NOV MESIACA OKTÓBER 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Takmer v polovici októbra nás čaká desiaty nov Mesiaca v tomto roku, ktorý so sebou opäť prináša nové začiatky a množstvo skvelých príležitostí vyskúšať niečo nové. Odhalíme vám konkrétny dátum októbrového novu, s ktorým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emocionálny stav.

Kedy nastane októbrový nov v roku 2023?

Októbrový nov tentoraz pripadá na sobotu 14. októbra 2023 a nastane konkrétne o 19:54 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o nov v znamení Váh, ktorého natálne znamenie sa usiluje o rovnováhu a harmóniu, čo bude mať v tomto období významný vplyv na náš život. Okrem toho môžete pocítiť túžbu nejakým spôsobom sa kreatívne vyjadriť a vytvoriť niečo estetické.

Desiaty nov tohto roka, ktoré nastane v októbri, sa v zahraničí niekedy označuje ako Nový lovecký mesiac. Je to zároveň prvý z troch novov Mesiacov jesenného obdobia, ktoré nasledujú po jesennej rovnodennosti, ktorej sme sa tentoraz dočkali v sobotu 23. septembra.

Okrem toho budeme svedkami aj zatmenia Slnka, ktoré nastane približne päť minút po kulminácii októbrového novu. Ide o špecifický astronomický jav, ktorý nastáva len vtedy, keď je Mesiac v nove a dostane sa medzi Zem a Slnko. Keďže tentoraz ide o prstencovité zatmenie, Mesiac sa bude javiť menší ako Slnko a zakryje len jeho vnútornú časť.

Ako nás ovplyvní októbrový nov?

Astrologickým znamením, ktoré bude mať dominantný vplyv na októbrový nov, sú Váhy. Je to konkrétne vzdušné znamenie, ktorého smer riadi planéta Venuša. Ľudia narodení v tomto znamení bývajú intelektuálni, jemnej povahy a najviac túžia po pokoji a rovnováhe, ktorú sa snažia dosiahnuť vo všetkých aspektoch svojho života.

Váhy sú známe tým, že sa za každú cenu snažia vyhnúť stresu a unáhleným činom, preto sú nerozhodné. V dôsledku toho často nevedia, ako majú konať alebo ako si vybrať to správne spomedzi protichodných názorov. Väčšinou sa snažia nájsť kompromis, aby boli všetci spokojní a aby sa medzi ľuďmi vytvorila harmónia. Majú tiež zmysel pre spravodlivosť a fair play.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Počas októbrového novu pravdepodobne pocítite túžbu po pokoji, preto sa nebudete chcieť zamiešať do žiadnych závažných problémov, ktoré by mohli narušiť krehkú rovnováhu. Mohol by to však byť vhodný čas na urovnanie konfliktov s blízkymi, čo do vášho života prinesie pocit harmónie. Bude to tiež vhodný čas na uzavretie nedoriešených záležitostí.

Mali by ste si však dávať pozor na sklony k pasivite. Ľudia narodení v znamení Váh neradi rozhodujú, často prenechávajú iniciatívu iným a snažia sa prispôsobiť za každú cenu. To sa však nemusí vyplatiť, pretože ak budete neustále vychádzať v ústrety druhým, môžete zabudnúť na seba a vaše vlastné želania môžu zostať nesplnené.

Keďže Váhy sú veľmi kreatívne, majú zmysel pre estetiku a priťahuje ich umenie, októbrový nov by mohlo byť aj pre vás skvelou príležitosťou na tvorivú činnosť. Nezáleží na tom, či dávate prednosť výtvarnému umeniu a venujete sa kresleniu alebo maľovaniu, radi hráte na klavíri alebo by ste sa chceli vyskúšať v interiérovom dizajne, aby ste svoj interiér premenili na harmonické miesto.

Pokiaľ ide o to, ako októbrový no ovplyvní naše zdravie, najcitlivejšie budú v tomto období obličky a močové cesty. Dávajte si preto pozor, aby ste nechodili von príliš naľahko alebo nesedeli na studenej zemi, pretože by to mohlo viesť k nepríjemným zápalom a iným zdravotným problémom. Okrem toho bude mať októbrový nov má vplyv aj na vaše žily, pokožku alebo dokonca na pankreas. Okrem toho sa počas novu vo všeobecnosti neodporúča podstupovať žiadne lekárske zákroky.

Čo robiť počas októbrového novu?

Aj keď máte pravdepodobne pocit, že by ste mali v záhrade urobiť čo najviac práce, kým sa ochladí, nikdy nezabúdajte, že pôda by mala počas novu odpočívať. Ak predsa len musíte niečo urobiť, ošetrujte len nadzemné časti kríkov a stromov, ale rozhodne nepresádzajte ani nevysádzajte nové rastliny. Semená v tomto období dobre neklíčia.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov v októbri 2023

Na októbrový nov Mesiaca, ktorý bude desiaty v tomto roku, sa môžete tešiť približne v polovici mesiaca. Spája sa s astrologickým znamením Váh, ktorému vládne planéta Venuša a vyznačuje sa túžbou po mieri a harmónii. Zároveň nastane aj prstencové zatmenie Slnka, čo znamená, že Mesiac zakryje len vnútornú časť Slnka, a preto sa bude javiť o niečo menší.

Ako ovplyvní októbrový nov vaše emócie?

Keďže októbrový nov Mesiaca je spojený s astrologickým znamením Váh, pravdepodobne pocítite túžbu po akejsi rovnováhe vo svojom živote. Bude to preto vhodný čas na urovnanie konfliktov a vyriešenie záležitostí, ktoré zostávajú otvorené. Zároveň sa možno budete chcieť nejakým spôsobom tvorivo vyjadriť, pretože Váhy milujú umenie a sú veľmi kreatívne. Dajte si však pozor na pasivitu a snahu vyhovieť druhým za každú cenu.

Ktoré časti tela ovplyvní októbrový nov?

Počas októbrového novu by ste si mali dávať pozor najmä na svoje obličky a močové cesty. Keďže tieto orgány sú v tomto období citlivejšie, môže sa ľahko stať, že sa prechladnete a dostanete napríklad infekciu močového mechúra. Okrem toho bude októbrový nov ovplyvňovať aj ďalšie časti tela, medzi ktoré patrí pankreas, koža alebo žily.