SPLN NOVEMBER 2022: Kedy je a čo nás čaká?

0

Krátko po oslavách Halloweenu a Pamiatke zosnulých rozjasní nočnú oblohu novembrový spln, ktorý láka k tomu, aby si ľudia užívali úrodu plnými dúškami a vrhli sa na nadväzovanie nových vzťahov i priateľstiev. Prezradíme, na ktorý deň v novembri tentokrát spln pripadne, s akým znamením zverokruhu sa spája a prečo pôjde o jednu z najmagickejších nocí v tomto roku.

Kedy je spln november 2022?

Na novembrový spln sa môžeme tešiť v utorok 8. novembra 2022, kedy nastane konkrétne o 12.01 hod. stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Býka, ktoré ovplyvňuje živel zeme a spája sa s planétou Venuše. Jedinci narodení v tomto znamení zverokruhu sú pokojní a vyrovnaní, majú zmysel pre praktické záležitosti ak svojim úlohám sa stavajú zodpovedne.

Hoci na našom území pravdepodobne nič zvláštne nezahliadnete, obyvatelia západnej pologule sa počas novembrového splnu môžu tešiť na úplné zatmenie Mesiaca, pri ktorom navyše mesačný kotúč zakryje aj planétu Urán. Naši predkovia pritom novembrový spln označovali ako Bobrí alebo Mrazivý spln, pretože sa v tomto období pokladali pasce na bobry, ľudia sa aktívne pripravovali na zimu a snažili sa získať nejaké teplé kožušiny.

Ako nás novembrový spln ovplyvní?

Keďže spln v novembri prebehne v znamení Býka, môžeme sa tešiť na obdobie stability, vyrovnanosti a hojnosti. Ľudia budú ešte viac ako inokedy túžiť po pokojnom zázemí a hrejivej náruči domova. To samozrejme súvisí s chladným novembrovým počasím, ktoré vyzýva, aby sme sa zababušili pod deku s horúcim čajom a užívali si domácu pohodu.

Novembrový spln je tiež priaznivý pre rôzne finančné operácie a transakcie, pomocou ktorých sa ľudia snažia zaistiť si finančnú stabilitu a zabezpečiť sa. V tento čas sa odporúča investovať, pretože by sa to mohlo obzvlášť vyplatiť. Rozhodne by sme ale nemali rozvíjať iba vonkajšie bohatstvo. Naopak sa odporúča zamerať sa aj na rozvoj svojich dobrých vlastností, schopností a zručností. Preto sa vzdelávajte a investujte do seba.

Okrem toho je novembrový spln časom, kedy je dobré zamyslieť sa nad tým, čo je v živote skutočne dôležité, a zbaviť sa všetkého, čo už vám neslúži. Navyše sa môžete vrhnúť na nadväzovanie nových vzťahov a priateľstiev, a aby toho nebolo málo, ide aj o dobu, kedy môžete úplnou náhodou nájsť svojho ideálneho životného partnera.

Pozor by ste si však mali dať na prílišnú lenivosť a hromadenie vecí, ktoré v skutočnosti vôbec nepotrebujete, alebo vám už na nič neslúžia. Svoje túžby po nových zážitkoch ukojte napríklad návštevou kina alebo dobrou večerou, ale prestaňte hľadať bohatstvo a luxus, zbytočne neutrácajte za hlúposti a nezabúdajte na pravé životné hodnoty.

Pokiaľ ide o zdravie, novembrový spln bude mať najväčší vplyv na niektoré časti dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, a preto by ste si mali dávať pozor konkrétne na krk, mandle, pažerák, hrtan, hlasivky alebo štítnu žľazu. Oveľa citlivejšie potom budú aj ďalšie oblasti, ako je šija, druhý až siedmy krčný stavec alebo ohryzok. Radšej ich preto príliš nezaťažujte.

Veľmi opatrní buďte počas novembrového splnu predovšetkým na svoj krk aj mandle a dbajte na to, aby ste sa zbytočne nenachladili a neprivodili si nejaké závažnejšie zdravotné komplikácie. Skúste tiež príliš nenamáhať svoje hlasivky a rozhodne nekričte. Okrem toho pravidelne preťahujte svoju krčnú chrbticu a vyskúšať môžete aj masáž, ktorá trochu uvoľní vaše ramená a šiju.

Čo robiť počas novembrového splnu?

Nie ste si istí, čo by ste mali na svojej záhrade v tomto čase ešte stihnúť a čomu sa naopak v priebehu novembrového splnu radšej vyhýbať? Rovnako ako počas predchádzajúcich splnov sa odporúča zbierať korene bylín, ktoré majú v tomto čase najväčšiu silu. Rozhodne však nesušte nadzemné časti bylín (radšej to nechajte na neskôr), nestrihajte živý plot, nerežte stromy ani kríky a nezaštipujte zeleninu ani kvety.

Splnok november 2022

Novembrovému splnu sa niekedy hovorí aj Bobrí alebo Mrazivý spln, pretože ľudia v tomto čase predtým hromadili zásoby a pripravovali sa na zimu. Ide o spln v znamení Býka, čo značí stabilitu a vyrovnanosť. Obyvatelia západnej pologule sa v tomto období môžu tešiť na úplné zatmenie Mesiaca, kedy Mesiac navyše zakryje aj planétu Urán.

Ako ovplyvní novembrový spln váš život?

Vzhľadom k tomu, že ide o spln v znamení Býka, tak budú ľudia viac ako inokedy túžiť po vnútornej stabilite, domácom pohodlí a pokojnom zázemí. Ide zároveň o čas priaznivý pre finančné operácie a investície, nadväzovanie nových vzťahov a priateľstiev i hľadanie životného partnera. Niektorí ľudia však môžu skĺznuť k prílišnej lenivosti alebo hromadeniu vecí, ktoré nepotrebujú.

Ktoré časti tela novembrový spln ovplyvní?

Počas splnu v mesiaci novembri sa odporúča dávať si pozor na svoj krk a mandle, pretože sa tento čas spája s väčším rizikom prechladnutia. Rozhodne ale nezaťažujte ani svoje hlasivky a doprajte odpočinok svojej krčnej chrbtici a šiji, napríklad prostredníctvom relaxácie alebo dokonca masáže. Okrem toho môže novembrový spln ovplyvniť aj pažerák, hrtan alebo štítnu žľazu, takže buďte na tieto oblasti opatrní.