NAJLEPŠIE VIANOČNÉ a NOVOROČNÉ PRIANIA 2022

0

Posielate svojej rodine, priateľom a známym každý rok vianočné a novoročné SMS priania? V tom prípade určite viete, že vymyslieť originálne SMS priania na Vianoce či do Nového roku rozhodne nie je jednoduché. Pokiaľ si ako každý rok opäť lámete hlavu, čo blízkym do správy či na pohľadnicu napísať, ale neviete si rady, nezúfajte. Vybrali sme pre vás tie najlepšie priania, ktoré potešia aj pobavia.

Vianočné prianie

Patríte medzi jedincov, ktorí každoročne rozosielajú vianočné SMS priania, e-maily alebo vianočné priania na messenger všetkým svojim mobilným kontaktom a pre tento rok vám skrátka už došla inšpirácia? Hľadáte originálne či humorné vianočné priania SMS, ktorými by ste potešili svojich najbližších? Alebo snáď vyrábate krásne vianočné priania, ktoré ešte pred začiatkom sviatkov rozošlete svojej rodine?

Či už hľadáte SMS vianočné prianie, alebo skrátka chcete nájsť vianočné blahoželanie, ktoré ručne vpíšete na pohľadnicu so sviatočnou tematikou, určite by sa vám hodili nejaké zaujímavé nápady. Ak neviete, aký vybrať pre vianočné prianie text a ako svojim známym popriať šťastné a veselé, skúste niektorý z našich tipov.

Kedy sa posielajú vianočné priania?

Pokiaľ chcete vašim príbuzným, priateľom či blízkym poslať vianočné prianie 2022, rozhodne by ste nemali nechávať veci až na poslednú chvíľu. Vianočné priania, ktoré neposielate prostredníctvom SMS, e-mailu ani messengeru, ale tradičným spôsobom, by v ideálnom prípade mala doraziť najneskôr 23. decembra, teda ešte pred Štedrým dňom.

Ak však posielate prianie na Vianoce poštou, pamätajte na to, že s blížiacimi sa vianočnými sviatkami majú podobný nápad ako vy tisícky ďalších ľudí, takže je doručovanie o niečo pomalšie. Vzhľadom na obrovské množstvo posielaných vianočných darčekov a pohľadníc by teda vaše vianočné prianie rodine či blízkym, ktoré vytvoríte na poslednú chvíľu, nemuselo doraziť včas. Z toho dôvodu odošlite prianie k vianočným sviatkom a novému roku radšej už okolo 15. decembra.

Ako poslať vianočné prianie?

V súčasnej dobe existuje hneď niekoľko spôsobov, ako môžete svojim blízkym poslať pekné prianie na Vianoce a novému roku. Pokiaľ patríte medzi kreatívnych a zručných jedincov, vianočné a novoročné priania si samozrejme môžete vyrobiť vlastnoručne. To potom už len stačí vložiť do peknej obálky a odoslať poštou, alebo ho skrátka môžete svojim najbližším odovzdať osobne vo chvíli, keď sa s nimi uvidíte.

Či už sa rozhodnete vianočné prianie pre priateľov a rodinu zakúpiť v obchode, alebo si nechávate originálne vianočné priania či novoročné priania spracovať od grafika, platí tu to isté, čo v prípade, keď si vianočné priania vyrábate svojpomocne. Svojim blízkym ich môžete poslať poštou (či už s vlastným textom, alebo s básničkou z internetu), ale samozrejme im tieto kartičky môžete odovzdať aj osobne.

Stále častejšie dnes ale ľudia volia jednoduchšiu cestu a posielajú si správy formou SMS, prostredníctvom aplikácie Messenger či WhatsApp, alebo napríklad e-mailom. Tu samozrejme záleží na tom, aký máte s adresátom vzťah. Vianočné SMS 2022 či správa na Messenger sa napríklad hodí pre blízkych priateľov, s ktorými ste bežne v kontakte online, zatiaľ čo e-mailom môžete poslať aj formálnejšie priania.

Ako si vytvoriť vianočné prianie?

Ak si chcete vlastnoručne vytvoriť to najkrajšie vianočné prianie, existuje veľa možností, ako na to. Ak máte kreatívneho ducha, skúste výrobu vianočných a novoročných prianí z papiera, z dreva alebo napríklad z iných materiálov, ktoré sú dostupné vo výtvarných potrebách. K tomu pridajte nožnice, lepidlo, pastelky, fixky či temperové farby, alebo skúste iné techniky, ktoré sú menej obvyklé.

Vzory novoročných prianí a vianočných prianí určite nájdete na internete, kde sa nachádzajú tisíce šablón, ktoré vám s tvorbou gratulácií pre vašich blízkych pomôžu. Okrem toho existujú aj foto návody alebo video návody, podľa ktorých môžete postupovať. Ďalej potom existuje aj množstvo internetových stránok, aplikácií a programov, kde si môžete vybrať vianočnú či novoročnú šablónu, vyplniť svoj vlastný text, tento výtvor si potom stiahnuť a odoslať ho svojim známym prostredníctvom e-mailu, messengeru či WhatsAppu.

Čo napísať na vianočné prianie?

Márne premýšľate, čo uviesť na vianočné a novoročné prianie 2022 a ako popriať na Vianoce, aby ste svojich blízkych počas sviatkov čo najviac potešili? Tradičné priania zvyčajne obsahujú klasické priania veselých Vianoc a šťastného nového roku. Okrem toho však môžete pridať aj osobnejšie formulácie a popriať adresátovi niečo konkrétne – zdravie, šťastie, lásku, rodinnú pohodu, plno darčekov alebo napríklad bohatého Ježiška. Tiež ale môžete zvoliť vtipnú alebo romantickú variantu.

Originálne a rýmované priania

 • Hviezdy na nebi vianočnom, nech žiaria svitom sviatočným. Lásku, šťastie, zdravie nesú vám, v tento deň nemá byť nikto sám.
 • Večer plný prekvapení, pocit, ktorý inokedy nie je. Dobré jedlo do bruška, bohatého Ježiška. Toto všetko na Vianoce, veľa zdravia v Novom roku!
 • Ježiško pomaly zapriaha sane, za oknami vidieť je lúčov svit. Zavri teraz oči a nastav svoje dlane, lásku a šťastie do nich si chyť. Šťastné a veselé Vianoce!
 • Až pod stromčekom rozviažeš mašličku, nech lásku nájdeš v balíčku. V druhom šťastí, pokoj a pohodu, v treťom hlavne dobrú náladu. Veselé Vianoce!
 • Šupinku pre šťastie, schovaj si do dlane, radosť ti prinesie, smútok vraj zaženie. K vianočnej pohode rozkroj si jabĺčko, prajem ti zo srdca zdravie a šťastíčko.
 • Hromadu darčekov, čo srdce pohladí, rodinu a priateľov, čo nikdy nezradí. K bohatstvu krôčik, ku šťastiu krok, nádherné Vianoce a Nový rok!
 • Veľa šťastia, bielych vločiek, veľa darčekov pod stromček. Vianočné zvončeky nech zvonia, pečivo nech krásne vonia. Krásne Vianoce a pohodu v Novom roku!
 • Sneh sa okolo trblieta, mlčí kraj i les, hviezdy ticho svietia v diaľke pri nebi. Závejom ide ťažko s darčekmi Ježiško, aj Vám k tomu sviatku nechá na pamiatku zlatý oriešok. Krásne Vianoce!

Romantické priania

Neviete si rady, aký by malo mať najkrajšie vianočné prianie 2022 text, ak ním chcete potešiť svojho milovaného alebo svoju milovanú? Samozrejme môžete vymyslieť vlastné vianočné priania od srdca, ale pokiaľ potrebujete trochu inšpirácie, nemusíte zúfať. Prinášame tipy na to, ako napísať zaujímavé vianočné priania, ktoré adresátovi vykúzlia úsmev na tvári.

 • Želám ti to, čo človek najviac potrebuje – zdravie. To, čo človek stále hľadá – šťastie. A to, bez čoho sa nedá žiť – lásku. Krásne Vianoce a šťastný Nový rok!
 • Už teraz viem, že budeš môj najkrajší vianočný darček. Nemôžem sa dočkať, až si ťa rozbalím. Krásne Vianoce!
 • Keby sa ma Boh spýtal, čo si prajem na Vianoce, tak mu odpoviem, aby s láskou opatroval toho, kto práve číta tieto riadky.
 • Šťastie a lásku, radosť a nehu, nech Tebe prinesie vianočný sen. Prianie moje nájdeš vo vločke snehu, zachyť ju na ruke v ten šťastný deň.
 • Tieto Vianoce budú úžasné, to veľmi dobre viem. Nič sa nemôže vyrovnať tomu, že ich s tebou oslávim!
 • Vianočný čas rozsvietil zas plamienok v tvojich očiach. Milujem ten tvoj smiech. Je radosť po tvojom boku stráviť najkrajší deň roka!
 • Štedrý večer už sa blíži a mňa smútok pri srdiečku ťaží. Len jeden darček by som si priala, tým by sa mi splnil môj najkrajší sen. Ježiškovi som už list písala, že pod stromčekom chcem Teba len!

Vtipné vianočné prianie

Chcete, aby boli vaše vianočné SMS vtipné? Vymyslieť originálne a srandovné vianočné priania nie je jednoduché. Hoci je internet plný zaujímavých nápadov, výber vianočnej básničky môže chvíľu trvať. Aby ste to mali jednoduchšie, prinášame niekoľko tipov, aké veselé vianočné priania svojim blízkym tento rok poslať.

 • Ježiško sa u nás stavil, Štedrý deň vopred oslávil. Dal nám všetky darčeky, za pohárik vodečky. Potom prepil aj sane, ostali mu len prázdne dlane. Pre Vás nechal prianie: Nadeľte si sami!
 • Prišiel mi Ježiško nadeliť smolu, že jej mal dosť, dal mi jej fúru. Rozprávam, Ježiško, čo tak šťastie? Listoval v zozname, potom mi dal päsťou. Tak šťastné a veselé!
 • Upchajte komíny, nepustite Santu, použi cement, alebo maltu. Otvor okno, nasaď si gulíšok, darčeky ti prinesie jedine Ježiško!
 • Na Vianoce: a) nechcem nič, b) nerob si škodu, c) veď si nič nezaslúžim, d) obdarujem sa sám. Správnu odpoveď mi pošli obratom. Tvoj Ježiško
 • Nebom letí Ježiško, fúka mu pod kožúšok. Vezie plné vrece darčekov, pre každého má svoju várku. Nalejte mu pohárik, zdrží sa len chvíľočku.
 • Požičal som si milión, darčekov som mal kamión. Neplatil som splátky, vzali si to naspäť. Nezostal ani darček, vzali mi aj domček. Neplatil som dane, vzali mi aj sane. Neviem už si rady, sob mi chcípol hlady. V lese mám teraz pelech, kašlem na vás – Ježiško!

Anjelské vianočné prianie

 • Ľúbezné melódie na nebi anjelici spievajú. Krásne Vianoce Vám zo srdca želajú. Na vločkách k Vám nesú prianie, nech v novom roku nechýba láska, šťastie aj zdravíčko.
 • Za Tvoje priateľstvo a za Tvoju nehu, za srdce čisté, ako vločka snehu, posielam anjelika, čo Ťa bude chrániť, nedovolí nikomu, by Ťa mohol raniť. Krásne Vianoce!
 • Zastaviť čas v túto vianočnú chvíľu, počúvať, ako anjeli mávajú krídlami, a vidieť šťastie všade okolo seba a cítiť, ako snehová vločka zebe. Nech nielen na Vianoce, ale po celé ďalšie roky nachádzame cestu k sebe radostnými krokmi!
 • Anjeli sa radujú, príchod Vianoc zvestujú. Prajú Vám veselé sviatky, plné pokoja, mieru a lásky. Krásne Vianoce!
 • Vianočný anjel prichádza, cinkot zvončeka ho sprevádza. Prišiel spokojné Vianoce priať, šťastie a radosť vinšovať.
 • Nebo a na ňom v tisícoch hviezdičky, z oblohy prilieta anjel maličký. Na malom obláčiku prináša Ti prianie, praje Ti lásku, zdravie a šťastiečko. Nech všetko, o čom sa Ti kedy snívalo, cez Vianoce sa vyplnilo.
 • Z oblohy sa sypú hviezdičky, počuť sú koledy z diaľky, zvestuje anjel maličký, nech splní sa všetko, čo na Vianoce ste si priali.
 • Ľúbezne hrajú v podvečer anjeli, pod bielou perinou spí celá zem, šťastné a veselé Vianoce všetkým! Nech je svet v bielom zamate cez tie najkrajšie sviatky, kedy zlaté zvony vianočné nás pustia do rozprávky.

Krátke vianočné prianie

Radi by ste svojim známym, priateľom a príbuzným poslali vianočné alebo novoročné priania, ale všetky varianty, ktoré ste tu našli, sa vám zdajú veľmi dlhé? Žiadny problém! Či už hľadáte krátke vianočné priania pre svojho najdrahšieho, alebo chcete mať vianočné priania krátke pre niekoho z rodiny, v našom prehľade si určite vyberiete to svoje!

 • Nech krásne darčeky pod Vaším stromčekom sú a veľmi nefalšované radosti Vám prinesú. Veselé Vianoce!
 • Až sa zotmie a kapor bude na štedrovečernom stole, nech pohoda vládne u Vás doma a nový rok je časom splnených prianí!
 • Nech tohtoročné Vianoce hravo predbehnú všetky predošlé. Šťastné a veselé!
 • Srdečne prajeme, nech si tú nádhernú a neopakovateľnú vianočnú atmosféru veľmi užívate!
 • Prajeme čarovné vianočné sviatky plné nádherných zážitkov a pohody v rodinnom kruhu.
 • Nech z Vášho domu na Vianoce znie úprimný, bezstarostný smiech!
 • Nech na Vianoce je taký krásny svet, že o tom budete celý budúci rok rozprávať.
 • Až svoj najväčší darček rozbalíte, nech nájdete presne to, o čom snívate!
 • Veľa pekných chvíľ v príjemnej atmosfére Vianoc, pevné zdravie, veľa šťastia a lásky v novom roku.
 • Nech Vianoce zapadnuté v snehu prinesú vám lásku a nehu.
 • Nech Vianoce sú všetkým, čo robí svet prekrásnym.
 • Nech stretne Ťa na ceste z polnočnej pravý nefalšovaný zázrak vianočný.
 • Vypočujte srdce hlas a užívajte sviatočný čas. Šťastné a veselé!
 • Vianoce plné splnených prianí, nech máte dôvod na usmievanie.
 • Vianoce sú časom lásky, spriaznených duší a všade vládnucej pohody. Nech to pre Vás platí dvojnásobne!
 • Biele Vianoce, pohodu, pokoj, veľa darčekov av duši svit.

Vianočné prianie pre rodinu

Hľadáte texty vianočných a novoročných prianí, ktoré majú rodinný nádych? Či už vás zaujímajú skôr netradičné priania na Vianoce 2022, alebo dávate prednosť jednoduchým blahoželaniam, na ktorých nie je čo pokaziť, u nás si rozhodne vyberiete. Nadchnúť by vás mohli napríklad nasledujúce texty, ktoré môžete využiť aj ako vianočné prianie na Messenger či do e-mailu:

 • Všetko najlepšie k Vianociam prajem celej rodinke, nech ste o krok bližšie svojim snom, najšťastnejší v celej dedinke.
 • Stromček svieti, zvonček zvoní, deti sa na darčeky strašne veľmi tešia. Purpúra na platni krásne nám vonia, vábi k nám Ježiška, večer sa blíži. Prajeme vám, rodinko, šťastíčko a zdravíčko. Pokojný, šťastný nový rok, to Vám prajem strašne veľa.
 • Na nebi sú hviezdičky, v srdciach znejú pesničky, biely snížok poletuje, koledy si pospevuje. Priania sa nesú svetom, nech vám padajú do lona, zdravia, šťastia, spokojnosť, praje naša rodina.
 • Až cez Vianoce napadne sneh a všade vonku bude počuť smiech, nech aj z vášho domova sa do diaľky rozlieha a každý z Vás sa šťastím v srdci ľahne.
 • Sviatky nádherné ako kvet s rodinou si užívajte, nech Vám patrí celý svet, len sa bavte a smejte.
 • Užite si s rodinou rozprávkové sviatky, nech nemajú vadu jedinú, vojdete do rozprávky.
 • Veľa šťastia na Vianoce prajeme pre celý dom. A ďalej, ako sa žela, nech zdravie nezaostáva a všetko sa vám darí, každý z vás len žiari.
 • Nech Ježiško sa trafí do priania Vašich detí av teple rodinného kruhu Vianoce Vám prinesú vzpruhu.
 • Pohodové Vianoce prajem Vám, nech na Štedrý večer nie je nikto sám. Nech Vianoce strávia všetci spolu, nech sa všetci stretnú pri štedrovečernom stole. Šťastné a veselé!
 • Veľa snehu, lásku a nehu, pohodu a pokoj, to všetko máte mať. A ešte plno vecí na to prajem celému Vášmu domu. Veselé Vianoce.

Novoročné blahoželania

Či už hľadáte krátke novoročné prianie, ktorým potešíte svojich známych v prvých minútach budúceho roka, alebo silvestrovské prianie, ktoré rozosmeje celú vašu rodinu, iste by sa vám hodilo niekoľko zaujímavých nápadov. Vymyslieť originálne alebo vtipné novoročné prianie totiž nie je jednoduché. Preto ponúkame vzory novoročných prianí, ktoré sa vám určite budú hodiť.

 • Zvoní, zvoní zvonec, že ​​je roku koniec. Zdvihnime teda poháre, pripime na budúci rok celučký. Nech šťastie, zdravie nás v ňom sprevádza a nič dobré sa nepokazí!
 • Rozsypte šošovicu na priedomí, nech máš peňazí dosť, nech sa ti darí. Nech nový rok je lepší ako ten starý, máš prácu, priateľov a hlavne pevné zdravie.
 • Do nového roka pohodu na každom kroku. Nech vaše prianie sa splní, oko slzu neuroní, a keď, tak len slzu šťastia, majte sa celý rok pekne!
 • Nový rok prináša opäť svoje posolstvo, prajme si navzájom lásku a priateľstvo. Nech šťastie a zdravie sprevádza náš každý krok, prajem Vám úspešný celý budúci rok.
 • Posielam Ti zlaté prasiatko pre šťastie, nech oblúkom vyhne sa Ti smola a nešťastie. Nech sa Ti všetky priania splnia a Nový rok lepší je ako ten uplynulý.
 • Nechajme bokom starosti, je tu doba radosťou. Odšpuntujme fľaštičky, nadeľujme pusinky. A potom nech sa spieva, oslavuje, v Novom roku šťastie, zdravie!
 • Do nového roku zostáva len pár hodiniek, prajem, nech Ti prinesie množstvo dobrých noviniek. Zdravie, šťastie, lásku a kopu peniažkov, nech máš dobrých ľudí vždy veľmi blízko!
 • Až v novom roku budeš mať prianie, nech spadne hviezda znenazdania a do bodky sa ti splní všetko, čo sa ti hlavou naháňa.
 • Nech všetky starosti sa zrušia, nech zavládne pohoda a pokoj v duši. Čo bolelo, nech sa zahojí, čo tešilo, nech sa zdvojí. Aby boli v novom roku len slzy šťastia v každom oku.
 • Silvestrovská noc je krátka, nechajte si zadné dvierka. S pitím to veľmi nepreháňať, inak hrozí pečene zápal. Jedlo zase škodí bruchu, preto radšej veľa smiechu. A do nového roku čo najviac šťastných krokov praje…