NOV MESIACA JÚN 2023: Kedy to bude a čo nás čaká?

Pred najdlhším dňom roku 2023, oslavovaným letným slnovratom, uvidíme aj júnový nov Mesiaca. Jeho vplyv budeme silno pociťovať v našich telách a mysliach a niektorí ľudia môžu vo svojom živote zažiť nečakaný chaos. Prezradíme vám, na aký dátum pripadá tohtoročný šiesty nov, s akým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy nastane nov v júni 2023?

Júnový nov nastane v nedeľu 18. júna 2023 o 6:36 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o nov v znamení Blížencov, čo určite dáva tušiť, že sa máme na čo tešiť. Blíženci sú totiž idealisti, ktorí sa vyžívajú vo filozofii, radi skúmajú názory druhých a žijú veľmi živý a aktívny život, no zároveň dokážu bezcieľne skákať z jednej veci na druhú.

Toto je zároveň štvrtý nov v tomto ročnom období (jar), ktoré má výnimočne štyri novy namiesto klasických troch. Stáva sa to zhruba každých 33 mesiacov, takže to nie je veľmi častý jav. Vo všeobecnosti teda býva nov mesiac pre človeka dosť emotívnym momentom, pričom začiatok nového lunárneho cyklu sa často spája so začiatkom osobného cyklu.

Ako nás ovplyvní júnový nov?

Astrologickým znamením, ktoré ovplyvňuje júnový nov sú Blíženci. Ide o vzdušné znamenie, ktoré sa spája s planétou Merkúr. Jeho zrodenci bývajú veľmi vnímaví, intelektuálne založení a prispôsobiví, často sa môžu pochváliť širokou škálou záujmov a majú skvelé komunikačné schopnosti. Zároveň však v sebe zvyčajne ukrývajú dve rozdielne osobnosti a sú premenlivé.

Myšlienky zvedavých Blížencov sa menia závratnou rýchlosťou, takže zvyčajne nedokážu dlho zotrvať na jednom mieste. V spoločnosti sú radi stredobodom pozornosti a môžu byť neprehliadnuteľnými a veľmi výrečnými osobnosťami. Ich život však môže byť trochu chaotický, pretože často prechádzajú od jednej veci k druhej. To isté sa môže počas júnového novu stať aj vám.

Nov mesiac v Blížencoch tiež prejaví potrebu urobiť vo svojom živote nejaké zmeny a správať sa spontánne. Je však dôležité zosúladiť svoje myslenie so skutočnými pocitmi a činmi. Nenechajte sa teda uniesť túžbou začať nové projekty a hneď od nich utekať k niečomu inému, pretože takéto správanie by sa vám v budúcnosti nemuselo vyplatiť.

Čo sa týka zdravia, vplyv júnového novu pocítia najmä ramená, ruky a paže, ktorým by ste mali dopriať dostatok odpočinku. Namiesto namáhavej fyzickej práce alebo aktívneho cvičenia teda zvoľte radšej oddych. Návšteva sauny alebo masáž by mohli mať na vaše telo veľmi príjemný účinok a odporúča sa venovať zvýšenú starostlivosť svojim rukám.

Medzi ďalšie oblasti, ktoré budú v čase júnového novu citlivejšie, patrí dýchací systém (najmä priedušky a pľúca), ale aj nervové spojenia pre zmyslové a pohybové funkcie alebo krvné vlásočnice. Snažte sa preto tieto časti tela výrazne nezaťažovať. Vyhnite sa tiež akýmkoľvek lekárskym zákrokom, ktoré sa počas novolunia nikdy neodporúčajú.

Čo robiť počas júnového novu?

Ak vás teplé júnové počasie a stále sa predlžujúce dni lákajú na prácu v záhrade, nezabudnite, že obdobie medzi splnom a novom je mimoriadne vhodné na sadenie, presádzanie a sušenie rastlín. Na druhej strane, počas novu by mala byť pôda v pokoji. Preto nič nesaďte a ak je to možné, ošetrujte len nadzemné časti stromov a kríkov.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!