NOV MESIACA APRÍL 2024: Kedy je a čo nás čaká?

Hneď po Veľkej noci, ktorá sa tento rok uskutoční na prelome marca a apríla, nastane aj štvrtý tohtoročný nov Mesiaca. Bude to zároveň prvé zatmenie Slnka v tomto roku. Povieme vám, na ktorý dátum pripadá aprílový nov, s ktorým znamením zverokruhu je spojené a ktoré oblasti nášho života táto udalosť najviac ovplyvní.

Kedy je nov mesiac v apríli 2024?

Aprílový nov mesiaca tentoraz pripadá na pondelok 8. apríla 2024, konkrétne na 20:20 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o nov v znamení Barana, čo naznačuje, že v tom čase budete prekypovať energiou a pravdepodobne budete ráznejší ako kedykoľvek predtým. Vďaka tomu môžete získať odvahu prijať nové životné výzvy.

Štvrtému novu v tomto roku, ktorého sa dočkáme hneď na začiatku apríla, sa v zahraničí niekedy hovorí aj ako Nový ružový mesiac. Ide o prvý jarný nov v roku 2024, ktoré sa od minuloročného líši tým, že namiesto dvanástich novovekov tentoraz uvidíme trinásť novovekov, keďže dva z nich (1. a 30. decembra) sú v decembri.

Aby toho nebolo málo, aprílové novolunie bude výnimočné, pretože v tento deň nastane aj zatmenie Slnka. Ide o astronomický jav, pri ktorom sa Mesiac dostane medzi Zem a Slnko, takže Slnko je zakryté. Konkrétne pôjde o úplné zatmenie, ktoré bude viditeľné najmä v strednej časti Tichého oceánu, Mexiku, USA, Kanade a Severnom ľadovom oceáne.

Ako nás ovplyvní aprílový nov Mesiaca?

Astrologickým znamením, ktoré bude mať najväčší vplyv na aprílový nov, je Baran. Mnohí iste tušia, že ide o ohnivé znamenie, ktorého smerovanie riadi planéta Mars. Pritom ľudia narodení v znamení Barana bývajú veľmi ambiciózni, priekopnícki a dokážu sa presadiť, ak sú pre niečo zapálení. Práve vďaka tomu to môžu v živote dotiahnuť veľmi ďaleko.

Počas aprílového novu pravdepodobne pocítite úplne nové odhodlanie ísť do toho naplno. Energia Barana vás povzbudí, aby ste sa nebáli ísť za svojimi cieľmi, postaviť sa akejkoľvek výzve čelom alebo konečne začať pracovať na novom vzrušujúcom projekte. Zároveň je to vhodný čas na to, aby ste požiadali o povýšenie alebo možno o zvýšenie platu.

TOP:   Zaujímavosti o SPLNE

Avšak vzhľadom na možný pocit neistoty, ktorý počas aprílového novu niektorých jedincov ovládne, vás to pravdepodobne prinúti čo najrýchlejšie vyriešiť všetky problémy, aby ste sa ich zbavili. Nemusí to však dopadnúť dobre. Skúste preto radšej spomaliť, aby ste mali čas skutočne si premyslieť, ako chcete postupovať, a robiť veci vlastným tempom.

Keďže Barani sú bezstarostní, spontánni a prejavujú veľkú radosť zo života, možno sa niektoré z týchto vlastností prenesú počas aprílového novolunia aj na vás. Dajte si však pozor na unáhlené rozhodnutia a zbytočné konflikty, do ktorých sa v tomto období môžete ľahko zapliesť. Niektorí Barani majú totiž sklon k bezohľadnému presadzovaniu svojich cieľov a myslia len na seba.

Zo zdravotného hľadiska bude mať aprílový nov Mesiaca najväčší vplyv na oblasť hlavy. Jeho účinky môžu pocítiť napríklad naše zuby, ďasná alebo jazyk, preto sa snažte tieto časti tela príliš nezaťažovať a venujte im zvýšenú starostlivosť. Zamyslite sa tiež nad tým, kedy ste naposledy navštívili svojho zubára, a ak je to už dávno, naplánujte si preventívnu prehliadku.

Okrem toho vplyv aprílového novu pocítia aj pruhované svaly, tepny alebo dokonca žlčník. Páni by si teda mali dávať pozor na svoje intímne partie. Zároveň by ste nemali zabúdať, že počas novu sa neodporúča podstupovať lekárske zákroky. Pokiaľ nejde o niečo akútne, snažte sa operáciu alebo ošetrenie podľa možnosti presunúť na iný termín.

Čo robiť počas aprílového novu?

Vzhľadom na tohtoročné pomerne vysoké teploty a príjemné počasie sa pestovatelia pustili do práce na svojich záhradách pomerne skoro. Okrem toho sme sa už dočkali aj začiatku astronomickej jari, takže nám nič nebráni v zveľaďovaní našich pozemkov a výsadbe byliniek, ovocia, zeleniny, kvetov alebo okrasných stromov a kríkov.

TOP:   SPLN APRÍL 2024: Kedy je a čo nás čaká?

Ak aj vy patríte medzi vášnivých pestovateľov, mali by ste vedieť, že nov nie je vhodným obdobím na záhradkárčenie. V tento deň by mala pôda odpočívať a pripravovať sa na nadchádzajúcu sezónu. Je lepšie nič nesadiť ani nepresádzať, pretože by ste nemuseli mať úrodu. Namiesto toho môžete ošetriť nadzemné časti stromov a kríkov.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov mesiaca apríl 2024

Aprílový nov, ktoré bude štvrté v roku 2024, nastane hneď na začiatku mesiaca. Je spojené s astrologickým znamením Barana, čo znamená, že ľudia pocítia prílev novej životnej energie a budú priebojnejší ako kedykoľvek predtým. V zahraničí sa tento nov niekedy označuje ako Nový ružový mesiac.

Ako ovplyvní apríloví nov mesiaca vaše emócie?

Astrologické znamenie Barana bude mať v tomto období najväčší vplyv, takže pravdepodobne pocítite odvahu pustiť sa do vecí, ktorých ste sa predtým obávali. Ľudia môžu byť počas aprílového novu o niečo asertívnejší, spontánnejší a odhodlanejší riešiť svoje problémy, ale môžu sa aj nechtiac zamotať do nepríjemných konfliktov a spôsobiť zbytočné hádky.

Na ktoré časti tela bude mať vplyv nov Mesiaca v apríli?

Počas aprílového novu by ste mali venovať pozornosť najmä oblasti hlavy, pretože vaše zuby a jazyk budú v tomto období najcitlivejšie. Okrem toho však môžu účinky aprílového novu pocítiť aj priečne pruhované svaly a žlčník. Vyhýbajte sa mastným jedlám a namiesto nich si doprajte zdravé občerstvenie.