NOV MESIACA SEPTEMBER 2022: Kedy je a čo nás čaká?

0

Hoci si ešte môžete užívať posledné záchvevy letného počasia, vonku sa pomaly začína ochladzovať. Jesenná rovnodennosť, ktorá so sebou prinesie začiatok jesene, bude tento rok tesne nasledovať aj septembrový nov. Prezradíme, na ktorý deň nov mesiaca pripadne, s akým znamením zverokruhu sa spája, ktoré životné aspekty ovplyvnia a na čo by ste si mali dať najväčší pozor.

Kedy je nov mesiaca september 2022?

Nov mesiaca tentoraz pripadne na 25. septembra 2022, pričom nastane presne o 23:54 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Ide konkrétne o nov v znamení Váh, ktoré vám vďaka svojej pozitívnej energii poskytne skvelú príležitosť vykonať vo svojom živote dôležité zmeny, obnoviť rovnováhu vzťahov a ďalej na sebe pracovať.

Ako nás septembrový nov mesiaca ovplyvní?

Astrologickým znamením, s ktorým sa nov mesiaca v septembri 2022 spája, sú Váhy. Ide o znamenie vzdušné a kardiálne, ktoré je zároveň symbolom harmónie a rovnováhy. Vďaka tomu máte v tejto chvíli šancu začať nový cyklus, kedy sa zaviažete k novým osobným cieľom, začnete pracovať na svojich vyjednávacích schopnostiach a budete sa sústrediť na skutočnú hodnotu partnerstva.

Silná pozitívna energia Váh pomáha ľuďom zaviesť v živote zmeny, na ktoré by si inokedy pravdepodobne netrúfli. Zároveň ide o ideálny čas, kedy by ste mali pracovať na nastolení harmónie a obnovili rovnováhu vašich vzťahov. Tiež sa pokúste odstrániť všetku negatívnu energiu a majte na pamäti, že udržiavanie pokoja a mieru vyžaduje aj z vašej strany dostatočné úsilie a odhodlanie.

Nov mesiaca vo Váhach so sebou prináša množstvo kreatívnej energie, ktorá sa prejaví najviac na vašich vzťahoch. Práve z toho dôvodu môžete zaznamenať zvýšenú efektivitu pri vyvažovaní svojich potrieb s tým, čo si želajú ostatní. Septembrový nov ale môže na povrch vyniesť aj citlivé a bolestivé témy. Dajte si preto pozor, aby ste pri ich riešení neskĺzli k teatrálnosti a pocitu emočného vyčerpania.

Pokiaľ ide o zdravotnú stránku veci, pôsobenie septembrového novu mesiaca môžete pocítiť predovšetkým na svojich obličkách, močovodoch a močovom mechúre. Veľký vplyv však môže mať aj na ďalšie časti ľudského tela, kam patria žily, pokožka (ako orgán dotyku) alebo pankreas. Všetky tieto oblasti budú v danej chvíli citlivé, takže by ste ich rozhodne nemali nijako výrazne zaťažovať.

Snažte sa teda dbať na to, aby ste mali obličky aj močový mechúr neustále v teple. S tým, ako sa za oknami neustále ochladzuje, je totiž oveľa jednoduchšie ochorieť a privodiť si zápal. Dôležité je tiež dodržiavať pitný režim, ktorý bude zahŕňať veľa vody alebo čaju určené na prečistenie krvi a obličiek, a pravidelne sa pohybovať. Zároveň nezabúdajte, že by ste počas novu nemali podstupovať žiadne výraznejšie lekárske zákroky.

Čo robiť počas septembrového novu?

Keďže sa príroda začína pomaly chystať na zimu, určite premýšľate, aké práce je vhodné na záhrade vykonať, kým prídu chladné mesiace. V čase septembrového novu by pôda však mala mať pokoj. Odporúča sa ošetriť iba nadzemné časti kríkov či stromov a inak nechať záhradu odpočívať. Rozhodne nič nestávkujte ani nepresadzujte, pretože by sa tomu potom určite nedarilo.

Nov mesiaca september 2022

Septembrový nov prebehne v znamení Váh, ktoré sú symbolom harmónie a rovnováhy. Pre nás to znamená, že ide o skvelú príležitosť niečo zmeniť a začať nový životný cyklus, ktorý sa bude sústrediť na obnovenie rovnováhy vzťahov. Zároveň prináša množstvo kreatívnej energie.

Ako ovplyvní septembrový nov emócie?

Nov mesiaca v septembri 2022, na ktoré má vplyv astrologické znamenie Váh, podporuje začiatok nového životného cyklu. Ľudia by mali pracovať na vyjednávacích schopnostiach, sústrediť sa na hodnotu partnerstva a nastoliť vo svojom živote harmóniu. Dôležité je zbaviť sa negatívnej energie a pokojne riešiť citlivé a bolestivé témy, ktoré môžu vyplávať na povrch.

Na ktoré časti tela má nov mesiaca v septembri vplyv?

Pôsobenie septembrového novu pocítite hlavne na obličkách, močovodoch a močovom mechúre, takže nezabudnite byť neustále v teple a piť dostatok tekutín (predovšetkým vody alebo čaju). Okrem toho má nov mesiaca v septembri 2022 vplyv aj na žily, pokožku alebo pankreas. Tieto oblasti by ste preto nemali príliš zaťažovať.