NOV MESIACA NOVEMBER 2023: Kedy je a čo nás čaká?

S príchodom chladnejšieho počasia môžete vo svojom živote pociťovať určitú skľúčenosť a vaše emócie budú na hojdačke aj počas novu v novembri, ktorého sa dočkáme približne v polovici mesiaca. Odhalíme vám konkrétny dátum novembrového novu, s ktorým znamením zverokruhu je spojené a ako ovplyvní naše zdravie a pocity.

Kedy je nov Mesiaca november 2023?

Nov Mesiaca v novembri tentoraz pripadá na pondelok 13. novembra 2023 a nastane konkrétne o 10:27 SEČ. Ide o nov v znamení Škorpióna, ktorého zrodom vládne vodný živel a vyznačuje sa silnou vôľou i horúcimi citmi. Práve z tohto dôvodu budú ľudia v čase novu túžiť po zmysluplných citových výmenách.

Jedenásty nov tohto roka, ktorý nastane v mesiaci november, sa v zahraničí niekedy označuje ako Nový Bobrí mesiac. Je to zároveň druhé z troch novov mesiacov v tomto jesennom období po jesennej rovnodennosti, ktorá pripadla na sobotu 23. septembra.

Ako nás ovplyvní novembrový nov?

Astrologickým znamením, ktoré bude mať dominantný vplyv na novembrový nov, je Škorpión. Je to vodné znamenie, ktorého smerovanie riadi planéta Pluto. Ľudia narodení v tomto znamení často pôsobia na prvý pohľad pasívne a nenápadne, vo svojom vnútri však skrývajú veľké množstvo energie. Vyznačujú sa silne vyvinutou intuíciou, prísnym úsudkom, jasne vyhranenými názormi a vrelými citmi.

Škorpióni sú veľmi vášniví, hoci to často nedávajú svojmu okoliu najavo. Nie je ľahké ich rozčúliť, ale ak sa tak stane, na krivdy len tak ľahko nezabúdajú a vedia ich neskôr vrátiť. Sú vytrvalí a nevzdávajú sa, aj keď na výsledok musia niekedy dlho čakať. Svoje názory málokedy menia, neradi priznávajú, že urobili chybu, a nemajú radi zmeny.

Pocity Škorpiónov sú veľmi hlboké, a preto im niekedy prinášajú vnútornú neistotu. Aj vaše emócie preto môžu byť počas novembrového novu ako na hojdačke. Pravdepodobne budete mať nutkanie vyriešiť nejaké krízy týkajúce sa vášho partnera alebo intímneho života, ale nemali by ste sa do ničoho bezhlavo vrhnúť. Veci si radšej premyslite, než aby ste konali unáhlene.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Počas novembrového novu sa pravdepodobne budete chcieť naplno ponoriť do svojich pocitov. Túžba po zmysluplných citových výmenách vás bude trápiť viac ako predtým, takže vás neuspokoja žiadne plytké rozhovory. To môže znamenať, že aj keď sa vám to nepáči, možno budete musieť niektoré veci zmeniť, aby ste sa vo svojom živote a vzťahoch cítili spokojnejšie.

Okrem toho novembrový nov prebúdza v ľuďoch zmyselnosť a vášeň, ale samozrejme s tým ide ruka v ruke žiarlivosť a hádavosť. Keďže Škorpión je vodné znamenie, práve voda vám môže pomôcť trochu upokojiť nepokojnú myseľ. Skúste sa teda napríklad prejsť okolo rieky, zamierte k rybníku alebo sa jednoducho ponorte do vane a nechajte všetky zlé myšlienky odplávať.

Určite nie je prekvapením, že zo zdravotného hľadiska bude mať novembrový nov najväčší vplyv na vaše pohlavné orgány, gonády, konečník, vaječníky, močovú trubicu a prostatu. Tieto oblasti budú najcitlivejšie a nemali by ste ich príliš zaťažovať. Mali by ste si dať pozor napríklad na nepríjemné infekcie močových ciest, ale aj na intímne choroby prenášané pohlavným stykom. Zároveň sa, ak je to možné, vyhnite akýmkoľvek lekárskym zákrokom, ktoré sa počas novu rozhodne neodporúčajú.

Čo robiť počas novembrového novu?

Keďže počasie vonku už v novembri nie je veľmi príjemné, pravdepodobne budete chcieť tráviť čas doma v teple. To je počas novu užitočné, pretože pôda by mala v tomto čase odpočívať. Ak chcete v záhrade ešte vykonať nejaké práce, ošetrite len nadzemné časti stromov a kríkov. Na druhej strane sa vyhnite sadeniu alebo presádzaniu rastlín, pretože semená uložené v pôde počas novu zle klíčia.

Nov Mesiaca november 2023

Novembrový nov, ktoré bude jedenástym v tomto roku, nastane tesne pred polovicou mesiaca. Je spojené s astrologickým znamením Škorpióna, čo naznačuje, že ľudia sa v tomto období budú sústreďovať predovšetkým na svoje emócie a na to, aké stabilné sú ich vzťahy. Konkrétne novembrové novolunie bude druhým novoluním počas jesenného obdobia.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Ako ovplyvní novembrový nov vaše emócie?

Keďže novembrový nov Mesiac je spojený s astrologickým znamením Škorpióna, je pravdepodobné, že vaše emócie budú ako na hojdačke. Bude vás trápiť túžba naplno sa ponoriť do svojich pocitov a viesť zmysluplné rozhovory. Možno tiež budete musieť urobiť vo svojom živote zmeny, aj keď sa vám to nebude páčiť. Okrem toho novembrové novolunie prebudí zmyselnosť, žiarlivosť a hádavosť.

Ktoré časti tela ovplyvní nov v novembri?

Počas novembrového novu by ste mali venovať osobitnú pozornosť svojim pohlavným orgánom a žľazám. Okrem toho patria medzi rizikové oblasti aj vaše vaječníky, lonová kosť, močová trubica, prostata a konečník. Venujte týmto častiam tela zvýšenú starostlivosť a zbytočne ich nezaťažujte. Zvláštnu pozornosť venujte infekciám močových ciest, hemoroidom a pohlavne prenosným chorobám.