverokruhu: Kôň

 • Roky narodenia – 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026
 • Šťastné čísla – 2, 3 a 7
 • Nešťastné čísla – 1, 5 a 6
 • Šťastné farby – žltá, zelená
 • Kvety – jazmín, kala

Pre osoby narodené v znamení Koňa je typická energia, dynamika a nezávislosť. Sú to ľudia, ktorí si radi robia veci po svojom, bývajú cieľavedomí a nemajú problém robiť dôležité rozhodnutia. Vyznačujú sa tiež veľkou silou a vytrvalosťou a svoje úspechy si dokážu tvrdo odpracovať. Niekedy však chcú príliš rýchlo bežať dopredu, sú nervózni, unáhlení a konajú unáhlene.

Kone sú tiež veľmi agilné, inteligentné a spoločenské, ale často sa im nepáči, že ich okolie ovláda, a nedovolia, aby sa niekto miešal do ich záležitostí. Potrebujú primerané vybitie svojej energie, preto napríklad radi cestujú a rozprávajú sa so svojimi priateľmi. Niekedy však môžu byť náladoví, veci robia na poslednú chvíľu a na všetko majú dostatok času. Dokážu však viesť dav, pretože vedia, čo od nich ľudia chcú počuť.

Pokiaľ ide o partnerské vzťahy, Kone patria medzi pozorných milencov. Hoci dokážu robiť kompromisy, ich silná vôľa môže spôsobiť nedostatok tolerancie voči ostatným. Ak potom v láske zlyhajú, odmietajú hľadať chybu u seba a môžu sa utápať v sebaľútosti. Títo jedinci potom majú úspech napríklad v podnikaní alebo vo financiách, ale peniaze zvyčajne čoskoro minú. Radi sa dobre obliekajú a neboja sa investovať do drahších vecí.

Čínske znamenie zverokruhu: Koza

 • Roky narodenia – 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027
 • Šťastné čísla – 2 a 7
 • Nešťastné čísla – 4 a 9
 • Šťastné farby – červená, fialová, hnedá
 • Kvety – klinčeky, prvosienky

Medzi ostatnými čínskymi znameniami vystupujú Kozy ako citlivé, jemné a romantické osoby. Zvyčajne sú to typickí snílkovia, ktorí sú umeleckí a veľmi kreatívni. Preto sa im darí napríklad v oblasti literatúry, hudby, divadla alebo výtvarného umenia. Okrem toho však majú Kozy aj veľmi dobré srdce, preto často pomáhajú druhým a usilujú sa o ich šťastie.

Kozy sa tiež rady predvádzajú, dbajú o svoj vzhľad a vyznačujú sa dobrým vkusom a šarmom, ktorý šikovne využívajú vo svoj prospech. Ak majú za niečo prevziať zodpovednosť, zvyčajne sa ukážu ako veľmi nepraktickí ľudia, preto majú tendenciu spoliehať sa vo svojom živote vo veľkej miere na iných. Učia sa však prostredníctvom svojich skúseností. Na svoje okolie potom môžu pôsobiť večne nespokojným dojmom a niekedy sú príliš arogantní.

Pokiaľ ide o lásku, Kozy túžia po istote a v romantickom živote bývajú veľkorysé. Nadovšetko milujú svoju rodinu, deti a domov, preto nedovolia, aby ich blízkych niekto urazil. Pred problémami však utekajú, snažia sa za každú cenu vyhnúť konfrontácii a na život sa pozerajú veľmi pesimisticky. Môžete si ich k sebe celkom ľahko pripútať, ale očakávajte, že budú ťahať za jeden povraz.

Čínske znamenie zverokruhu: Opica

 • Roky narodenia – 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016, 2028
 • Šťastné čísla – 4 a 9
 • Nešťastné čísla – 2 a 7
 • Šťastné farby – biela, modrá, zlatá
 • Kvety – krepová myrta, chryzantéma

Jedinci narodení v znamení Opice sú podobne ako tieto bytosti inteligentní, obratní, zruční a vynaliezaví. Skvele sa vedia prispôsobiť novým situáciám, ale nemajú problém s ohýbaním pravidiel, keď je to potrebné. S druhými ľuďmi jednajú diplomaticky a dokážu si ich pomerne ľahko získať na svoju stranu. Sú tiež obľúbenými spoločníkmi, najmä vďaka svojmu veľkému zmyslu pre humor.

Opice sa veľmi rýchlo učia a majú tendenciu každý nápad hneď realizovať, pretože veria, že inak bude neskoro. Niekedy majú sklon k egoizmu, robia impulzívne rozhodnutia a snažia sa manipulovať s ostatnými. Zároveň však majú skvelú pamäť, sú veľmi sčítané a vďaka svojej nebojácnosti a ostrému jazyku si dokážu poradiť aj v tých najťažších životných situáciách.

Pri sledovaní svojich cieľov Opice nadväzujú mnoho rôznych priateľstiev. Potrebujú vedľa seba partnera, ktorý ich bude dostatočne stimulovať. Hoci sa veľmi rýchlo zamilujú, rovnako rýchlo môžu o danú osobu stratiť záujem. Okrem toho bývajú títo jedinci chválenkárski a nespoľahliví, neustále sa dožadujú pozornosti a nie sú veľmi úprimní, čo im často sťažuje cestu k uspokojivým vzťahom.

Znamenie čínskeho zverokruhu: Kohút

 • Roky narodenia – 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029
 • Šťastné čísla – 5, 7 a 8
 • Nešťastné čísla – 1, 3 a 9
 • Šťastné farby – žltá, zlatá, hnedá
 • Kvety – komonica, gladiola

V čínskom horoskope sú Kohúti známi ako inteligentní, ambiciózni a priami jedinci, ale bývajú aj veľmi márniví. Dokážu si veci dobre zorganizovať, sú spoľahliví, ale radi majú svoj život pod kontrolou, a preto si všetko podrobne plánujú. Zároveň bývajú perfekcionistami a chcú, aby všetko išlo podľa ich predstáv. Ak sa tak nestane, majú tendenciu byť nervózni.

Kvôli svojim nerealistickým predstavám o tom, ako efektívne by mali ostatní pracovať, môžu byť Kohúti niekedy veľmi kritickí a ostatných karhať. Veľa práce urobia sami, ale na svoje okolie pôsobia panovačným dojmom. Sú to dobrí pracovníci, ktorí sa neustále učia niečo nové. Radi však robia veci svojím vlastným tempom a neznášajú, keď sa im do nich niekto mieša.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

V partnerských vzťahoch bývajú Kohúti verní a oddaní, majú radi drobné prejavy náklonnosti a snažia sa vytvoriť harmonický vzťah. Berú to veľmi zodpovedne a prejavujú pri tom veľkú nehu a láskavosť. Svoje ciele však Kohúti spravidla dosahujú len s veľkým úsilím, hoci majú hlbokú dôveru vo svoje schopnosti a sú veľmi trpezliví. Majú teda radi svoje istoty, ale niekedy môžu byť márniví a ľahostajní k pocitom druhých.

Čínske znamenie zverokruhu: Pes

 • Roky narodenia – 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030
 • Šťastné čísla – 3, 4 a 9
 • Nešťastné čísla – 1, 6 a 7
 • Šťastné farby – zelená, fialová, červená
 • Kvety – ruža, konvalinka

Pravdepodobne vás neprekvapí, že Psy sú v čínskom horoskope známe ako verné, lojálne a čestné osoby. Sú úplne oddaní svojej rodine a priateľom, bývajú veľmi spoločenskí a radi navonok vyjadrujú svoje city. Vyznačujú sa komunikatívnosťou a bývajú skvelými poslucháčmi. Vyznačujú sa však aj určitou neprispôsobivosťou, pretože nemajú radi zmeny a sú príliš opatrní.

Okrem toho sú potom ľudia narodení v znamení Psa známi aj svojou vytrvalosťou a zodpovednosťou. Sú to pracovité osoby, ktoré si aktívne plnia svoje povinnosti a dbajú na spravodlivosť. Nie sú závislí od peňazí, nelpia na materiálnych veciach, ale naopak, vyznačujú sa štedrosťou. Nech si vyberú akékoľvek povolanie, venujú sa mu naplno. Učia sa však pomaly, preto s nimi ostatní musia mať trpezlivosť.

Vďaka svojim povahovým vlastnostiam sú Psi vhodnými manželskými partnermi. Dokonale sa starajú o domácnosť a svojmu partnerovi a deťom venujú veľa času. Majú tendenciu odpúšťať chyby svojich blízkych a sú tu vždy pre druhých. Stávajú sa tiež oporou pracovného kolektívu, ale ak sa im niekto nepáči, sú k nemu kritickí.

Čínske znamenie zverokruhu: Prasa

 • Roky narodenia – 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031
 • Šťastné čísla – 2, 5 a 8
 • Nešťastné čísla – 1 a 7
 • Šťastné farby – sivá, hnedá, žltá, zlatá
 • Kvety – sedmokráska, hortenzia

Posledným znamením čínskeho zverokruhu je Prasa, ktorého narodení sa vyznačujú priateľskosťou, inteligenciou a úprimnosťou. Sú chápaví k svojmu okoliu, dokážu akceptovať rôzne názory na život a sú tiež veľmi tolerantní. Niekedy však môžu byť príliš dôverčivé alebo naivné, čo sa im neskôr môže vypomstiť. Ľahko sa dajú oklamať a priťahujú k sebe problémových ľudí.

Medzi ľuďmi sú jedinci narodení ako Prasatá známi najmä svojou bystrou mysľou a výbornou pamäťou. Chcú byť úspešní a dosiahnuť v živote veľký úspech, aj keď sa spočiatku môžu zdať ostatným plachí a skutočne sa prejavia až v stresovej situácii. Všetkým svojim povinnostiam sa však venujú s horlivosťou, sú usilovní a svedomití.

Pokiaľ ide o partnerský život, ľudia patriaci k znameniu Prasaťa bývajú úprimne milovaní, ale aj podvádzaní. Nevedia druhým povedať nie a naučia sa to až vtedy, keď pohár ich trpezlivosti pretiekol, čo môže, samozrejme, trvať veľmi dlho. Vo všeobecnosti sú to potom čistotní jedinci, ktorí majú radi manuálnu prácu a snažia sa, aby sa všetci okolo nich cítili príjemne.

Čínsky horoskop 2024

V roku 2024 bude vládnucim znamením Drak, ktorého ľudia považujú za symbol šťastia, radosti, lásky a sily. Z tohto dôvodu sa očakáva, že to bude rok plný pozitívnych zážitkov, v ktorom sa bude dariť jednotlivcom aj väčším skupinám. Zároveň môže dôjsť k prevratným udalostiam, ktoré ovplyvnia ľudí na celom svete. Po rokoch neistoty nás konečne čaká trochu stability.

Čínsky nový rok sa tentoraz začína 10. februára 2024. Ako sme už spomenuli, ide o rok Draka, ktorý sa v súčasnosti spája s prvkom Dreva, ktorý symbolizuje nové začiatky a pokrok. Okrem toho má Drak silnú energiu, ktorú bude odovzdávať každému z nás a ktorá symbolizuje transformáciu, nový rast a tiež hojnosť. Pomôže vám preto vyriešiť nedokončené záležitosti a posunie vás vpred.

Znamenia čínskeho horoskopu: 2024

 • Potkan – tento rok bude rokom veľkých zmien, ktoré môžu priniesť významné pozitíva, ak sa im človek postaví čelom. Je dôležité, aby ste sa do svojich záležitostí pustili cieľavedome, čo vám môže pomôcť posunúť sa vpred v osobnom aj pracovnom živote.
 • Byvol – V nadchádzajúcom roku vás čaká veľa výziev, ktoré budete musieť prekonať. Pristupujte k nim s pokojom, buďte trpezliví a všetko zvládnete. Dbajte však aj na svoje zdravie.
 • Tiger – v roku 2024 dostanete šancu na nový začiatok. Ak sa do niečoho pustíte, pravdepodobne vás čaká úspech. Snažte sa však dopredu nestresovať a každé rozhodnutie si dobre premyslite.
 • Zajac – týmto jedincom prinesie nasledujúci rok novú lásku alebo pomôže posilniť vzťah, ktorý práve budujú. Mali by si však dať pozor na svoju nerozhodnosť a stanoviť si realistické ciele. Môžu tiež konečne vyriešiť staré krivdy.
 • Drak – všetky výzvy, ktoré vám život v budúcom roku prinesie, zvládnete bez ťažkostí, a to najmä vďaka svojej ctižiadosti a kreativite. Dávajte si však pozor, aby ste kvôli svojim úspechom nepôsobili na svojich blízkych príliš arogantne.
 • Had – čaká vás životný posun, najmä po psychickej stránke. Venujte sa preto sebarealizácii, ujasnite si svoje postoje a premýšľajte o tom, čo chcete v budúcnosti dosiahnuť.
 • Kôň – nadchádzajúci rok sa bude niesť najmä v znamení vašej kariéry, v ktorej môžete zažiť veľký posun. Stačí vynaložiť trochu úsilia a dočkáte sa veľkého úspechu. Vyhnite sa však nedôslednosti.
 • Koza – pre toto znamenie bude rok 2024 poznačený nepredvídateľnými zmenami a udalosťami, s ktorými sa jeho zrodenci budú musieť zmieriť, aj keď nie sú práve prispôsobiví. Ak si však dokážu zachovať chladnú hlavu, zmeny sa nakoniec ukážu ako krok k lepšiemu.
 • Opica – Tento rok bude pre vás veľmi šťastný, keď sa s vervou pustíte do všetkého, čo vám príde pod ruku. Vo svojich snahách budete úspešní, takže možno nastane čas premýšľať o zmene zamestnania alebo o iných životných príležitostiach, ktorých ste sa doteraz obávali.
 • Kohút – Rok 2024 bude pre vás obdobím hojnosti, keď dosiahnete profesionálny úspech. Hoci sa v osobnom živote môžu vyskytnúť drobné problémy, pokiaľ nebudete tlačiť na pílu, nepriaznivé okolnosti sa vždy úspešne vyriešia.
 • Pes – Pre týchto jedincov bude nadchádzajúci rok obdobím, keď sa budú sústrediť najmä na medziľudské vzťahy. Vďaka svojej spoločenskej povahe budú môcť nadviazať nové kontakty, ktoré im v budúcnosti prinesú len pozitíva.
 • Prasa – títo jedinci budú musieť v budúcom roku prekonať mnohé výzvy, ale vďaka svojmu optimizmu sa im podarí všetky neúspechy premeniť na dobré. Mali by si však dávať pozor, aby ich ostatní nevyužívali pre ich dobrosrdečnosť.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Kedy sa mení čínsky horoskop?

Čínsky horoskop obsahuje 12 znamení zodpovedajúcich 12 rôznym zvieratám. Každé z nich dostane raz za 12 rokov svoj vlastný priestor, čo znamená, že na každý rok je určené práve jedno z týchto zvierat. K ich striedaniu dochádza buď v januári, alebo potom vo februári, konkrétne keď sa začína čínsky nový rok.

Aké som čínske znamenie?

Čínsky zverokruh zahŕňa dvanásť rôznych zvierat, ktoré sa od seba líšia svojimi charakteristikami. Údajne ide o zvieratá, ktoré ako prvé prešli cieľovou čiarou, keď Nefritový cisár usporiadal veľké preteky. Konkrétne medzi jednotlivé znamenia patria: Potkan, Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Koza, Opica, Kohút, Pes a Prasa.

Aký je čínsky horoskop na rok 2024?

Nastáva rok Draka, symbolu šťastia, lásky a moci. Práve preto by mohol byť nadchádzajúci rok plný pozitívnych udalostí, ktoré prinesú do nášho života stabilitu. Zároveň bude spojený s prvkom Dreva, ktorý znamená nové začiatky a pokroky v živote. Zažijeme hojnosť a rast, pričom môžeme úspešne dokončiť nedokončené úlohy a vyriešiť dávne krivdy.