NOV MESIACA APRÍL 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Necelé dva týždne po Veľkej noci sa dočkáme tohtoročného štvrtého novu mesiaca, ktoré bude pre mnohých z nás symbolom nových začiatkov. Pre citlivejšie osoby ale môže byť tento deň pomerne náročný, a to po fyzickej, ale aj duševnej stránke. Prezradíme, na ktorý termín pripadne nov mesiaca v apríli, s akým znamením zverokruhu sa aprílový nov spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy je nov mesiaca apríl 2023?

Nov mesiaca v apríli tentoraz vychádza na štvrtok 20. apríla 2023, pričom konkrétne nastane o 6:12 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Jedná sa o nov mesiaca v znamení Barana, ktoré je v tomto roku už druhé, pretože s týmto astrologickým znamením bol spojený aj marcoví nov mesiaca. Zároveň potom nastane aj hybridné zatmenie Slnka, ktoré bude však možné pozorovať iba v Austrálii, Indonézii, Papui Novej Guinei, ale aj z Indického oceánu a západného Pacifiku.

Ako nás nov mesiaca v apríli ovplyvnia?

Astrologickým znamením, ktoré má na apríloví nov mesiaca dominantný vplyv, je rovnako ako v marci Baran. Ide o znamenie ohnivé, pre ktoré je typická červená farba. Zároveň sa spája s planétou Mars a vyznačuje sa predovšetkým svojou priebojnosťou, spontánnosťou a neuveriteľným množstvom životnej energie, ktorú Barani na prvý pohľad priamo prekypujú.

Ľudia narodení v Baranovi sú veľmi ambiciózni, vedia sa v spoločnosti presadiť a vrhajú sa do vecí po hlave. Navyše majú obrovskú radosť zo života a hýria dobrými nápadmi. Keď ich potom niečo nadchne, idú si tvrdo za svojim a pred ničím sa nezastavia. Na jednej strane to teda môžu v živote vďaka svojej priebojnosti dotiahnuť naozaj ďaleko, ale na druhej strane tiež môžu niekedy nepríjemne naraziť.

Barani bývajú až príliš zapálení pre vec a chcú mať všetko podľa seba, čo sa im neskôr môže vypomstiť. Často sa totiž kvôli tomu zaplietajú do rôznych nezmyselných hádok a sporov, ktoré priživujú svojou energickosťou a tvrdohlavosťou. Práve z toho dôvodu môže byť nov mesiaca v apríli dňom plným nervóznej energie, a pokiaľ si nedáte pozor, môžete skĺznuť k drobným či väčším konfliktom.

Okrem toho ale so sebou apríloví nov mesiaca prináša aj príval novej životnej energie a motiváciu pustiť sa do plnenia nových úloh v pracovnom i osobnom živote. Možno vás tiež prepadne túžba presadiť sa a neústupnosť Baranov vám potom pomôže v ceste za splnením vašich snov. Rozhodne sa ale bezhlavo nežeňte do veľkých životných rozhodnutí a radšej si všetko v pokoji najprv premyslite.

Pokiaľ ide o zdravie, apríloví nov mesiaca sa dotkne predovšetkým priečne pruhovaného svalstva, ale Mesiac bude mať výrazný vplyv aj na hlavu, jazyk a zuby. Citlivejší jedinci by si preto mali dávať na tieto telesné partie pozor a radšej ich príliš nenamáhať. To isté navyše platí aj pre žlčník a tepny. Preto sa radšej počas novu mesiaca v apríli veľmi neprepínajte a urobte si čas sami pre seba.

Čo robiť počas aprílového novu mesiaca?

Časom odpočinku by sa apríloví nov mesiaca mal stať aj pre vašu záhradu. Pôda by totiž mala odpočívať a byť v pokoji, takže rozhodne nič nestávkujte, pretože by ste sa nemuseli dočkať pozitívneho výsledku. Tiež sa vyhnite presádzaniu rastlín, pretože potom zle vzchádza, a ošetrujte vždy iba nadzemné časti kríkov a stromov.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov mesiaca apríl 2023

Aprílového novu mesiaca sa dočkáme v druhej polovici mesiaca, teda zhruba dva týždne po Veľkej noci, pričom pôjde už o druhé novu mesiaca v znamení Barana v tomto roku. Okrem toho ale nastane aj hybridné zatmenie Slnka. To sa však nedá na našom území pozorovať, pretože bude viditeľné iba v Austrálii, Indonézii a Papui Novej Guinei.

Ako ovplyvní apríloví nov mesiaca vaše emócie?

Vzhľadom k tomu, že pôjde o nov mesiaca v Baranovi, pocítite pravdepodobne príval novej životnej energie. Možno tiež budete motivovaní niečo vo svojom živote zmeniť či dokázať a prepadne vás túžba presadiť sa v pracovnom či osobnom živote. Zároveň ale môžete skĺznuť k nepríjemným hádkam a sporom, čo súvisí s tvrdohlavosťou a neústupnosťou Baranov.

Na ktoré časti tela bude mať nov mesiaca v apríli vplyv?

Počas aprílového novu mesiaca by ste si mali dávať pozor predovšetkým na hlavu, zuby a jazyk. Tieto časti tela teda rozhodne nepreťažujte a vyvarujte sa aj akýchkoľvek invazívnych vyšetrení či lekárskych zákrokov. Všeobecne sa odporúča skôr odpočívať a príliš sa touto dobou nenamáhať. Vyskúšať však môžete jarnú očistnú kúru.