NOV MESIACA SEPTEMBER 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Hoci si ešte môžete užívať posledné záchvevy letného počasia, vonku sa pomaly začína ochladzovať. Jesenná rovnodennosť, ktorá so sebou prinesie začiatok jesene, bude tento rok tesne nasledovať aj septembrový nov. Prezradíme, na ktorý deň nov mesiaca pripadne, s akým znamením zverokruhu sa spája, ktoré životné aspekty ovplyvnia a na čo by ste si mali dať najväčší pozor.

Kedy je nov mesiaca september 2023?

Nov mesiaca tentoraz pripadne na piatok 15. septembra 2023 pričom nastane presne o 3:39 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Ide konkrétne o nov v znamení Panny, ktorého zrodenci sú veľmi organizovaní a pracovití, pozerajú sa na svet realisticky a majú sklon k perfekcionizmu. To znamená, že v tomto období si pravdepodobne budú chcieť dať všetko do poriadku.

Deviaty nov v roku, ktorý nastáva v septembri, sa v zahraničí niekedy označuje aj ako Nový mesiac žatvy (New Harvest Moon). Je to zároveň posledné novolunie letného času pred jesennou rovnodennosťou a začiatkom ďalšieho ročného obdobia.

Ako nás septembrový nov mesiaca ovplyvní?

Astrologickým znamením, s ktorým sa nov mesiaca v septembri 2023 spája je Panna. Konkrétne ide o zemské znamenie, ktoré dáva svojmu zrodu určitú praktickosť, dôslednosť a schopnosť logického myslenia. Tieto osoby stoja nohami pevne na zemi a sú ku všetkému veľmi kritické. Nie sú to teda snílkovia, ale skôr neochvejní realisti.

Keďže Panny sú veľmi pracovité, majú zmysel pre detail a rady organizujú všetko okolo seba, počas septembrového novu môžete pocítiť potrebu urobiť si vo veciach poriadok. To sa potom môže prejaviť v takých veciach, ako je upratovanie, financie alebo pracovné záležitosti. Okrem toho však môžete zaznamenať aj nutkanie urobiť si inventúru svojich emócií.

Medzi ďalšie vlastnosti typické pre Panny patrí sklon k perfekcionizmu a nadmernej kritickosti. Hoci vás septembrové novolunie môže zvádzať k takémuto správaniu, snažte sa byť tolerantní a prijímať to, čo vám život prináša, bez potreby neustáleho negatívneho hodnotenia. Koniec koncov, nie vždy sa všetko môže odohrať presne podľa vašich predstáv.

Ak necháte život plynúť bez väčších zásahov, môžete byť v niektorých ohľadoch príjemne prekvapení. Okrem toho vám septembrový nov otvára nové možnosti v oblasti spolupráce a pomoci druhým, v čom Panny naozaj vynikajú. Okrem toho je potom toto obdobie ideálne aj na očistu tela a duše a nejaká očistná kúra, joga alebo aj meditácia môžu byť dobrým spôsobom, ako to urobiť.

Panny zvyčajne vyjadrujú svoje pocity opatrne, pretože pre ne nie je ľahké hovoriť o niečom, čo ich trápi. Práve počas septembrového novu by ste sa však mali pokúsiť prestať s týmto správaním, pretože nie je dobré držať emócie vo fľaši. Neutekajte preto od problémov, ale dajte im priestor, snažte sa ich pochopiť a v prípade potreby sa s nimi zverte niekomu blízkemu.

Pokiaľ ide o zdravie, nov v Panne bude mať najväčší vplyv na pankreas, tenké a hrubé črevo a slepé črevo. Celkovo ovplyvní aj váš tráviaci systém vrátane dvanástnika a konečníka. Preto by ste túto oblasť tela nemali príliš zaťažovať, a ak tu pociťujete nejaké ťažkosti, radšej ju nezanedbávajte.

Okrem toho však môžete zaznamenať aj účinky septembrového novu v spojení so zmyslovými orgánmi. Najmä vaše oči a uši budú oveľa citlivejšie ako kedykoľvek predtým. Vyhnite sa dlhému sledovaniu televízie alebo počítačových monitorov, ktoré zbytočne zaťažujú váš zrak, a dajte si pozor na príliš hlasnú hudbu alebo smrkanie.

Čo robiť počas septembrového novu?

Hoci počas posledných teplých dní budete pravdepodobne cítiť potrebu urobiť v záhrade čo najviac, nezabudnite, že pôda by mala byť počas novu pokojná. Nechajte ju preto odpočívať, a ak predsa len pocítite nutkanie niečo urobiť, ošetrite len nadzemné časti stromov a kríkov. V tomto čase nič nevysádzajte ani nepresádzajte.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov v septembri 2023

Septembrový nov nastane presne v polovici mesiaca, pred jesennou rovnodennosťou. Je spojené s astrologickým znamením Panny, ktorému vládne planéta Merkúr a zemský živel. Jeho zrodenci sú zvyčajne veľmi organizovaní a pracovití, čo vás môže motivovať k tomu, aby ste si dali veci do poriadku. V zahraničí sa potom nov v septembri označuje ako New Harvwst Moon.

Ako ovplyvní septembrový nov vaše emócie?

Keďže septembrový nov sa spája s astrologickým znamením Panny, pravdepodobne budete mať chuť bilancovať svoje záležitosti. Je to teda skvelá príležitosť upratať si v domácnosti, ale možno si konečne urobíte poriadok aj vo financiách, pracovných povinnostiach alebo dokonca vo vlastných pocitoch. Je však vhodné zamerať sa aj na očistu svojho tela a duše.

Ktoré časti tela ovplyvní nov v septembri?

Pri nove v septembri by ste mali venovať osobitnú pozornosť tráviacemu systému a pankreasu. Tieto oblasti budú oveľa citlivejšie ako inokedy, preto je dobré sa o ne starať. Nemali by ste však príliš zaťažovať ani svoje zmyslové orgány (najmä oči a uši) a rozhodne sa v tomto období neodporúča podstúpiť žiadny lekársky zákrok.