SPLN JANUÁR 2024: Kedy je a čo nás čaká?

Zima je momentálne v plnom prúde, deťom sa pomaly blížia jarné prázdniny a za oknami je chladné počasie. Takmer na konci mesiaca sa dočkáme aj prvého tohtoročného splnu, ktorý so sebou prináša zvýšenie sebavedomia a túžbu vyniknúť medzi ostatnými. Povieme vám, na aký dátum pripadá januárový spln, s akým astrologickým znamením sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy je spln január 2024?

Januárový spln nastane vo štvrtok 25. januára 2024 o 18:53 SEČ. Ide o spln v znamení Leva, ktorého zrodom vládne živel ohňa. Práve z tohto dôvodu budete pravdepodobne otvorenejší ako inokedy, budete cítiť túžbu presadiť sa medzi ostatnými a budete chcieť získať uznanie za svoje úspechy.

Podľa starej indiánskej tradície, ktorá bola zachytená v publikácii z 19. storočia s názvom Maine Farmer’s Almanac, sa januárový spln medzi ľuďmi nazýval Vlčí spln. Je to spln, ktorý sa zvyčajne spája s chladným počasím a snehovými prehánkami. Svoj názov dostal preto, lebo členovia vlčích svoriek v blízkosti indiánskych dedín hladne vyli, keď čakali na korisť.

Existuje však aj iný názov, ktorý je typický pre januárový spln. Niekedy sa totiž stretnete s jeho označením ako Povianočný spln, čo samozrejme znamená, že túto udalosť uvidíme po bujarých oslavách Vianoc a príchode Nového roka.

Ako nás ovplyvní januárový spln?

Januárový spln sa spája s astrologickým znamením Leva, ktorému vládne živel ohňa a Slnko. Jeho zrodenci sú známi ako ľudia s prirodzenou autoritou, ktorí sa veľmi často presadzujú v rôznych vedúcich pozíciách. Ide o charizmatických jedincov, ktorí túžia byť vždy v centre pozornosti. Sú veľmi dobromyseľní, ale radi sa pred ostatnými chvália svojimi úspechmi.

Počas januárového splnu budete pravdepodobne o niečo sebavedomejší ako inokedy, takže sa budete cítiť skvele a nebudete sa báť nových dobrodružstiev či nezvyčajných zážitkov. Možno vás to prinúti urobiť niečo, v čo ste nedúfali, alebo osloviť človeka, ktorý vás už dlhšie zaujíma, ale zatiaľ ste nemali odvahu sa mu prihovoriť.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Kvôli svojej túžbe vyniknúť a získať si pozornosť okolia budete pravdepodobne chcieť ukázať svoje schopnosti svetu. Vďaka novonadobudnutému sebavedomiu určite upútate pozornosť ostatných a vaše diplomatické nadanie vám pomôže vychádzať prakticky s každým. Počas januárového splnu môžete pozorovať aj lepšie organizačné schopnosti a väčšiu asertivitu.

Levy sú však známe aj tým, že si potrpia na pochvalu a obdiv, ale kritiku neznášajú dobre. Tento problém vás môže trápiť aj počas januárového splnu. Preto je vhodné priznať si strach z kritiky a naučiť sa s ňou čo najlepšie pracovať. Buďte pokorní, prijímajte spätnú väzbu od svojho okolia s pokorou a využite ju na svoje zlepšenie.

Vo vzťahu bývajú ľudia narodení v znamení Leva dominantní a šarmantní, ľahko si dokážu ostatných omotať okolo prsta a majú potrebu viesť svojho partnera. Preto práve v čase januárového splnu môžete pocítiť túžbu po výraznejších prejavoch náklonnosti a uznania zo strany svojho náprotivku. Do popredia sa môžu dostať aj vaše umelecké schopnosti, keďže tento čas praje tvorivosti.

Zo zdravotného hľadiska bude mať januárový spln najväčší vplyv na tie oblasti tela, ktoré sú nejakým spôsobom spojené s naším krvným obehom. To znamená, že to pocíti napríklad naše srdce alebo aorta. Keďže tieto časti tela budú citlivejšie ako kedykoľvek predtým, mali by ste si na ne dávať obzvlášť pozor a rozhodne by ste ich nemali príliš zaťažovať.

Mali by ste tiež sledovať svoju srdcovú frekvenciu a krvný tlak, najmä ak máte v tomto ohľade akékoľvek problémy (napríklad príliš vysoký krvný tlak, príliš nízky krvný tlak alebo kolísavý krvný tlak). Dôsledne preto dodržiavajte odporúčania svojho lekára a vyhýbajte sa činnostiam, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na vaše zdravie.

Čo robiť počas januárového splnu?

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Januárový spln uvidíme koncom mesiaca, keď budú vonkajšie teploty ešte veľmi nízke. Hoci po sviatkoch môžete byť trochu nedočkaví a možno sa budete chcieť pustiť do prác na záhrade, počas splnu sa týmto činnostiam radšej vyhnite. V tomto čase by ste nemali strihať stromy ani kríky a neodporúča sa ani strihať zeleninu alebo kvety. Nestrihajte ani živé ploty, pretože nadzemné časti rastlín sú citlivejšie ako v iných obdobiach.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Spln január 2024

Januárový spln sa zvykne nazývať Vlčí spln, pretože prichádza v čase, keď je veľmi chladné počasie a vlci, ktorí boli v blízkosti indiánskych dedín, boli v tom čase veľmi hladní a vyli. Môžete sa však stretnúť aj s názvom Vianočný spln, ktorý naznačuje, že nastáva po vianočných a silvestrovských oslavách.

Ako ovplyvní januárový spln vaše emócie?

Januárový spln sa spája s astrologickým znamením Leva, ktorého narodení sú veľmi spoločenskí, sebavedomí a charizmatickí. V tomto období budete mať pravdepodobne vyššie sebavedomie a budete chcieť ukázať ostatným svoje schopnosti, aby ste si získali ich obdiv a rešpekt. Dajte si však pozor na neschopnosť prijať kritiku, ktorá vás v tomto období môže negatívne ovplyvniť.

Ktoré časti tela ovplyvní januárový spln?

Januárový spln najviac ovplyvní váš krvný obeh, pričom najcitlivejšie je v tomto období srdce alebo aorta. Dávajte si preto na tieto orgány pozor a vyhýbajte sa činnostiam, ktoré by vám mohli zbytočne uškodiť. Vplyv splnu bude cítiť aj v oblasti krvného tlaku, takže ak máte v tomto smere nejaké problémy, určite sa riaďte všetkými odporúčaniami svojho lekára.