SPLN JÚL 2023: Kedy nastane a čo nás čaká?

Hneď na začiatku letných prázdnin nás čaká siedmy tohtoročný spln, ktorý nás prinúti pozrieť sa na veci realisticky. Ľudia sa tak budú môcť pustiť do riešenia problémov, ktoré už nejaký čas odkladajú. Prezradíme vám, v ktorý deň júlový spln vychádza, s akým astrologickým znamením sa spája a ako ovplyvní naše zdravie a emócie.

Kedy nastane júlový spln v roku 2023?

Júlový spln tentoraz pripadá na pondelok 3. júla 2023, konkrétne nastane o 13:38 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Kozorožca, ktorému vládne zemský živel. Jeho zrodenci sa na svet pozerajú realisticky, túžia po uznaní a majú zmysel pre povinnosť. Práve z tohto dôvodu môžete mať chuť dokončiť veci, ktoré nie sú uzavreté.

Podľa starej indiánskej tradície opísanej v publikácii Maine Farmer’s Almanac z 19. storočia sa júlový spln nazýva aj Búrkový spln. Tento názov, samozrejme, naznačuje, že počas prvého prázdninového mesiaca sa najčastejšie vyskytujú silné búrky. Niekedy sa však júlový spln označuje aj ako Jelení spln, pretože samcom jeleňov začína v tomto období rásť parožie.

Aby toho nebolo málo, júlový spln si časom našiel aj rôzne iné názvy. Môžete sa stretnúť aj s názvami Hromový spln, Lososový spln, Malinový spln alebo Senný spln. Všetky sa vzťahujú na prírodné javy, ktoré sú pre toto ročné obdobie typické.

Ako nás ovplyvní júlový spln?

Júlový spln sa spája s astrologickým znamením Kozorožca. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu sú známi ako realisti, ktorí stoja nohami pevne na zemi. Úspech vo zvolenej oblasti je pre nich veľmi dôležitý a pre svoj cieľ dokážu veľa obetovať. Sú tiež veľmi spoľahliví a pevní vo svojich názoroch, ale v spoločnosti bývajú plachí a majú tendenciu skrývať svoje vnútro pred ostatnými.

Keďže júlový spln bude pod vplyvom znamenia Kozorožca, čo sú zvyčajne ambiciózne, cieľavedomé a pracovité povahy, ľudia môžu získať nový, realistickejší pohľad na niektoré záležitosti. Pravdepodobne si tiež uvedomia, že je načase začať tieto problémy riešiť, a to ich môže prinútiť dokončiť zvyšok, ktorý sa už dlhšie vlečie.

Okrem toho je známe, že Kozorožci si idú tvrdo za svojimi cieľmi. Preto by ste sa aj vy mali počas júlového splnu snažiť vydať zo seba maximum a dotiahnuť veci do konca. Poctivá práca sa vám určite vyplatí. Ak však uvažujete o nejakej významnej finančnej transakcii alebo sa chystáte urobiť nejaké zásadné životné rozhodnutie, radšej všetko dôkladne analyzujte.

Všeobecne však platí, že Kozorožci majú tendenciu nechávať si svoje pocity pre seba a nie sú veľmi ústretoví voči svojmu okoliu, čo sa môže prejaviť aj počas júlového splnu. Tak napríklad môžete mať problém pri rozhodovaní, či máte dať prednosť práci alebo radšej rodine a vzťahom. Zmysel pre povinnosť a túžba získať uznanie totiž môžu v tomto období prevládnuť.

Zo zdravotného hľadiska bude mať júlový spln najväčší vplyv na vaše kosti, kĺby, kolená, chrbticu a chrbtové svaly. Preto by ste sa v tomto období mali zdržať väčších športových aktivít a vyhýbať sa aj väčšej fyzickej námahe. Namiesto dlhých jázd na bicykli alebo návštev posilňovne by ste mali radšej odpočívať. Ak chcete zostať primerane aktívni, choďte na prechádzku.

Okrem toho bude mať júlový spln výrazný vplyv aj na vašu pokožku a vlasy, preto sa oplatí dopriať si príjemný kúpeľ, masáž a vlasový zábal. Účinky môže pocítiť aj slezina, orgán rovnováhy a šľachy a väzy. Tak ako pri každom inom splne, ani pri tomto sa neodporúčajú žiadne lekárske zásahy ani iné závažné liečebné postupy.

Čo robiť počas júlového splnu?

Teplé júlové počasie vás určite bude lákať na skrášlenie okolia, kde kvitne príroda a dozrieva niektoré z vašich obľúbených plodov, ale aj na turistiku či vodné radovánky. K tomu určite prispeje aj fakt, že Mesiac bude počas splnu veľmi nízko nad obzorom, takže ak sa vyberiete na nočnú prechádzku, môžete získať krásne fotografie.

Pokiaľ ide o záhradkárčenie, počas júlového splnu sa určite neodporúča strihať živé ploty, orezávať stromy a kríky alebo okopávať kvety a zeleninu. Nadzemné časti rastlín sú v tom čase citlivé a mohli by ste ich nechtiac poškodiť. Taktiež sušenie nadzemných častí byliniek nechajte na neskôr a namiesto toho začnite zbierať korene byliniek, ktoré majú v tomto čase najväčšiu silu.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Spln júl 2023

Júlový spln sa často nazýva búrkový spln, pretože prichádza v čase, keď sa v našej oblasti vyskytujú silné letné búrky. Môžete sa však stretnúť aj s názvom Jelení spln, ktorý odkazuje na skutočnosť, že mladým jeleňom samcom začína v tomto období rásť parožie. Okrem toho sa niekedy používajú aj výrazy Malinový spln, Senný spln alebo Lososový spln.

Ako ovplyvní júlový spln vaše pocity?

Úplnok v júli sa spája s astrologickým znamením Kozorožca, ktorého zrodenie je známe ako realistické. Práve z tohto dôvodu môžete mať pocit, že je čas vyriešiť svoje problémy a dokončiť veci, ktoré už nejaký čas odkladáte. Keďže si však Kozorožci nepotrpia na prejavy emócií ani na prílišné filozofovanie, môžu sa vyskytnúť mierne ťažkosti v oblasti vzťahov.

Ktoré časti tela ovplyvní júlový spln?

Počas júlového splnu si treba dávať pozor na kosti, kĺby, šľachy, kolená a chrbticu. Odporúča sa preto odpočívať a návštevu posilňovne alebo prácu v záhrade nechať na neskôr. Okrem toho však môže júlový spln ovplyvniť aj vašu pokožku, vlasy, slezinu alebo orgán rovnováhy.