SPLN NOVEMBER 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Takmer na konci novembra, keď bude chladné a nepriaznivé počasie, nastane dvanásty tohtoročný spln, ktorý bude v znamení spontánnych rozhodnutí a životných zmien. Povieme vám, na aký dátum pripadá novembrový spln, s akým astrologickým znamením sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy je spln november 2023?

Novembrový spln nastane v pondelok 27. novembra 2023 o 10:16 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Blížencov, ktorých zrodom vládne vzdušný živel. Keďže títo ľudia bývajú veľmi aktívni a energickí, môžete pocítiť túžbu po životných zmenách a nových skúsenostiach.

Podľa starej indiánskej tradície, ktorá bola zachytená v almanachu Maine Farmer’s Almanac z 19. storočia, sa novembrový spln nazýval Bobrí spln. Svoj názov si vyslúžil preto, lebo bol vhodný čas na kladenie bobrích pascí, kým nezamrznú močiare. Vďaka tomu si ľudia mohli na zimu zaobstarať teplé kožušiny.

Existuje však aj iný výklad názvu, ktorý sa týka priamo činnosti bobrov. Tieto zvieratá sa totiž počas novembrového splnu usilovne pripravujú na zimu, ktorú sa snažia prežiť čo najpohodlnejšie. Okrem toho tu nájdete aj názov Mrazivý spln, ktorý hovorí sám za seba. V tomto období totiž prichádzajú prvé väčšie mrazy.

Ako nás ovplyvní novembrový spln?

Novembrový spln sa spája s astrologickým znamením Blížencov, ktorí sú vnímaví, intelektuálne založení a veľmi komunikatívni. Zvyčajne v sebe ukrývajú dve rozdielne osobnosti, ktoré môžu byť zdrojom zábavy, ale aj nepríjemností. Okrem toho majú široké spektrum záujmov, snažia sa žiť aktívne a ich myšlienky sa zvyčajne menia rýchlosťou blesku.

V spoločnosti sú Blíženci zvyčajne stredobodom pozornosti, pretože dokážu byť naozaj výreční a ľahko zapôsobia na svoje okolie svojím skvelým rozhľadom. Nedokážu však zostať dlho na jednom mieste a potrebujú často meniť aktivity a koníčky. Nezapadajú do stereotypu, nenechajú sa zväzovať konvenciami, nechcú sa vo svojom živote obmedzovať a nikdy sa neuspokoja s málom.

Počas novembrového splnu sa naplno prejaví energia Blížencov, ktorí sa môžu venovať viacerým činnostiam naraz. Pravdepodobne pocítite silnú túžbu niečo vo svojom živote zmeniť alebo sa pohnúť v niečom, čo ste už dlhšie odkladali. Môžete napríklad konečne zmeniť svoj šatník, osloviť osobu, ktorá sa vám páči, alebo si urobiť rýchly výlet na exotickú dovolenku, aby ste unikli sychravému novembrovému počasiu.

Okrem toho bude čas novembrového splnu priať spontánnosti. Ničoho sa teda nebojte a pustite sa do realizácie svojich snov, na ktoré ste v minulosti možno nemali dostatok času. Nasledujte svoje srdce a snažte sa robiť to, čo vás baví, aj keď neskôr zistíte, že to v skutočnosti nebola až taká dobrá voľba. Spoznávajte nových ľudí a buďte priateľskí k ľuďom okolo seba, učte sa nové veci a nezavrhujte žiadnu myšlienku ako nereálnu.

Nezabúdajte však komunikovať s ľuďmi vo svojom okolí a zdieľať svoje pocity s partnerom, rodinou alebo priateľmi. Dajte si tiež pozor na plačlivé nálady, ktoré vás v tomto období môžu prepadnúť, ak sa veci nevyvíjajú tak, ako by ste chceli. Namiesto toho si zachovajte chladnú hlavu a riaďte sa svojou intuíciou, pretože keď sa vám niečo podarí, bude vás to nabíjať energiou ešte dlho. Môže vás to posunúť ďalej aj z hľadiska vašej kariéry.

Pokiaľ ide o zdravie, novembrový spln bude mať najväčší vplyv na váš dýchací systém, teda na pľúca a priedušky. Snažte sa preto vyhýbať činnostiam, ktoré podporujú ochorenia dýchacích ciest, ako sú chrípka, bronchitída alebo zápal pľúc. V tomto období vás môže trápiť aj astma a dýchavičnosť, ktorá sa objavuje zdanlivo bez príčiny, by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu.

Okrem toho novembrový spln výrazne ovplyvní aj hornú časť vášho tela, konkrétne ramená, paže a ruky, a jeho účinky môžu pocítiť krvné kapiláry alebo dokonca nervové spojenia pre zmyslové a pohybové schopnosti. Tieto oblasti príliš nezaťažujte a namiesto toho využite tento čas na potrebný odpočinok. Vyhnite sa tiež akýmkoľvek lekárskym zákrokom, ktoré sa počas splnu neodporúčajú.

Čo robiť počas novembrového splnu?

Koncom novembra záhradkári zvyčajne zazimujú všetky svoje rastliny a na chvíľu si oddýchnu, než sa začnú pripravovať na ďalšiu vegetačnú sezónu. Počas splnu sa to bude hodiť, pretože pôda by mala odpočívať. Preto nestrihajte zeleninu ani kvety, nestrihajte živé ploty, nesušte nadzemné časti byliniek a prerezávanie stromov a kríkov odložte na neskôr. Ak predsa len chcete niečo urobiť, môžete nazbierať korene byliniek, ktoré majú momentálne najväčšiu silu.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Splnok november 2022

Novembrový spln sa kedysi nazýval bobrí spln, pretože pôvodní obyvatelia Ameriky v tomto čase nastražovali pasce na bobry, aby získali teplé kožušiny na zimu. Môžete sa však stretnúť aj s názvom Mrazivý spln, ktorý súvisí s aktuálnym počasím. V tomto roku to bude dvanásty spln, ktorý nastane koncom novembra.

Ako ovplyvní novembrový spln vaše emócie?

Úplnok v novembri sa spája s astrologickým znamením Blížencov, ktorí sú veľmi komunikatívni, spoločenskí a aktívni. Keďže milujú zmeny a nové veci, možno aj vy pocítite nutkanie vybočiť zo stereotypu a pustiť sa do činnosti, ktorá vás už nejaký čas láka. Ak sa vám to nepodarí hneď na začiatku, nenechajte sa premôcť negatívnymi pocitmi a plačlivými náladami.

Ktoré časti tela novembrový spln ovplyvní?

Tentoraz bude novembrový spln ovplyvňovať najmä váš dýchací systém, teda pľúca a priedušky, prípadne nervové spojenia pre zmyslové a pohybové funkcie. Okrem toho však ovplyvní aj hornú časť tela vrátane ramien, paží a rúk. Dávajte si preto pozor, aby ste tieto oblasti príliš nezaťažovali, a namiesto toho si počas splnu doprajte masáž alebo si vyberte relaxačnú činnosť.