NOV MESIACA MÁJ 2023: Kedy to bude a čo nás čaká?

Príroda za našimi oknami konečne rozkvitá, jar je v plnom prúde a ľudia sa začali aktívne starať o svoje záhrady. Okrem láskyplných osláv Prvého mája a Dňa matiek nás v máji čaká aj piaty tohtoročný nov mesiaca, ktorý bude vhodným obdobím na hľadanie vnútorného pokoja. Povieme vám, na aký dátum pripadá májové novolunie, s ktorým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní náš život.

Kedy je nov mesiaca v máji 2023?

Májový nov tentoraz pripadá na piatok 19. mája 2023, konkrétne na 17:53 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o nov v znamení Býka, ktoré sa spája so zemským živlom. V dôsledku toho majú títo jedinci pokojnú, vyrovnanú povahu a zvyčajne k životu pristupujú zodpovedne, čo sa odrazí aj v tom, ako na nás bude pôsobiť piate tohtoročné novolunie.

Samotné májové novolunie bude výnimočné, pretože niektorí ho označujú ako Čiernu lunu. Konkrétne ide o tretí nov v tomto období, ktoré má zriedkavo štyri novy, čo sa zvyčajne nestáva. Vyskytuje sa zhruba každých 33 mesiacov a je prakticky obdobou Modrého splnu alebo Modrého mesiaca, čo je tretí spln v období, keď sú štyri splny namiesto troch zriedkavé.

Ako nás ovplyvní májový nov?

Astrologickým znamením, ktoré má dominantný vplyv na májové novolunie, je Býk. Je to zemské znamenie, ktoré ovplyvňuje planéta Venuša. Jeho zrodenci bývajú praktickí, majú pokojnú povahu a cieľom ich života je často práca. Keď sa zapália pre nejakú myšlienku, sú schopní pracovať naozaj tvrdo a neúnavne, aby danú vec dosiahli.

Vďaka vyrovnanej povahe Býka sa májové novolunie bude niesť v znamení pokoja a mieru. Je to ideálny čas na to, aby sa človek zbavil svojich problémov a pustil sa do hľadania vnútorného pokoja. Môžete to urobiť napríklad meditáciou alebo aktivitami, ktoré vám poskytnú duševný oddych a umožnia vám aspoň na chvíľu dosiahnuť harmóniu.

Hoci ľudia narodení v znamení Býka majú praktický a realistický prístup k životu, oceňujú zmyselné pôžitky a obdivujú krásu aj umenie. Počas májového novu tak môžu človeka zaplaviť silné emócie. Niektorí z nich potom budú v dňoch, keď Mesiac rastie, vyžadovať od druhých zvýšenú pozornosť a počúvanie, a preto sa budú obklopovať najmä svojimi najbližšími.

Výraznejšia potom bude aj potreba stability, ktorú bude počas májového novu ťažké uspokojiť. Najprv je potrebné naučiť sa prijímať zmeny ako bežnú súčasť svojho života. Mali by ste si tiež uvedomiť, že nie je dobré hľadať zmysel života v materiálnych veciach, a prijať sa takí, akí ste. Až keď získate vnútorný pokoj, nájdete pocit pohody aj vo vonkajšom svete.

Zo zdravotného hľadiska bude mať májový nov najväčší vplyv na hrdlo, hrtan, pažerák, mandle, štítnu žľazu a ohryzok. Práve z tohto dôvodu by ste sa mali dôsledne chrániť pred prechladnutím a inými chorobami, ktoré by mohli postihnúť tieto časti tela. Okrem toho by ste sa mali starať aj o svoj krk a krčné stavce a v žiadnom prípade tieto oblasti výrazne nezaťažovať.

Čo robiť počas májového novu?

V máji väčšina ľudí aktívne záhradníči a pripravuje svoje pozemky na letné mesiace. Majte však na pamäti, že v okamihu príchodu novu Mesiaca pôda odpočíva a mala by byť v pokoji. Ak sa napriek tomu chcete venovať záhradným prácam, ošetrujte len nadzemné časti stromov a kríkov. Nič nevysádzajte ani nepresádzajte, pretože semená nebudú správne klíčiť.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov máj 2023

Májový nov nastane v druhej polovici mesiaca a bude sa niesť v znamení hľadania vnútorného pokoja a mieru. Okrem toho sa označuje aj ako Čierny mesiac, čo znamená, že ide o tretie zatmenie v sezóne (t. j. na jar), ktorá má výnimočne štyri novy. Je teda akýmsi náprotivkom Modrého splnu.

Ako ovplyvní májový nov vaše emócie?

Je to novmesiac v Býkovi, čo znamená, že človek by sa mal zbaviť svojich problémov a zlých myšlienok a namiesto toho sa vydať hľadať vnútorný pokoj. Ľudia potom môžu mať zvýšenú potrebu stability a pozornosti zo strany blízkych. V určitých chvíľach ich však môžu premôcť emócie a je dôležité uvedomiť si, že zmysel života nespočíva v materiálnych hodnotách.

Ktoré časti tela ovplyvní májový nov?

Počas májového novu pocítite vplyv Mesiaca predovšetkým v hornej časti tela, konkrétne v krku, hrdle, hrtane, hlasivkách, mandliach a pažeráku. Preto by ste mali vo zvýšenej miere dbať na teplé oblečenie a zbytočne si neprivodiť žiadne ochorenia dýchacích ciest. Okrem toho by ste sa mali starať aj o svoj krk a hrdlo.