NOV MESIACA JANUÁR 2024: Kedy je a čo nás čaká?

Spolu so začiatkom nového roka sa ľudia púšťajú do plnenia svojich novoročných predsavzatí a po sviatkoch často získavajú novú chuť do života. V prvej polovici januára nastáva prvý nov mesiaca v roku, ktorý symbolizuje nové začiatky a je časom vnútornej a vonkajšej transformácie. Povieme vám, na aký dátum pripadá januárový nov, s akým znamením sa spája a ako nás ovplyvní.

Kedy je nov mesiac január 2024?

Nov Mesiaca v januári tentoraz pripadá na štvrtok 11. januára 2024, konkrétne na 12:57 SEČ. Ide o nov v znamení Kozorožca, ktoré predstavuje pre ľudí skvelú príležitosť stanoviť si nové životné ciele na nadchádzajúci rok. Energia tohto okamihu totiž praje plánovaniu a pomáha nám zamerať sa na nové životné príležitosti.

Prvý nov v roku, ktorý nastane pred polovicou januára, sa v zahraničí niekedy označuje ako Nový vlčí mesiac. Je dôležité poznamenať, že rok 2024 je výnimočný tým, že namiesto dvanástich novov bude mať trinásť novov, a to vďaka tomu, že dva z nich (konkrétne 1. a 30. decembra) nastanú v decembri.

Ako nás ovplyvní januárový nov Mesiaca?

Astrologickým znamením, ktoré bude mať dominantný vplyv na januárový nov, je Kozorožec. Ide o zemské znamenie, ktorému vládne planéta Saturn. Ľudia narodení v tomto znamení bývajú veľmi ambiciózni a cieľavedomí. V živote túžia predovšetkým po úspechu a uznaní svojho okolia. Bývajú tiež veľmi spoľahliví a veľmi dobre vedia, čo chcú dosiahnuť.

Ďalšou charakteristickou črtou Kozorožcov je však ich plachosť a introvertná povaha. To znamená, že majú tendenciu držať sa v spoločnosti späť a so svojimi problémami sa zverujú len niekoľkým najbližším priateľom. Je to preto, lebo nechcú, aby ostatní vedeli, že dokážu byť zraniteľní, takže ich pozná naozaj len málo ľudí. Radi však zabávajú ľudí okolo seba, vždy si stoja za svojím názorom a so svojimi partnermi majú láskyplný vzťah, ktorý zvyčajne trvá dlho.

TOP:   POZITÍVNE AFIRMÁCIE NA LÁSKU, ktoré skutočne fungujú

Počas januárového novu môžete pociťovať silnú potrebu byť nejakým spôsobom užitoční pre spoločnosť, aby ste získali uznanie od ostatných. Pritom však môžete podceňovať to, čo v skutočnosti od seba a pre seba v živote chcete. Preto sa neusilujte o uznanie zvonka, ktoré vám nijako nepomôže zbaviť sa pochybností. Naopak, naučte sa dôverovať svojmu vnútru.

Keďže novmesiac symbolizuje nové začiatky (najmä v januári), môžete sa tešiť na množstvo originálnych a kreatívnych nápadov. Skúste im teda otvoriť svoju myseľ a dať im pevný smer, aby ste sa potom mohli účinne ujať ich realizácie. Okrem toho vás čaká príval novej energie, ktorá môže byť spočiatku nepokojná a vzrušujúca, ale neskôr sa niekedy zmení na všeobecné podráždenie, pretože človek nevie, ako túto energiu správne uchopiť.

Zo zdravotného hľadiska bude mať januárové novolunie veľký vplyv na viaceré časti tela. Najviac to pravdepodobne pocítia vaše kĺby, kosti väzy a šľachy, pričom obzvlášť citlivé budú kolená vrátane jabĺčka, ale aj chrbtica a chrbtové svaly. Preto by ste tieto oblasti rozhodne nemali nadmerne zaťažovať, aby ste sa vyhli zbytočným zraneniam. Namiesto toho im doprajte oddych a snažte sa celkovo spomaliť.

Medzi ďalšie oblasti, ktoré môžu byť počas januárového novu o niečo citlivejšie ako zvyčajne, patrí vaša pokožka a vlasy. Snažte sa preto venovať im zvýšenú starostlivosť a používajte vhodné telové produkty, ako sú rôzne telové krémy a mlieka, kvalitné šampóny alebo masky na vlasy. Okrem toho môže januárový nov ovplyvniť aj rovnovážny systém alebo slezinu.

Čo robiť počas januárového novu?

Keďže nový rok sa práve začal a počasie za oknami nie je veľmi priaznivé, pravdepodobne vás ani nenapadne robiť niečo veľké v záhrade. To je, samozrejme, dobre, pretože počas novu by mala pôda odpočívať a byť v pokoji. Z tohto dôvodu by ste rozhodne nemali nič sadiť ani presádzať, pretože semená v tomto čase zle klíčia. Ak napriek tomu chcete niečo urobiť, môžete ošetriť nadzemné časti rastlín, ktoré pestujete.

TOP:   Zaujímavosti o SPLNE

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov Mesiaca január 2024

Januárového novu, prvého v roku 2024, sa dočkáme ešte pred polovicou mesiaca. Je spojené s astrologickým znamením Kozorožca, ktorého zrodenci sú cieľavedomí, spoľahliví a skôr introvertní. Bude to skvelá príležitosť stanoviť si nové životné ciele, zhodnotiť svoje minulé úspechy či neúspechy a pustiť sa do niečoho nového.

Ako ovplyvní januárový nov Mesiaca vaše emócie?

Keďže januárový nov sa spája so znamením Kozorožca, pravdepodobne budete túžiť po uznaní od svojho okolia a budete sa snažiť byť ostatným čo najviac nápomocní. Nezabúdajte však, že dôležité je aj to, čo od života chcete vy. Obráťte sa preto viac na svoje vnútro a neriaďte sa až tak tým, čo si o vás myslí vaše okolie. Zároveň sa snažte usmerniť príval novej energie a sústreďte sa na realizáciu svojich nápadov.

Ktoré časti tela ovplyvní nov mesiac v januári?

Počas januárového novu by ste si mali dávať pozor najmä na kosti, kĺby, väzy a šľachy. Obzvlášť citlivé budú napríklad vaše kolená alebo chrbtica. Preto tieto oblasti príliš nezaťažujte, vyhýbajte sa namáhavým fyzickým aktivitám a doprajte im potrebný odpočinok. Okrem toho sa však starajte o svoju pokožku, vlasy, rovnovážny systém alebo slezinu.