SPLN SEPTEMBRA 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Krátko po príchode jesennej rovnodennosti uvidíme tento rok septembrový spln. Je to vhodný čas na rozvíjanie medziľudských vzťahov, pretože je pomerne ľahké dosiahnuť vzájomné porozumenie. Prezradíme vám, v ktorý deň vychádza desiaty spln roku 2023, s akým astrologickým znamením sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy nastane spln v septembri 2023?

Septembrový spln tentoraz pripadá na piatok 29. septembra 2023, konkrétne nastane o 11:57 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Barana, ktorého zrodenci sú známi svojou tvrdohlavosťou. Práve z tohto dôvodu môžete pocítiť nutkanie presadiť sa a vrhnúť sa po hlave do riešenia problémov. Napriek tomu sa odporúča spomaliť.

Podľa starej indiánskej tradície, ktorá bola zachytená v publikácii z 19. storočia nazvanej Maine Farmer’s Almanac, bol septembrový spln medzi ľuďmi známy aj ako Dožinkový úplnok alebo Úplnok žatvy. Vtedy musia poľnohospodári pracovať dlho do noci, aby zozbierali posledné plodiny (napríklad kukuricu, tekvicu a fazuľu).

Ako nás ovplyvní septembrový spln?

Prvý jesenný spln sa spája s astrologickým znamením Barana, ktorého narodení sú známi svojou tvrdohlavosťou, priebojnosťou a veľkou ctižiadostivosťou. Tomuto znameniu vládne živel ohňa, čo sa veľmi prejavuje tým, že Barani sa ľahko pre niečo nadchnú, chcú mať všetko hneď hotové a vedia si presadiť svoje. Môžu byť preto veľmi úspešní, ale zapájajú sa aj do rôznych sporov.

Ako sme spomínali v úvode, septembrový spln je vhodným obdobím na rozvíjanie medziľudských vzťahov. Pod vplyvom Barana bude totiž oveľa jednoduchšie dohodnúť sa s ľuďmi na niečom bez toho, aby ste sa dostali do sporu. Zároveň môžete pomerne ľahko dospieť k vzájomnému porozumeniu a spolupracovať na kompromise.

Jednou z charakteristík typických pre Baranov je ich energia, pričom majú zvyčajne silnú motiváciu presadiť sa a príliš nehľadia na to, čo chcú ostatní. Práve to by však počas septembrového splnu mohlo byť zdrojom konfliktov. Pri komunikácii s druhými sa preto snažte udržať na uzde, nebuďte netrpezliví a snažte sa dobre zvládať prípadné negatívne emócie.

Okrem toho môžu byť problematické pocity neistoty, ktoré vás môžu nútiť, aby ste čo najrýchlejšie vyriešili všetky problémy. Nemali by ste sa však ponáhľať so žiadnymi ťažkými rozhodnutiami bez toho, aby ste si ich dobre premysleli. Skôr sa snažte spomaliť, postupovať vlastným pohodlným tempom a zhodnotiť situáciu z viacerých hľadísk, čo vám umožní nájsť najlepšie možné riešenie.

Hoci sú Barani zvyčajne spontánni a bezstarostní, počas septembrového splnu rozhodne nie je čas na žiadne unáhlené rozhodnutia. Nenechajte sa preto nikým do ničoho nútiť, nepodpisujte narýchlo žiadne dôležité dokumenty a vyhnite sa unáhleným životným krokom, ktoré by ste mohli v budúcnosti ľutovať. Dajte si však pozor na vzťahovačnosť alebo prílišnú agresivitu.

Čo sa týka zdravia, septembrový spln bude mať najväčší vplyv na vašu hlavu, zuby a jazyk. Preto tieto oblasti príliš nezaťažujte a dávajte si pozor na rôzne nepríjemné zranenia. Ak vás začne bolieť hlava alebo zuby, ktoré vám bránia normálne fungovať, nepodceňujte situáciu a doprajte si dostatok odpočinku, aby ste načerpali nové sily.

Okrem toho môžete vplyv septembrového splnu pocítiť aj v iných častiach tela vrátane tepien, priečne pruhovaného svalstva, žlčníka alebo mužských pohlavných orgánov. Preto by ste mali venovať zvýšenú starostlivosť aj týmto oblastiam. Keďže počas splnu sa neodporúčajú žiadne závažné lekárske zákroky, ak sa na ne chystáte, mali by ste ich odložiť.

Čo robiť počas septembrového splnu?

So začiatkom jesene pravdepodobne pociťujete potrebu urobiť veľa práce v záhrade skôr, ako sa vonku ochladí a začne pršať alebo dokonca snežiť. Počas septembrového splnu sa však nenechajte zlákať touto túžbou a využite tento čas na iné veci, či už na dlhšiu prechádzku alebo večer strávený s knihou.

Počas septembrového splnu by ste rozhodne nemali strihať živé ploty, pretože nadzemné časti rastlín sú v tomto období mimoriadne citlivé. Taktiež sa vyhnite strihaniu stromov a kríkov a strihanie zeleniny a kvetov nechajte na neskôr, prípadne sušenie nadzemných častí rastlín. Namiesto toho môžete zbierať korene bylín, ktoré majú v tomto období najväčšiu silu.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Spln v septembri 2023

Septembrový spln sa zvykne nazývať dožinkový spln alebo žatevný spln. Je to samozrejme preto, že v tomto čase sa zberajú plodiny, ako sú tekvice a kukurica. Ide o spln v znamení Barana, na ktorý sa tento rok môžeme tešiť niekoľko dní po jesennej rovnodennosti, teda takmer na konci mesiaca.

Ako ovplyvní septembrový spln vaše pocity?

Septembrový spln sa spája s astrologickým znamením Barana, ktoré sa vyznačuje tvrdohlavosťou, túžbou presadiť sa a tým, že jeho zrodenci niekedy neberú ohľad na ostatných. To by sa mohlo stať zdrojom konfliktov, preto sa radšej snažte udržať svoj temperament na uzde. Je to však aj vhodný čas na rozvíjanie medziľudských vzťahov a hľadanie kompromisov.

Ktoré časti tela budú ovplyvnené septembrovým splnom?

Počas septembrového splnu by ste si mali dávať najväčší pozor na hlavu, zuby a jazyk, pretože tieto oblasti budú náchylné na rôzne zranenia a zdravotné problémy. Okrem toho však môže septembrový spln ovplyvniť aj ďalšie časti vášho tela, medzi ktoré patria priečne pruhované svaly, žlčník, tepny a mužské reprodukčné orgány.