OTVÁRACIA DOBA VIANOCE 2022: Lidl, Kaufland, Billa, Tesco a ďalšie obchody

S približujúcimi sa vianočnými sviatkami ľudia začínajú zháňať darčeky, ale aj dobroty na vianočnú tabuľu, ktorej doma rozhodne nesmie chýbať. Čo ale robiť, keď človek nestihne nakúpiť všetko včas a ešte počas Štedrého dňa potrebuje rýchlo zohnať posledné veci? Prezradíme, ako sú otvorené obchody na vianočné sviatky a ako sa líši otváracia doba na Vianoce od tej klasickej.

Otváracia doba obchodov Vianoce 2022

Zatiaľ čo niektorí ľudia majú vianočné darčeky aj zásoby na dobu voľna nakúpené dlho dopredu a nemusia tak už počas sviatkov nič riešiť, iní pred Vianocami začínajú zháňať darčeky na poslednú chvíľu alebo ich prepadne náhla inšpirácia až na Štedrý deň. Pokiaľ sa radíte do druhej kategórie, pamätajte na to, že zákony na našom území upravujú otváraciu dobu obchodov počas niektorých štátnych sviatkov.

Vo vybraných termínoch, ako je napríklad Veľkonočný pondelok nesmú byť otvorené obchody s predajnou plochou väčšou ako 200 metrov štvorcových. Jedinou výnimkou sú v tomto prípade čerpacie stanice, lekárne, večierky, veľkoobchody, ktoré dodávajú tovar otvoreným firmám, alebo napríklad predajne, ktoré sa nachádzajú na stanici a na letiskách.

Tieto obmedzenia sa potom samozrejme týkajú aj sviatkov vianočných, ktoré by mali byť časom pokoja a rodinných stretnutí. Pokiaľ teda márne premýšľate, kedy sú zatvorené obchody na Vianoce a kedy naopak zostávajú predajne otvorené, aby ste mohli doplniť zásoby alebo zohnať nejaký darček doslova za 5 minút 12, nemusíte zúfať. Prinášame informácie o tom, aká je otváracia doba 24. 12., otváracia doba 25. 12. a otváracia doba 26. 12., a to v rôznych obchodoch.

Vianočná otváracia doba Lidl

Chceli by ste vedieť, aká je pre Lidl vianočná otváracia doba? Zatiaľ čo v normálne dni má tento reťazec otvorené typicky od 7 hodín do 20 hodín alebo prípadne do 21 hodín (samozrejme vždy v závislosti od konkrétnej pobočky), cez Vianoce sa to samozrejme líši.

Lidl otváracia doba sviatky 2022:

 • Štedrý deň (24. decembra) – otvorené do 11:00,
 • 1. sviatok vianočný (25. decembra) – zatvorené,
 • 2. sviatok vianočný (26. decembra) – zatvorené.

Vianočná otváracia doba Billa

Pokiaľ ide o to, akú má Billa vianočnú otváraciu dobu, aj tu je samozrejme na sviatky prevažne zatvorené. Bežne si v týchto predajniach však môžete nakúpiť v čase od 6 či 7 hodín ráno do 20 alebo 21 hodín večer, čo sa ale opäť môže líšiť v závislosti od konkrétneho miesta. Niekde tak zostávajú supermarkety Billa otvorené pokojne aj do 22 alebo 23 hodiny.

Billa otváracia doba sviatky 2022:

 • Štedrý deň (24. decembra) – otvorené do 11:00,
 • 1. sviatok vianočný (25. decembra) – zatvorené,
 • 2. sviatok vianočný (26. decembra) – zatvorené.

Vianočná otváracia doba Coop Jednota

Neviete, aká je pre Coop Jednota vianočná otváracia doba? Tradične si v týchto obchodoch môžete nakúpiť od 6 či 6:30 hodiny do 18 alebo 18:30 (podľa konkrétnej pobočky). Na Vianoce sa ale otváracia doba obchodov samozrejme mení.

Coop Jednota otváracia doba sviatky 2022:

 • Štedrý deň (24. decembra) – otvorené do 12:00,
 • 1. sviatok vianočný (25. decembra) – zatvorené,
 • 2. sviatok vianočný (26. decembra) – zatvorené.

Vianočná otváracia doba Kaufland

Ak chcete vedieť, kde sú otvorené obchody na Vianoce a kde naopak bude rozhodne zatvorené, určite vás zaujíma aj to, akú má Kaufland vianočnú otváraciu dobu. Zatiaľ čo bežne môžete vyraziť na nákupy do týchto predajní od 6 či 7 hodín ráno do 21 alebo 22 hodín večer (podľa konkrétnej pobočky), počas vianočných sviatkov sa otváracia doba výrazne zmení.

Kaufland otváracia doba sviatky 2022:

 • Štedrý deň (24. decembra) – otvorené do 11:00,
 • 1. sviatok vianočný (25. decembra) – zatvorené,
 • 2. sviatok vianočný (26. decembra) – zatvorené.

Vianočná otváracia doba Fresh

Chcete vedieť aká je vianočná otváracia doba Fresh? Aj tieto predajne sú počas vianočných sviatkov zatvorené. Bežne si v nich nakúpite od 6:00 rána do 20 alebo 21:00 hodiny (v závislosti od konkrétnej predajne). Nakúpite si tu aj tesne pred sviatkami.

Fresh otváracia doba sviatky 2022

 • Štedrý deň (24. decembra) – otvorené najneskôr do 12:00,
 • 1. sviatok vianočný (25. decembra) – zatvorené,
 • 2. sviatok vianočný (26. decembra) – zatvorené.

Vianočná otváracia doba Tesco

Radi by ste vedeli, aká je pre Tesco vianočná otváracia doba, aby ste si tam na poslednú chvíľu mohli zabehnúť pre niečo na zub alebo pre nejaký darček, na ktorý ste zabudli? Za normálnych okolností sú predajne Tesco otvorené od 6 či 7 hodín do 20 až 23 hodín, pričom na niektorých miestach je ich prevádzka nepretržitá. Trochu iná je potom ale otváracia doba Štedrý deň.

Tesco otváracia doba sviatky 2022:

 • Štedrý deň (24. decembra) – otvorené do 11:00,
 • 1. sviatok vianočný (25. decembra) – zatvorené,
 • 2. sviatok vianočný (26. decembra) – zatvorené.

TIP: Ak chcete ušetriť, tak určite odporúčame si stiahnuť mobilné aplikácie Lidl Plus, Kaufland Card, Tesco Clubcard, …

Ďalšie otvorené obchody na Vianoce

Niečo sa vám doma pokazilo a ešte počas Štedrého dňa by ste rýchlo potrebovali zabehnúť do hobby marketu či do obchodu s nábytkom, aby bola pohroma čo najrýchlejšie zažehnaná? V tom prípade vás určite poteší, že aj niektoré predajne tohto typu majú počas Štedrého dňa otvorené (nie však na 1. a 2. sviatok vianočný). Nižšie zistíte, aké sú otvorené obchody na Vianoce:

 • OBI – na Štedrý deň otvorené najneskôr do 12:00,
 • Hornbach – na Štedrý deň otvorené do 12:00,
 • IKEA – na Štedrý deň zatvorené,
 • Mobelix – na Štedrý deň otvorené najneskôr do 12:00.

Ani doručovanie zásielok na poslednú chvíľu pred Vianocami samozrejme nie je nič zvláštne. Čo sa týka Slovenskej pošty, tá garantuje dodanie balíka do Štedrého dňa, pokiaľ sa k nim dostane ešte počas 20. decembra. Otváracie doby jednotlivých pobočiek sa však nielen v predvianočnej dobe výrazne líšia, takže si budete musieť vyhľadať konkrétne miesto, o ktoré sa zaujímate.

Pokiaľ potrebujete na poslednú chvíľu zabehnúť do hračkárstva, pretože ste na niečo zabudli alebo vás prepadla náhla inšpirácia, opäť si budete musieť overiť jeho otváraciu dobu na internete. Niektoré predajne totiž môžu mať dopoludnia na Štedrý deň otvorené, ale inde bohužiaľ nepochodíte. S výmenou nevhodných darčekov potom budete musieť počkať až do 27. decembra, pretože počas 1. a 2. vianočného sviatku budú mať hračkárstva štandardne zatvorené.

TIP: Chcete svojim blízkym popriať pekné sviatky? Skúste tie najlepšie vianočné a novoročné priania 2022!

Vianočná otváracia doba v lekárňach

Ak sa počas vianočných sviatkov doma niečo zomelie, možno budete potrebovať rýchlo skočiť do lekárne, či už sa jedná o začínajúcu chrípku, alebo napríklad o nejaké zranenie. V ideálnom prípade by ste samozrejme mali mať dostatočnú zásobu bežných liekov doma, aby ste na Vianoce lekáreň navštevovať nemuseli. Niektoré situácie sa ale skrátka nedajú predvídať.

Počas vianočných sviatkov budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou otvorené lekárne u nemocníc, ale pošťastiť sa vám môže aj v prevádzkach Dr. Max alebo BENU. Ešte než sa ale niekam vydáte, odporúčame skontrolovať si otváraciu dobu konkrétnej lekárne na internete, pretože sa môže u jednotlivých pobočiek líšiť (a niekde môžu mať dokonca aj zatvorené). Ak nepotrebujete lieky ihneď, môžete si ich tiež objednať online na e-shopoch.

Kedy sú zatvorené obchody na Vianoce?

Zo zákona musia byť počas vybraných štátnych sviatkov (vrátane Štedrého dňa, 1. sviatku vianočného a 2. sviatku vianočného) zatvorené obchody s predajnou plochou väčšou ako 200 metrov štvorcových. Ide teda samozrejme o rôzne obchodné reťazce, ako je Billa, Kaufland, Lidl, Tesco, Coop Jednota. Otvorené môžu mať naopak lekárne, čerpacie stanice, večierky alebo predajne na letiskách a na stanici.

Aká je pre Billa, Tesco či Lidl otváracia doba?

Vianočná otváracia doba sa pre jednotlivé obchodné reťazce výrazne líši. Zatiaľ čo na Štedrý deň môže byť zo zákona otvorené do 12 hodín, takže v niektorých predajniach môže človek nakúpiť napríklad do 11:00 alebo do 11:30, počas 1. a 2. sviatku vianočného musí byť všade zatvorené po celý deň. Pokiaľ to obchody porušia, hrozia im veľké pokuty.

Aká bude vianočná otváracia doba v lekárňach?

Hoci sú Vianoce sviatkami pokoja a mieru, často sa stáva, že človek ochorie alebo sa zraní práve počas týchto voľných dní. Ak potrebujete navštíviť počas sviatkov lekáreň, s najväčšou pravdepodobnosťou budú mať otvorené tie, ktoré sa nachádza v nemocniciach. Okrem toho môžu mať otvorené napríklad aj lekárne BENU či Dr. Max, ale radšej si vždy overte ich otváraciu dobu na internete, a to pre konkrétnu predajňu.

Aká bude otváracia doba na Vianoce pre online supermarkety?

Mnohí ľudia sú v dnešnej dobe zvyknutí riešiť svoje nákupy online, a vianočná otváracia doba v kamenných obchodoch ich preto príliš nezaujíma. Skôr premýšľa, kedy budú mať otvorené online supermarkety. Pre ne platí, že 25. decembra budú mať zatvorené. Na Štedrý deň potom budú tovar rozvážať od 6 do 14 hodín.