NOV MESIACA OKTÓBER 2022: Kedy je a čo náš čaká?

0

Teplé letné večery pomaly, ale iste vystriedali jesenné dažde a chladné počasie. Okrem toho sa priblížila aj trojica významných októbrových dní, kam patrí Halloween, sviatok Všetkých svätých a Dušičky. Kým ich ale oslávime, čaká nás ešte októbrové novolunie. Prezradíme, kedy sa odohrá, s ktorým astrologickým znamením sa spája a na aké aspekty vášho života bude mať najväčší vplyv.

Kedy je nov mesiaca október 2022?

Novolunie tento mesiac pripadne na 25. októbra 2022, čo je utorok, pričom konkrétne nastane o 12.48 hod. stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o nov v znamení Škorpióna, ktoré nastáva počas obdobia, ktoré mnohí ľudia považujú za strašidelné či zlovestné (práve kvôli blížiacemu sa Halloweenu). Navyše sa ale tentoraz spája aj s čiastočným zatmením Slnka.

Ako nás nov v októbri ovplyvní?

Znamením zverokruhu, ktoré má na októbrové novolunie v roku 2022 vplyv, je Škorpión. Jedná sa o znamenie vodné a pevné, čo sa týka sily vôle, ktoré symbolizuje transformáciu a regeneráciu, ale aj vynaliezavosť alebo dokonca mlčanlivosť. Okrem toho sa navyše spája aj s výraznými emocionálnymi túžbami, takže vás určite neprekvapí, že aj vo vašom prípade sa počas októbrového novu môžu prejaviť silné emócie.

Práve z toho dôvodu môžete mať počas novolunia v októbri pocit, že sa na svetlo sveta derú niektoré dôležité životné otázky, na ktoré je potrebné nájsť čo najskôr odpoveď. Možno sa tak začnete pýtať sami seba, čo by bolo dobré zmeniť a čo je nutné z vašej strany urobiť, aby ste sa mohli stať lepším človekom. A vďaka vplyvu Škorpióna zároveň možno nájdete odvahu a silnú vôľu to naozaj urobiť.

Októbrový nov je tiež dobrým momentom, kedy si urobiť v živote poriadok a zbaviť sa všetkého, čo je toxické alebo už človeku neslúži tak, ako by si prial. Okrem toho je ale aj vhodný čas na kontrolu finančnej situácie a oživenie sexuálneho života. Pozor si potom dajte na osoby vo vašom okolí, ktoré sú ľahostajné a nedôveryhodné. Zatmenie totiž v ľuďoch často vyvoláva to najhoršie.

Čo sa týka zdravotného stavu, októbrové novolunie môže výrazne ovplyvniť predovšetkým vaše pohlavné orgány, konečník, vaječníky a prostatu. Okrem toho však jeho vplyv pocítite aj na ďalších častiach tela, kam patrí močový mechúr a čiastočne aj obličky. Preto sa odporúča chrániť v tomto období svoje intímne partie viac ako inokedy a dôsledne sa starať o svoje zdravie.

Pokiaľ vás trápia ťažkosti, ktoré sa spájajú s niektorou z menovaných telesných oblastí, majte na pamäti, že sa ich intenzita môže počas októbrového novu ešte zväčšiť. Zároveň si dávajte dobrý pozor na prechladnutie, chráňte svoje močové ústrojenstvo a príliš nezaťažujte ani oblasť pohlavných orgánov. Zároveň sa odporúča vyhnúť sa v čase októbrového novu pitiu alkoholu a všetkým lekárskym zákrokom.

Čo robiť počas októbrového novu?

Neviete si rady, aké činnosti by ste na svojej záhrade mali počas októbrového novolúnia stihnúť a ktorým sa radšej vyhnúť? V tomto období pôda odpočíva a mala by mať v ideálnom prípade pokoj. Pokiaľ napriek tomu chcete nejakú prácu urobiť, ošetrujte iba nadzemné časti kríkov a stromov. Rozhodne nič nesaďte ani nepresádzajte, pretože semená touto dobou zle vzchádzajú.