NOV MESIACA FEBRUÁR 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Spolu s chladným februárovým počasím a jarnými prázdninami pre školopovinné deti sa dočkáme aj druhého tohtoročného novu mesiaca, ktoré sa ponesie v duchu kreativity, nových príležitostí, ale aj melancholických nálad. Prezradíme, kedy prebehne februárové novu mesiaca, s akým znamením zverokruhu sa táto udalosť spája a akým spôsobom ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy je nov mesiaca február 2023?

Nov mesiaca vo februári tentoraz pripadne na 20. februára 2023, pričom nastane presne o 08:05 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Ide konkrétne o novu mesiaca v znamení Rýb, ktoré síce na prvý pohľad môžu na niekoho pôsobiť pasívnym dojmom, ale zároveň sú schopné využiť každú vhodnú príležitosť na svoj prospech.

Ako nás nov mesiaca vo februári ovplyvnia?

Astrologickým znamením, ktoré má na februárové novu mesiaca vplyv, sú Ryby. Ide o vodné znamenie, ktoré sa vyznačuje jemnou a pokojnou povahou, ale aj duchovným založením. Ľudia narodení v znamení Rýb oceňujú predovšetkým harmóniu a majú mimoriadne dobre vyvinutú intuíciu. V spoločnosti sú títo jedinci skôr prispôsobiví a nesnažia sa byť v popredí, ale majú vlastné názory, ktoré si často nechávajú pre seba.

Keďže bývajú ryby veľmi vnímavé a rady pomáhajú ostatným, môže sa to premietnuť práve aj do februárového novu mesiaca. Možno si teda všimnete, že budete k niektorým veciam o niečo citlivejší ako inokedy, že dokážete ostatných oveľa rýchlejšie prekuknúť a že zaznamenáte skutočnosti, ktoré vám až do tejto doby boli úplne skryté. Tiež ale môžete pocítiť splín a melanchóliu, ktoré sú počas zimných mesiacov u niektorých ľudí pomerne bežné.

Okrem toho je dobre známe, že sú Ryby medzi ľuďmi považované za kreatívnych snílkov. Nov mesiaca vo februári preto môže byť skvelou príležitosťou, kedy sa pustiť do nejakej umeleckej činnosti, či už s ňou máte skúsenosti, alebo ste v tomto ohľade nepopísaným listom. Rozhodne sa nebojte experimentovať a skúšať nové veci a pamätajte na to, že sa fantázii medze nekladú.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Po zdravotnej stránke bude mať februárové novu mesiaca najväčší vplyv na dolné končatiny, ktoré budú v tomto čase nadmieru citlivé. Pozor si dávajte predovšetkým na svoje chodidlá, prsty na nohách, členky, achilovky a lýtka. Tieto časti tela by ste nemali príliš namáhať. Radšej si trochu oddýchnite od práce aj náročného cvičenia a skúste si dopriať napríklad príjemnú masáž.

Ďalej sa potom februárovej novu mesiaca dotkne aj podvesku mozgového a šišinky, pričom ovplyvní aj sekréciu endorfínu a melatonínu. Rovnako ako v dobe splnu sa potom ani pri februárovom novu mesiaca neodporúča podstupovať akékoľvek lekárske zákroky. Z toho dôvodu si všetky operácie a invazívne vyšetrenia naplánujte radšej na inokedy, pokiaľ to bude možné.

Čo robiť počas februárového novu mesiaca?

Pokiaľ premýšľate, čo by ste mohli na záhradke v túto dobu zvládnuť, pamätajte, že obdobie medzi februárovým splnom a novu mesiaca je vhodné na ošetrenie nadzemných častí stromov a kríkov. Určite by sa ale priamo v čase novu mesiaca nemalo nič sadiť ani presádzať, pretože pôda ešte stále odpočíva a semená v tomto období zle vzchádzajú.

Nov mesiaca február 2023

Februárového novu mesiaca sa dočkáme v druhej polovici mesiaca. Prebehne v znamení Rýb, ktoré majú pokojnú povahu, túžia po harmónii a zároveň sa vyznačujú mimoriadne dobre vyvinutou intuíciou. Vďaka tomu sa nov mesiaca vo februári ponesie v duchu nových príležitostí a človek bude schopný odhaliť veci, ktoré mu predtým unikali.

Ako ovplyvnia februárové nov mesiaca vaše pocity?

Keďže sú prvé jarné dni stále ešte pomerne ďaleko, ľudia sa môžu stretávať s pocitmi melanchólie, smútku a zúfalstva. Februárové novu mesiaca sa ale spája s astrologickým znamením Rýb, a preto bude zároveň priať kreatívnym činnostiam a akýmkoľvek aktivitám, kde môže človek popustiť uzdu svojej fantázii. Nie je preto od veci vyskúšať nové veci alebo sa pustiť do niečoho, čo už nejaký čas odkladáte na neskôr.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Na ktoré časti tela bude mať nov mesiaca vo februári vplyv?

Po zdravotnej stránke by ste si počas februárového novu mesiaca mali dávať najväčší pozor na oblasť dolných končatín od kolien dole. Najzraniteľnejšie touto dobou budú lýtka, členky, achilovky, chodidlá a prsta na nohách. Okrem toho však bude mať nov mesiaca vo februári vplyv aj na ďalšie časti tela, ako je mozgový podvesok a šišinka. Neodporúčajú sa žiadne lekárske zákroky.