CIGÁNSKY HOROSKOP: Aké znamenie som a čo ma čaká?

Chceli by ste vedieť, čo pre vás pripravil na budúci rok? Alebo sa snáď chcete dozvedieť viac o sebe alebo o svojom partnerovi na základe dátumu narodenia? V tom prípade by ste si rozhodne nemali nechať ujsť Cigánsky horoskop. Prezradíme vám, aké existujú cigánske znamenia, ktoré z nich zodpovedá vášmu dátumu narodenia a na čo sa môžete podľa cigánskeho horoskopu tešiť v roku 2024.

Rómsky horoskop

Dvanásť znamení zverokruhu, ktoré sú odvodené od polohy Slnka v určitom dátume a čase, pozná dnes prakticky každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o astrológiu. Nie každý však vie, že existuje aj dvanásť rómskych znamení, ktoré opisujú povahové črty jednotlivých ľudí. Tento horoskop má dlhú históriu a spočiatku sa odovzdával z generácie na generáciu len ústnym podaním.

Podľa historikov má cigánsky horoskop pôvod v stredoveku. Jeho tvorcami mali byť kočovní Rómovia z južného Francúzska. Konkrétne obsahuje dvanásť samostatných znamení, ktoré predstavujú bežné predmety, ktoré kočovníkov obklopovali v ich každodennom živote a navyše mali pre nich magický význam. Každému z nás je potom podľa dátumu narodenia priradený jeden z nich.

Cigánsky horoskop: Kalich (21. januára – 19. februára)

Znamenie Kalicha, ktoré v klasickom zverokruhu zodpovedá Vodnárovi, znamená predovšetkým akési spojenie alebo zjednotenie. Ľudia narodení v tomto období majú teda dar vnímavosti, sú veľmi bystrí a skvele riešia konflikty a nadväzujú nové priateľstvá. Neotvárajú sa však len tak hocikomu a skôr vyhľadávajú podobne zmýšľajúce osoby. Ak patríte medzi nich, pravdepodobne tiež oplývate kreativitou, máte veľa originálnych nápadov a ste v živote naozaj šťastní.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že ľudia v znamení Kalicha sú trochu voľnomyšlienkárski, vo vzťahu k partnerovi bývajú skôr konzervatívni. Zastávajú tradičné hodnoty, sú nároční a na svoje okolie môžu pôsobiť prísnym dojmom. Majú však tendenciu byť skutočne lojálni, vzťahy zakladajú na dôvere a nedajú dopustiť na teplo rodinného krbu. Zároveň ich však môže občas trápiť váhavosť a nerozhodnosť. Okrem toho nie sú veľmi dobrí v šetrení a majú sklon k nadmernému míňaniu.

Cigánsky horoskop: Kaplnka (20. február – 20. marec)

Kaplnka je symbolom zbožnosti a viery. Ak patríte k tomuto cigánskemu znameniu, ktoré v tradičnom zverokruhu zodpovedá znameniu Rýb, pravdepodobne sa sústredíte najmä na svoje vnútro. Takíto ľudia sa totiž vyznačujú veľkou vnímavosťou a citlivosťou, v živote sa riadia vlastnou intuíciou a sú skôr introverti. Zároveň sú často duchovne založení, neustále sa snažia zistiť o sebe viac a majú dobre vyvinutý šiesty zmysel.

Ostatným sa ľudia narodení v znamení Kaplnky môžu zdať zamyslení, príliš vážni a nedôverčiví voči svojmu okoliu. Preto nie je práve jednoduché dostať sa k nim skutočne blízko. Keď sa však niekde cítia dobre, ani na chvíľu nezavrú ústa. Hoci sú skvelí v nadväzovaní nových kontaktov, niekedy si svoje okolie idealizujú, čo môže byť neskôr zdrojom veľkého sklamania. Ak ich prepadnú city, môžu na svoje okolie pôsobiť príliš zhovorčivo a chaoticky.

Cigánsky horoskop: Dýka (21. marec – 20. apríl)

Ľudia narodení v znamení Dýky, ktoré zodpovedá Baranovi, bývajú odvážni, veľmi temperamentní a bojovní. Niekedy dokonca pôsobia na svoje okolie dojmom, akoby nemali pud sebazáchovy, pretože sa do všetkého vrhajú po hlave, neustále skúšajú niečo nové a nezastavia sa pred ničím. Hoci sú naozaj energickí, bohužiaľ, väčšinou nedokážu pri zvolenej činnosti vydržať dostatočne dlho a často nie sú schopní dotiahnuť veci do konca.

Dýky sa vyznačujú aj tým, že sú k ostatným priame a neznášajú, keď s nimi niekto manipuluje. Majú rýchle pracovné tempo, takže len málokto s nimi dokáže držať krok, vďaka čomu sú v živote veľmi úspešní. Keď sa zamilujú, venujú vzťahu 100 % a nikdy im nechýba skutočná vášeň. Neznášajú však stereotyp a niekedy môžu pôsobiť príliš tvrdohlavo, pretože si pevne stoja za svojou pravdou a voči svojim blízkym môžu byť zbytočne prudkí.

Cigánsky horoskop: Koruna (21. apríl – 20. máj)

Koruna je symbolom trpezlivosti, rozvážnosti a elegancie, teda vlastností, ktoré sa pripisujú vládcom. Preto ľudia narodení v tomto znamení, ktoré v bežnom zverokruhu zodpovedá Býkovi, často pôsobia na svoje okolie vznešeným dojmom. Zvyčajne sú konzervatívni a opatrní, nemajú radi novoty ani žiadne veľké zmeny a svoje rozhodnutia si vždy dôkladne a dlho premýšľajú. Keďže dokážu zvážiť situáciu zo všetkých strán, ich rozhodnutia sú zvyčajne správne.

Ak však dôjde k neočakávanej zmene, na ktorú koruna nebola pripravená, stratí oporu a môže trvať určitý čas, kým sa zotaví. Aj vo vzťahoch bývajú títo jedinci veľmi opatrní, pretože sa boja, že im niekto ublíži. Sú majetnícke voči svojim partnerom a sú tiež veľmi žiarlivé. Okrem toho majú radi pohodlie a potrebujú byť dobre finančne zabezpečení, pre čo sú ochotní tvrdo pracovať.

Cigánsky horoskop: Sviečka (21. máj – 20. jún)

Tak ako sviečka, ktorá prináša svetlo do tmy, aj ľudia narodení v tomto cigánskom znamení, ktoré zodpovedá Blížencom, dokážu rozžiariť celé svoje okolie. Sú veľmi otvorení a komunikatívni, radi rozprávajú a dokážu prirodzene očariť každého, kto ich osloví. Bývajú spontánni, nepokazia žiadnu zábavu a človek sa s nimi nikdy nenudí. Celý život pôsobia na ostatných dojmom nadšených malých detí, ktorých radosť zo života je nákazlivá. Vďaka tomu si ľahko získavajú nových priateľov.

Hoci to môže byť v niektorých situáciách pozitívne, že si Sviečky dokážu získať priazeň davu a pomerne ľahko strhnúť ostatných na svoju stranu, bohužiaľ, vedia aj veľmi dobre manipulovať s ľuďmi. Bez ohľadu na to, kam idú, majú tendenciu byť stredobodom spoločnosti a radi skúšajú stále nové veci. Nedá sa im uprieť istá hravosť, inteligencia a dobrodružný duch, ale príde čas, keď je lepšie sa s nimi nebaviť. Dobre narábajú s financiami, ale niekedy sú až príliš šetrní.

Cigánsky horoskop: Koleso (21. jún – 21. júl)

Toto cigánske znamenie, ktoré je ekvivalentom Raka, môže v iných ľuďoch vyvolávať rozporuplné dojmy. Jeho zrodenci totiž navonok pôsobia veľmi tvrdo a neprístupne, no vo vnútri bývajú neistí a citliví. Sú to romantické duše, pre ktoré je rodina vždy na prvom mieste. Zvyčajne túžia po dlhodobom vzťahu, v ktorom sa stanú vernými, oddanými a milujúcimi partnermi. Keď sa do niekoho zamilujú, dávajú do vzťahu sto percent a vrhajú sa do neho po hlave.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Keďže ľudia narodení v znamení Kolesa sú veľmi zraniteľní, často sa boja prejaviť svoje city a držia si odstup od ostatných. Keď si však niekto získa ich dôveru, neboja sa mu zveriť so všetkým, čo ich trápi alebo teší. Vo všeobecnosti sú to teda veľmi nevyspytateľní a psychicky labilní ľudia, ktorí sú veľmi empatickí a ľahko preberajú nálady svojich blízkych. Všetky emócie veľmi prežívajú, aj keď sa navonok snažia tváriť, že sa ich to netýka.

Cigánsky horoskop: Hviezda (22. júla – 22. augusta)

Ako už názov napovedá, ľudia narodení v znamení Hviezdy, ktoré je ekvivalentom Leva z klasického zverokruhu, majú tendenciu byť všade stredobodom pozornosti. Radi sa predvádzajú, chcú zažiariť a chcú dosiahnuť niečo, na čo nikto z ich blízkych nezabudne. Majú jedinečnú charizmu, vďaka ktorej si ich ľudia veľmi rýchlo zamilujú. Okrem toho sú optimistickí, majú radi, keď ich ostatní chvália, ale vedia byť aj milí, pozorní a ohľaduplní k svojim blízkym.

Hoci Hviezdy často pôsobia ako šťastní ľudia, ktorým sa darí všetko, na čo siahnu, na svojom úspechu tvrdo pracujú. Do všetkého, čo robia, vkladajú svoju nespútanú energiu, pričom majú neustálu potrebu veci dotiahnuť do konca. Niekedy ich však okolie vníma ako hercov, ktorí dobre hrajú svoje úlohy. Na prvý pohľad sa môžu javiť ako veľmi arogantní a zahľadení do seba a pre dosiahnutie svojich cieľov sú ochotní urobiť takmer čokoľvek.

Cigánsky horoskop: Zvon (23. august – 22. september)

Zodpovednosť, perfekcionizmus a poriadkumilovnosť sú charakteristickými znakmi ľudí narodených v rómskom znamení Zvon, ktoré zodpovedá znameniu Panny. Títo ľudia sú veľmi nároční, najmä na seba. Vyžadujú dodržiavanie pravidiel, lipnú na detailoch a chcú, aby bolo všetko absolútne dokonalé. Nikdy neodídu od práce, ktorá im bola pridelená, a vždy sa snažia dokončiť svoje úlohy. Rovnaký prístup však očakávajú aj od druhých a môžu byť k nim veľmi kritickí.

Hoci Zvony zvyčajne snívajú o romantickej láske, od ostatných si udržiavajú pomerne veľký odstup a nedovolia im, aby sa k nim príliš priblížili. Sú veľmi opatrní a každé životné rozhodnutie si dobre premyslia, čo platí nielen v oblasti vzťahov. Radi však vylepšujú svoj domov, pretože chcú, aby bolo všetko podľa ich predstáv. Zároveň sú ochotní pomáhať druhým a rozvíjať ich potenciál, o ktorom možno ani nevedia. Keď však investujú svoju energiu, majú aj vysoké očakávania.

Horoskop Cigánov: Minca (23. september – 22. október)

Ľudia narodení v znamení Mince, ktoré zodpovedá znameniu Váh, pôsobia na svoje okolie vyrovnaným dojmom. Sú to optimisti s veľkou dávkou energie, ktorí sa dokážu pomerne ľahko vysporiadať so všetkými nástrahami, ktoré im život prináša do cesty. Majú radi, keď sú veci v rovnováhe, preto sa vždy snažia o správne vyváženie pracovného a rodinného života. Sú tiež známe svojou láskou k hudbe, tancu a inej zábave a vo všeobecnosti milujú život, ktorý si môžu naplno užívať.

Keďže Mince sú niekedy naivné a príliš dôverčivé, môžu si zbytočne spôsobiť veľa problémov. Hoci sú to relatívne pokojné duše, keď im na niečom naozaj záleží, môžu sa dostať do sporu s ostatnými. Keďže sú veľmi spravodliví, zúrivo bránia práva slabších bez toho, aby za to niečo očakávali. Sú tiež pomerne dobrí v riešení medziľudských konfliktov. Problémom však je, že často potrebujú mať všetko pod kontrolou, a keď to tak nie je, cítia sa veľmi nervózne.

Cigánsky horoskop: Meč (23. október – 21. november)

Jedincom narodeným v znamení Meča, ktoré zodpovedá Škorpiónovi, horoskop Cigánov pripisuje moc a silu. Sú to totiž silné osobnosti, ktoré nič nezlomí. Majú pre strach urobené, rozhodne im nechýba odhodlanie, vďaka ktorému dokážu prekonať všetky prekážky, a zároveň sú veľmi inteligentní, čo im pomáha riešiť situácie, v ktorých si iní nevedia rady. To spôsobuje, že ich ľudia rešpektujú, ale zároveň to môže v ich blízkosti vyvolávať pocit neistoty.

Ďalším charakteristickým znakom Mečov je schopnosť rýchlo sa učiť a skvelé analytické myslenie. Práve preto sa dokážu ľahko prispôsobiť novému prostrediu a uspieť tam, kde ostatní zlyhávajú. Niekedy sú však tak pohltení svojou úlohou, že zabúdajú na seba a svoju rodinu. Keď ich premôžu negatívne myšlienky, niekedy sú smutní a nahnevaní, nedokážu udržať svoju silu na uzde a môžu sa javiť aj trochu pohŕdavo voči svojmu okoliu.

Cigánsky horoskop: Sekera (22. novembra – 21. decembra)

Máte radi svoju nezávislosť, ste otvorení a patríte medzi nekonečných optimistov? V tom prípade sa pravdepodobne počítate medzi Sekere, čo je cigánske znamenie, ktorému vo zverokruhu zodpovedá Strelec. Títo ľudia sú veselí a spoločenskí, bývajú veľmi otvorení, vnímaví a citliví a druhým všetko povedia na rovinu. Ich priamočiarosť však niekedy môže druhým zbytočne ublížiť a medzi ich ďalšie negatívne vlastnosti patrí čiastočná bezohľadnosť, ľahkovážnosť a sebeckosť.

Okrem toho Sekerám niekedy chýba trpezlivosť a vo svojich činoch sa môžu ľahko unáhliť, čo im do života prináša množstvo problémov. Často sa im stáva, že hovoria rýchlejšie, ako myslia. K životu jedinci narodení ako Sekerníci spravidla potrebujú dobrodružstvo, preto radi cestujú a nikto ich nedokáže udržať na jednom mieste. S tým však súvisí aj fakt, že si nedokážu udržať jedno zamestnanie, majú problém nadviazať dlhodobý vzťah a často menia partnerov.

Cigánsky horoskop: Podkova (22. december – 20. január)

V rómskom horoskope je podkova symbolom pracovitosti a talizmanom, ktorý mal ľuďom prinášať šťastie. Jedinci narodení v tomto znamení, ktoré zodpovedá Kozorožcovi, sú veľmi ambiciózni, ctižiadostiví a usilovní. Keď sa do niečoho pustia, vždy dosiahnu svoj cieľ a rozhodne sa neboja žiadnej práce. Túžia po úspechu, za ktorým dokážu ísť veľmi tvrdo, preto môžu na svoje okolie pôsobiť neprístupným a chladným dojmom. Niekedy môžu byť aj príliš rozhadzovační.

Podkovy nie sú veľmi dôverčivé, takže im dlho trvá, kým si niekoho nového pustia k telu. Keď sa však uvoľnia, dokážu si s ľuďmi vytvoriť silné puto. Hoci bývajú v citovej oblasti dosť opatrní, v živote sa usilujú o verný vzťah, pretože túžia po pokojnom rodinnom živote a deťoch. Ochotne pomáhajú ľuďom vo svojom okolí a dokážu dokonale odhadnúť situáciu, v ktorej sa ocitnú. Hovorí sa však, že nerozumejú príliš zábave a chýba im zmysel pre humor.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Cigánsky horoskop 2024

Teraz, keď poznáte svoje rómske znamenie, pravdepodobne premýšľate, čo vám bude a nebude chýbať v nadchádzajúcom roku. Na aké radosti sa môžete v roku 2024 tešiť a čomu by ste sa mali vyhnúť? Kam bude smerovať váš život a na čo by ste nemali zabudnúť? To vám prezradíme na nasledujúcich riadkoch, kde nájdete horoskop podľa jednotlivých rómskych znamení:

 • Kalich – na osoby narodené v znamení Kalich čaká množstvo skvelých životných príležitostí, vďaka ktorým si budú môcť vybudovať nové priateľstvá alebo zarobiť viac peňazí. Nebojte sa preto skúšať nové veci alebo robiť vo svojom živote zmeny, ktorých ste sa predtým báli. Prekonáte všetky nástrahy.
 • Kaplnka – Počas nasledujúceho roka budete mať veľa práce. Mali by ste dokončiť všetky záležitosti, ktoré ste už nejaký čas odkladali alebo ste sa im z nejakého dôvodu vyhýbali. Len tak sa budete môcť pohnúť ďalej a otvoriť novú kapitolu svojho života. Pamätajte, že takáto úloha nebude jednoduchá, ale nakoniec sa určite oplatí.
 • Dýka – V prvej polovici roka sa môžu Dýky tešiť na veľký úspech vo vzťahoch, financiách a osobnom raste. Druhá polovica roka však už taká veselá nebude, pretože sa začnú objavovať najrôznejšie problémy. Niekoho budú napríklad trápiť nečakané zdravotné problémy, iný bude čeliť problémom v milostnom živote.
 • Koruna – rok 2024 bude pre ľudí narodených v znamení Koruny veľmi aktívny a neuveriteľne rýchly. Niektoré veci im pôjdu skvele, ale v iných oblastiach budú musieť o úspech veľmi bojovať. Nikomu sa však nebudú klaňať a za každých okolností si dokážu zachovať tvár pred celým svetom.
 • Sviečka – Ak patríte k tomuto cigánskemu znameniu, nasledujúci rok bude pre vás ako na horskej dráhe. Chvíľu sa vám bude dariť, a keď to budete najmenej čakať, objaví sa nejaký problém, ktorý vám rýchlo zotrie úsmev z pier. Keď však budete mať pocit, že ste na dne, príde nejaká nečakaná pomoc a postaví vás späť na nohy.
 • Koleso – Aj keď možno cítite potrebu zasahovať, niekedy jednoducho musíte nechať veciam voľný priebeh. Nechajte preto odísť to, čo nemôžete nijako zmeniť, a namiesto toho sa skúste zamerať na veci, ktoré vďaka vášmu úsiliu môžu nabrať nový smer. Na tejto ceste sa pravdepodobne stretnete s mnohými neúspechmi, ale všetky prekonáte a nakoniec sa dočkáte zmeny k lepšiemu.
 • Hviezda – Podľa horoskopu Cigánov budú hviezdy v nadchádzajúcom roku pánmi svojho osudu. To znamená, že bude záležať len na nich, ako nakoniec dopadnú rôzne situácie, v ktorých sa ocitnú. Ak však aj vy patríte k tomuto znameniu, nebojte sa z času na čas vyhľadať pomoc iných.
 • Zvon – Hoci osoby narodené v znamení Zvonu budú v roku 2024 čeliť mnohým ťažkostiam a náročným skúškam, ak sa budú dostatočne snažiť, nakoniec ich všetky prekonajú. Úspech v tomto smere teda závisí len od nich a od toho, či sa dokážu postaviť výzvam čelom. Pomocnú ruku im môžu podať ich najbližší.
 • Mince – Nadchádzajúci rok bude pre Mince obdobím mnohých ťažkých rozhodnutí, ktoré budú mať zásadný vplyv na ich budúci život. Našťastie budú mať po svojom boku osobu, ktorá im pomôže prekonať všetky problémy a poradí im, ako najlepšie pristupovať ku každej situácii. To im zároveň prinesie veľké šťastie.
 • Meč – rok 2024 bude veľmi úspešný pre osoby narodené v cigánskom znamení Meča. Vďaka svojim schopnostiam a skúsenostiam môžu prísť k veľkým peniazom alebo budú povýšení v práci. Samozrejme, nebude to však zadarmo, preto by sa mali snažiť ísť šťastiu naproti a neustále sa zdokonaľovať vo svojich schopnostiach.
 • Sekera – aj keď sa ľudia narodení v tomto znamení budú snažiť pohnúť sa z miesta, kde sa nachádzajú, v roku 2024 s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú trčať na mieste, kde sú. To však nemusí byť negatívum, pretože im to aspoň poskytne čas na to, aby si trochu oddýchli. Zároveň ich táto stagnácia uchráni pred problémami a nič ich nezaskočí.
 • Podkova – Ak patríte medzi Podkovy, v roku 2024 by ste mali chytiť príležitosť za pačesy. Ak niečo chcete, vrhnite sa do toho po hlave. Ak máte problém, najlepšia šanca na jeho úspešné vyriešenie sa vám naskytne v budúcom roku. Šťastnú ruku však budete mať aj pri zmene zamestnania alebo výbere nových koníčkov.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Ako vznikol cigánsky horoskop?

Cigánsky horoskop údajne vznikol v stredoveku, keď ho vytvorili kočovní Cigáni žijúci na juhu Francúzska. Táto tradícia sa najprv začala medzi ľuďmi šíriť ústnym podaním a odovzdávala sa z generácie na generáciu. V súčasnosti je už cigánsky horoskop jedným zo známych a uznávaných horoskopov, popri klasických znameniach zverokruhu alebo napríklad čínskom horoskope.

Aké sú cigánske znamenia?

Existuje 12 cigánskych znamení, ktorých názvy sú väčšinou odvodené od predmetov každodennej potreby, o ktorých kočovné rómske kmene verili, že majú magickú moc. Patrí medzi ne kalich, kaplnka, dýka, koruna, sviečka, koleso, hviezda, zvon, minca, meč, sekera a podkova. Ich znamenie sa potom dá ľahko odvodiť podľa dátumu narodenia.

Čo hovorí rómsky horoskop na rok 2024?

Predpoveď na budúci rok sa výrazne líši v závislosti od toho, o ktoré rómske znamenie ide. Napríklad Kalich bude mať množstvo zaujímavých životných príležitostí, zatiaľ čo Koruna bude musieť o úspech tvrdo bojovať. Pre Sviečky bude nasledujúci rok ako na hojdačke, Hviezdy budú architektmi svojho šťastia a Zvony budú musieť prejsť radom nepríjemných životných skúšok.