NOV MESIACA JANUÁR 2023: Kedy je a čo nás čaká?

0

Hoci na niektorých z nás môže mať začiatok nového roku pozitívny vplyv, iných naopak táto doba zaskočí nepripravených, čo sa potom prejaví skrze negatívne emócie, ako je strach či zlosť. Práve nov mesiaca v januári sa pritom spájajú s komplikovanými pocitmi, ale zároveň ide o dobrý čas pre finančné rozhodnutie. Prezradíme, kedy prebehne januárové novu mesiaca, aké znamenie zverokruhu ho ovládne a na ktoré životné aspekty bude mať vplyv.

Kedy je nov mesiaca január 2023?

Nov mesiaca v januári tentoraz vychádza na 21. januára 2023, pričom nastane presne o 21:53 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Konkrétne ide o nov mesiaca v znamení Vodnára, čo napovedá, že tento čas bude priať inovatívnym myšlienkam a smelým nápadom. Vodnári sú totiž často neprehliadnuteľní, radi plávajú proti prúdu a oproti iným znameniam môžu mať neobvyklý životný štýl.

Ako nás nov mesiaca v januári ovplyvnia?

Astrologickým znamením, ktoré sa s januárovým nov mesiaca spája, je Vodnár. Ide o znamenie vzdušné, pre ktoré je typické bystré myslenie a túžba šíriť okolo seba poznanie. Osoby narodené ako Vodnári pritom vyznávajú ako najväčšie hodnoty prevažne slobodu a priateľstvo, často bývajú o krok vpred oproti myšlienkam danej doby, ale zároveň môžu byť vplyvom svojich idealistických názorov ostatnými nepochopení.

Mesiac vo Vodnárovi sa spája so silnou potrebou emocionálnej slobody, takže sa môže stať, že počas januárového novu mesiaca budú vaše pocity zmiešané a komplikované. Pokiaľ sa však budete pohybovať v skupine ľudí, bude pre vás oveľa jednoduchšie sa vo svojich emóciách zorientovať a oslobodiť svoju myseľ od negatívnych pocitov, ako je strach, zlosť alebo napríklad žiarlivosť.

Nov mesiaca v januári 2023 bude mať vplyv aj na pracovné ponuky, pracovné úspechy a kariérny postup. Okrem toho ide údajne o dobrý čas pre dôležité finančné rozhodnutia. Pokiaľ teda plánujete zakúpiť nejakú nehnuteľnosť alebo si treba vziať hypotéku na byt, odporúča sa podniknúť tento veľký krok práve v čase januárového novu mesiaca.

Čo sa týka zdravia, počas januárového novu mesiacaby ste si mali dávať najväčší pozor na oblasť dolných končatín. Citlivé budú hlavne členky, holenné kosti, lýtka, predkolenia alebo Achillove šľachy, ktoré by ste nemali tento deň príliš zaťažovať. Namiesto náročného tréningu alebo fyzickej aktivity, ktorá dá zabrať dolným končatinám, teda radšej skúste odpočívať alebo zvoľniť. Vyhnete sa tak nepríjemným zraneniam.

Medzi ďalšie oblasti, ktoré môžu byť počas novu mesiaca v januári citlivejšie ako obvykle, sa potom radí aj svalstvo predlaktia. Rovnako ako v prípade dolných končatín by ste ho teda nemali nijako výrazne preťažovať. Okrem toho bude mať januárové novu mesiaca vplyv aj na hormóny štítnej žľazy. Ak plánujete nejaký lekársky zákrok, majte zároveň na pamäti, že nov mesiaca na to nie je príliš vhodné.

Čo robiť počas januárového novu mesiaca?

Hoci januároví nov mesiaca prichádza až ku koncu mesiaca, príroda ešte samozrejme odpočíva, a pôda by z toho dôvodu mala mať pokoj. Pokiaľ potrebujete napriek tomu na svojej záhradke niečo urobiť, pamätajte, že sa počas novu mesiaca v januári odporúča ošetrovať iba nadzemné časti stromov a kríkov. Rozhodne by ste potom nemali nič vysádzať ani presádzať.

Nov mesiaca január 2023

Januárové novu mesiaca, ktoré je prvé v roku 2023, ovláda astrologické znamenie Vodnára. Práve z toho dôvodu sa daný čas spája so silnou potrebou emocionálnej slobody. Okrem toho však bude priať aj inovatívnym myšlienkam, smelým nápadom a dôležitým finančným alebo kariérnym rozhodnutiam, ktoré ste možno už dlhšiu dobu odkladali.

Ako ovplyvnia januárové novu mesiaca vaše emócie?

Vzhľadom na to, že sa januárové novu mesiaca spája so znamením Vodnára, dôraz sa bude klásť predovšetkým na slobodu a priateľstvo. Človek sa však môže stretnúť s komplikovanými a zmiešanými pocitmi, ktoré pomôže zažehnať hlavne spoločnosť ostatných ľudí. Vďaka tomu sa potom môže myseľ oslobodiť od emócií, ako je žiarlivosť, zlosť, strach, smútok či zúfalstvo.

Na aké časti tela bude mať nov mesiaca v januári vplyv?

Pôsobenie januárového novu mesiaca najviac pocítite v oblasti dolných končatín. Veľký pozor by ste si mali v tomto čase dávať hlavne na svoje členky, holene, lýtka, predkolenia či Achillovej šľachy. Tie radšej príliš nezaťažujte prácou ani športom, čo platí aj pre svalstvo predlaktia. Ďalej potom podobne ako v ostatných mesiacoch počas januárového novu mesiaca nepodstupujte žiadne lekárske zákroky.