SPLN JÚN 2023: Kedy to bude a čo nás čaká?

Vďaka príjemným teplotám a rozkvitnutej prírode je jún jedným z najobľúbenejších mesiacov na svadby, ale aj pre školákov, ktorí sa nevedia dočkať prázdnin. Začiatkom mesiaca však nastáva aj šiesty tohtoročný spln, ktorý vás prinúti zamyslieť sa nad tým, kam v živote smerujete. Povieme vám, kedy nastane, s ktorým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy nastane spln v júni 2023?

Júnový spln nastane v nedeľu 4. júna 2023 o 5:41 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Strelca, ktoré nad ostatnými vyniká svojou úprimnosťou, ale aj idealizmom. Práve z tohto dôvodu budete počas júnového splnu pravdepodobne chcieť urobiť zmenu alebo nájsť nejaký väčší zmysel svojho života.

Podľa starej indiánskej tradície zaznamenanej v publikácii Maine Farmer’s Almanac z 19. storočia sa júnový spln niekedy označuje ako Jahodový spln. Tento názov, samozrejme, súvisí s tým, že jún je mesiac, keď sa dajú za pomerne krátky čas nazbierať chutné jahody.

Ale samozrejme to nie je jediný názov pre júnový spln, s ktorým sa môžete stretnúť. Patrí medzi ne dozrievajúci jagavý spln, kvitnúci spln a zelený kukuričný spln. Na niektorých miestach sa používal aj anglický výraz Birth Moon (rodiaci sa mesiac), ktorý označoval, že v tomto období sa rodia niektoré zvieratá. Európania však skôr používali termín spln ruží.

Ako na nás pôsobí júnový spln?

Júnový spln sa spája s astrologickým znamením Strelca. Ľudia narodení v tomto znamení majú tendenciu byť aktívni, dobrodružní a otvorení za každú cenu, čo si niektorí môžu vysvetľovať ako nedostatok taktu v určitých situáciách. Zároveň túžia po slobode a sú ochotní veľa obetovať, aby sa venovali tomu, čo ich baví a napĺňa. Radi cestujú, športujú a chodia do prírody.

TOP:   SPLN APRÍL 2024: Kedy je a čo nás čaká?

Strelci sú však známi aj ako veľkí idealisti, ktorí sa na svet pozerajú bez predsudkov, majú veľkú schopnosť empatie a snažia sa pomáhať ľuďom okolo seba, hoci si tým často komplikujú vlastný život. Vďaka vplyvu tohto astrologického znamenia tak môžete mať v čase júnového splnu chuť posunúť svoj život o krok ďalej alebo úplne zmeniť smer.

Pravdepodobne budete mať tiež väčšiu tendenciu filozofovať ako inokedy, premýšľať o tom, čo by ste chceli v budúcnosti dosiahnuť, a niekedy sa úplne stratíte z kontaktu s realitou. Zároveň si však v dňoch okolo júnového splnu budete naplno užívať život a možno sa vám splní aj nejaké želanie. Pozor však na prácu, ktorá si bude vyžadovať vašu plnú pozornosť. V opačnom prípade môžu nastať veľmi nepríjemné komplikácie.

Zo zdravotného hľadiska bude mať júnový spln najväčší vplyv na vaše bedrá, chvostovú kosť, stehennú kosť, bedrové stavce, krížovú kosť a svaly v týchto oblastiach. Ak bojujete s bolesťami kĺbov, toto obdobie môže byť pre vás veľmi nepríjemné. Preto je lepšie vyhnúť sa namáhavým činnostiam a dopriať si zaslúžený odpočinok s minimálnou fyzickou záťažou.

Aj športové aktivity nechajte na neskôr, aby ste si počas júnového splnu zbytočne neublížili. Okrem toho môžete pocítiť jeho vplyv na svoju pečeň, ktorá môže byť citlivejšia na rôzne vonkajšie a vnútorné vplyvy. V tomto období sa tiež rozhodne neodporúča podstupovať žiadne lekárske zákroky. Ak nejaké plánujete, odložte ich na neskôr

Čo robiť počas júnového splnu?

Najdlhší deň roku 2023 sa postupne blíži a za oknami je príjemné počasie. Júnový spln bude lákať na prechádzky pri mesačnom svite, ktorý krásne osvetlí krajinu a poskytne skvelú príležitosť na pozorovanie hviezd. K tomu prispeje aj vplyv, ktorý bude mať na júnový spln astrologické znamenie Strelca, keďže jeho zrodení sú veľmi aktívni, dobrodružní a nespútaní.

TOP:   POZITÍVNE AFIRMÁCIE NA LÁSKU, ktoré skutočne fungujú

Teplé júnové počasie však samozrejme podporuje aj záhradkárčenie. Počas splnu sa odporúča zbierať korene byliniek, ktoré majú v tej chvíli najväčšiu silu. Mali by ste sa však vyhnúť strihaniu živých plotov, pretože ich nadzemné časti sú počas splnu príliš citlivé, strihaniu stromov a kríkov, štipkovaniu kvetov a zeleniny a sušeniu nadzemných častí byliniek.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Spln jún 2023

Júnový spln sa niekedy označuje aj ako jahodový spln, ktorý signalizuje príchod úrody sladkých jahôd. Okrem toho sa však môžete stretnúť aj s niekoľkými ďalšími názvami, ako napríklad Úplnok ruží, Úplnok kvetov alebo Úplnok zelenej kukurice. Všetky tieto názvy odkazujú na skutočnosť, že príroda práve kvitne.

Ako ovplyvní júnový spln vaše pocity?

Júnový spln sa spája s astrologickým znamením Strelca, ktorého narodení sa vyznačujú úprimnosťou, slobodomyseľnosťou a idealizmom. Práve z tohto dôvodu budete pravdepodobne cítiť, že nastal čas posunúť sa ďalej, zmeniť svoje smerovanie alebo dať svojmu životu nový zmysel. Pravdepodobne budete mať tiež sklon k filozofovaniu a budete si chcieť užívať život plnými dúškami.

Ktoré časti tela budú ovplyvnené júnovým splnom?

Počas júnového splnu bude najviac ohrozená dolná polovica tela, konkrétne chvostová kosť, bedrá, krížová kosť alebo možno stehenná kosť. Najmä ľudia trpiaci bolesťami kĺbov a svalov by mali v tomto období odpočívať a vyhýbať sa fyzickej námahe. Okrem toho môže účinky júnového splnu pocítiť aj vaša pečeň.