SPLN SEPTEMBRA 2022: Kedy je a čo nás čaká?

0

Leto sa postupne chýli k svojmu koncu, dni sa skracujú a vonku sa pomaly, ale iste ochladzuje. Ešte než sa ale jeseň ujme svojej vlády, dočkáme sa septembrového splnu, ktorý je vrcholom starého a začiatkom nového mesačného cyklu. Prezradíme, na ktorý deň v septembri tentokrát spln pripadne, s akým znamením zverokruhu sa spája a na ktoré životné aspekty bude mať najväčší vplyv.

Kedy je spln septembra 2022?

Septembrový spln tentoraz vychádza na 10. septembra 2022, pričom nastane presne o 11:58 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Rýb, pre ktoré sú charakteristické silné emócie, intuitívne správanie i sklony k precitlivenosti. Neďaleko Mesiaca by sa mal na oblohe touto dobou objaviť veľmi jasný Jupiter, ktorý bude jasnejší ako planéta Saturn.

Pokiaľ ide o to, čo znamenal septembrový spln pre našich predkov, samozrejme je nutné sústrediť sa na to, čo sa práve v prírode odohráva. V indiánskej tradícii sa označuje ako Spln úrody, Dožinkový spln alebo tiež Kukuričný spln. Ide totiž o dobu, kedy sa zberá kukurica, tekvice, fazuľa a ďalšie plodiny. Poľnohospodári pritom vždy pracovali do noci v mesačnom svetle.

Ako nás septembrový spln ovplyvní?

Keďže spln v septembri prebehne v znamení Rýb, môžete zaznamenať intenzívnejšie prežívanie emócií. To znamená, že počas jeho pôsobenia pravdepodobne budete trochu precitlivení a možno sa zbystrí vaša intuícia. Vďaka tomu budete schopní oveľa lepšie porozumieť druhým, a to hlavne pomocou ich gest, výrazu tváre alebo tónu hlasu. Jasnejšie sa tiež môžu zdať vaše fantázie a predstavy.

Komunikácia s druhými síce môže byť počas septembrového splnu o niečo jednoduchšia, ale človek sa tiež môže jednoducho nechať uniesť svojimi emóciami a povedať niečo, čo tak v skutočnosti nemyslí. Pozor si dajte na unáhlené reakcie, neuvážené kroky a rýchle rozhodnutia, ktoré môžete neskôr ľutovať. Zároveň sa pokúste vyhnúť depresívnym náladám a radšej dajte prednosť kreatívnemu tvoreniu, pretože vám táto doba môže priniesť veľa nevšedných nápadov.

Čo sa týka zdravotnej stránky, v septembri sa pri splne odporúča starať sa predovšetkým o svoje chodidlá a prsty na nohách. Tieto oblasti sú totiž v danej chvíli veľmi citlivé, a preto by ste ich nemali nijako výrazne zaťažovať. Naopak si skúste dopriať odpočinok a napríklad aj pedikúru. Vyskúšať môžete aj chôdzu naboso alebo napríklad jemnú masáž nôh. Radšej ale nenoste podpätky.

Ďalšou oblasťou, na ktorú má septembrový spln výrazný vplyv, je šišinka alebo epifýza. Ide o nepárový orgán, ktorý je súčasťou medzimozgu. Ten produkuje hormón melatonín, čo je látka potrebná na zaspávanie. Keďže sa však jej tvorba riadi svetlom a tmou, šišinka môže byť zmätená predlžovaním noci a skracovaním dňa. Preto sa odporúča chodiť spať po zotmení a vstávať za svitania.

V deň splnu sa potom rozhodne neodporúča podstupovať akékoľvek lekárske zákroky alebo ošetrenie. Preto je lepšie naplánovať si tieto udalosti na iný deň v mesiaci. Zároveň pamätajte na to, že ľudia často trpia pri splne bolesťami hlavy, migrénami alebo nespavosťou. Septembrový spln potom môže tieto problémy ešte zosilniť.

Čo robiť počas septembrového splnu?

Márne premýšľate, aké úkony by ste mali na záhrade v čase septembrového splnu vykonať a čomu sa radšej vyhnúť? Okrem toho, že ide o dobu zberu, kedy sa tradične zberá kukurica, tekvice a ďalšie plodiny, sa odporúča zbierať korene bylín, ktoré majú momentálne najväčšiu silu. Vyhnúť by ste sa naopak mali strihaniu živého plotu, zaštipovaniu zeleniny a kvetov či narezávaniu stromov a kríkov.

Spln septembra 2022

Septembrový spln sa označuje aj ako Dožinkový spln, Spln úrody alebo prípadne Kukuričný spln. Ide pritom o spln v znamení Rýb, čo znamená, že pravdepodobne budete podliehať silnejším emóciám, ako ste zvyknutí. V tejto dobe sa neďaleko Mesiaca ocitne veľmi jasná planéta Jupiter, ktorá bude výraznejšia ako Saturn.

Ako ovplyvní septembrový spln emócie?

Splnok v septembri 2022 môže spôsobiť, že budete precitlivení a budete mať sklony k unáhleným reakciám či neuváženým krokom. Zároveň bude silnejšia vaša intuícia, takže sa vám bude lepšie odhadovať, čo si ostatní myslia. Okrem toho ide o čas, ktorý je priaznivý pre kreatívne tvorenie a prináša ľuďom zaujímavé nápady.

Na ktoré časti tela má septembrový spln vplyv?

Počas splnu v septembri sa odporúča starať sa o chodidlá a prsty na nohách, ktoré budú v tejto chvíli citlivé. Nepreťažujte ich a naopak im poskytnite trochu zaslúženého odpočinku. Okrem toho potom septembrový spln ovplyvňuje aj šišinku, ktorá je zodpovedná za produkciu spánkového hormónu melatonínu. Zaznamenať môžete výrazné problémy so zaspávaním.