NOV MESIACA JÚL 2023: Kedy to bude a čo nás čaká?

Júl je známy ako najteplejší mesiac v roku, ale často so sebou prináša aj letné búrky, vytrvalý dážď a krupobitie. Keď sa bude pohybovať okolo stredu, uvidíme aj júlové novolunie, ktoré bude vhodným obdobím na prehĺbenie medziľudských vzťahov. Prezradíme vám, v aký deň vychádza tohtoročný siedmy nov s akým znamením zverokruhu je spojené a ako ovplyvní naše pocity či zdravie.

Kedy nastane nov v júli 2023?

Júlový nov nastane v pondelok 17. júla 2023 o 20:31 SEČ. Ide o nov v znamení Raka, ktoré je spojené s vodným živlom. To dáva jeho zrodencom citlivosť aj veľkú vnímavosť, vďaka čomu sú Rakovia známi ako emocionálne a empatické osoby.

Siedme tohtoročné novolunie, ktoré nastane v júli, sa v zahraničí niekedy označuje ako nov mesiaca jesetera. Ide o prvý nov letného obdobia po štyroch novoch, ktoré výnimočne pripadli na jar 2023.

Ako nás ovplyvní júlový nov?

Astrologickým znamením, ktoré má dominantný vplyv na júlový nov, je Rak. Na rozdiel od ostatných znamení zverokruhu jeho zrod neovplyvňuje žiadna z planét slnečnej sústavy ani samotné Slnko, ale vládne mu priamo Mesiac. Mesiac podporuje v ľuďoch citlivosť a dáva im starostlivú a chápavú povahu.

Keďže Raci sú emocionálni jedinci, vždy sa snažia pomáhať druhým a ťažko znášajú nespravodlivosť alebo ubližovanie iným. Zvyčajne vyznávajú tradičné hodnoty a láska, rodina a domov sú pre nich vždy na prvom mieste. Majú tiež dobre vyvinutý zmysel pre medziľudské vzťahy a sú veľmi emocionálni, ale určite im nie je cudzie ani logické či analytické uvažovanie.

Júlový nov v znamení Raka nás čaká príval emócií. Toto obdobie bude preto vhodné na prehlbovanie medziľudských vzťahov, budovanie hodnôt a nadväzovanie kontaktov. Je dobré počúvať svoj vnútorný hlas a nechať sa ním viesť, aby ste získali pocit spolupatričnosti s okolitým svetom.

Mali by ste si však dávať pozor na typickú emocionálnu precitlivenosť a premenlivosť, ktorou sa vyznačujú Raky. Môžu vás trápiť silné pocity, ale nemali by ste týmto výkyvom podľahnúť. Snažte sa nad vecami príliš nerozmýšľať a namiesto toho sa naučte odpúšťať a zabúdať. Dištancujte sa od negatívnych vecí, aby vás neprepadla depresia a zbytočná zatrpknutosť.

Zo zdravotného hľadiska bude mať júlový nov najväčší vplyv na váš žalúdok, sliznice, pohrudnicu, pobrušnicu, lymfatický systém a hrudnú kosť. Preto by ste tieto časti svojho tela nemali výrazne zaťažovať (napríklad konzumáciou príliš horúcich a korenistých jedál alebo namáhavou činnosťou v posilňovni či v práci), aby ste sa vyhli nepríjemným zdravotným komplikáciám.

Citlivé však môžu byť aj intímne oblasti ženského tela, medzi ktoré patrí vagína, maternica a vaječníky, ale aj prsia. Ženy by si preto mali počas júlového novu dávať na tieto oblasti osobitný pozor. Okrem toho sa, samozrejme, odporúča vyhnúť sa počas júlového novolunia všetkým operáciám a lekárskym zákrokom.

Čo robiť počas júlového novu?

Keďže Raci si pocit bezpečia spájajú predovšetkým s domovom a rodinou, odporúča sa počas júlového novolunia zamerať sa na tieto hodnoty. Namiesto nejakých akčných výletov alebo preháňania sa v práci teda skúste radšej uvariť nejaké dobré jedlo alebo si možno zahrajte nejakú zábavnú hru spolu s partnerom, deťmi alebo priateľmi.

Pokiaľ ide o záhradkárčenie, ktorému sa ľudia radi venujú počas dlhých letných dní, nezabúdajte, že pôda odpočíva a počas novu by mala byť v pokoji. Ak napriek tomu chcete vykonať nejakú prácu, ošetrite len nadzemné časti kríkov a stromov. V žiadnom prípade však nič nevysádzajte ani nepresádzajte, pretože takéto rastliny sa nemusia vôbec uchytiť.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov júl 2023

Júlový nov nastane v druhej polovici mesiaca, bude to prvé novolunie v letnom období. Je spojené s astrologickým znamením Raka, ktorému vládne vodný živel a samotný Mesiac. V zahraničí sa niekedy označuje aj ako nov Mesiaca Jeseter.

Ako ovplyvní júlový nov Mesiaca vaše emócie?

Keďže ide o nov Mesiaca v Raku, môžete sa tešiť na príval emócií. Je to preto, lebo Raki sú veľmi citliví, empatickí a chápaví ľudia, pre ktorých sú dôležité najmä tradičné hodnoty, ako je domov, rodina a láska. Dajte si však pozor na výkyvy nálad a prílišnú citlivosť, pretože by ste mohli zbytočne upadnúť do depresie. Namiesto toho sa zamerajte na prehlbovanie medziľudských vzťahov.

Ktoré časti tela ovplyvní júlový nov?

Počas júlového novu by ste si mali dávať pozor najmä na žalúdok, sliznice alebo lymfatický systém, pričom citlivé môžu byť aj iné časti tela, napríklad pobrušnica, pohrudnica alebo hrudná kosť. Účinky júlového novu však pocítia aj súkromné oblasti žien, ako sú maternica, vaječníky alebo prsia.