NOV AUGUST 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Letné prázdniny sa pomaly, ale isto končia, ale v auguste nás určite čaká ešte veľa teplých dní. Okrem toho nastane aj augustové novolunie, ktoré je vhodné na nadväzovanie nových kontaktov. Prezradíme vám, na aký dátum pripadá ôsme tohtoročné novolunie, s akým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy je nov v auguste 2023?

ugustový nov nastane v stredu 16. júla 2023, konkrétne o 11:37 stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o novolunie v znamení Leva, ktorého rodičia sú rodení vodcovia a nepochybne aj charizmatické osobnosti. Zvyčajne stoja v centre pozornosti, čo sa im môže hodiť, keďže augustové novolunie bude vďaka ich vplyvu priaznivo vplývať na nadväzovanie nových známostí.

Ôsmy tohtoročný nov Mesiaca, ktorý nastane v mesiaci august, sa v zahraničí niekedy označuje ako Nový modrý Mesiac. Ide o druhý nov letného obdobia z troch a po ňom bude nasledovať posledný nov mesiaca v polovici septembra.

Ako nás ovplyvní augustový nov?

Astrologickým znamením, ktoré má dominantný vplyv na augustový nov, je Lev. Asi nikoho z nás neprekvapí, že ide o znamenie, ktorému vládne Slnko, ktorého živlom je oheň. To sa potom premieta aj do povahy ľudí narodených v tomto znamení. Ide o rodených vodcov, ktorí zastávajú pozície vo svete, kde sa im darí uplatňovať svoju prirodzenú autoritu.

Levy sú radi v centre pozornosti, kde môžu predvádzať svoje úspechy, a nerobí im dobre byť niekde na vedľajšej koľaji. Z hľadiska pozitívnych vlastností majú všestranne silnú osobnosť, majú organizačné schopnosti, vedia dobre vychádzať s ľuďmi a sú typicky diplomatickí. Okrem toho sú to dobrosrdečné a temperamentné osoby.

Energické správanie Levov však môže byť zatienené zvýšenou citlivosťou na kritiku. Títo jedinci potrebujú obdiv, komplimenty a uznanie od svojho okolia a veľmi ťažko prijímajú akékoľvek negatívne poznámky, aj keď môžu byť dobre mienené. Počas augustového novolunia by preto bolo prospešné pozastaviť sa, priznať si svoju neschopnosť prijímať kritiku a pokúsiť sa ju namiesto toho využiť vo svoj prospech.

Hoci sú ľudia narodení v znamení Leva známi svojím sebavedomím a niekedy aj pýchou, rozhodne nie sú sebeckí. Naopak, radi sa delia s ostatnými a úprimne sa zaujímajú o svoje okolie. Využite teda pozitívny vplyv a silu tohto znamenia počas augustového novolunia, vyrazte do spoločnosti a pokúste sa nadviazať nové výhodné kontakty alebo prehĺbiť tie existujúce. V budúcnosti sa vám to bude hodiť.

Čo sa týka zdravia, augustový nov bude mať najväčší vplyv na vaše srdce, aortu, srdcový pulz, krvný obeh a krvný tlak. Ide o veľmi dôležité oblasti ľudského tela, ktoré by ste v tomto období rozhodne nemali preťažovať. Zabudnite preto na návštevu posilňovne alebo namáhavé domáce práce a využite augustové novolunie radšej na relaxáciu a upokojenie svojho tela.

Čo robiť počas augustového novu?

Teplé letné počasie môže ľudí lákať k záhradkárčeniu a obhospodarovaniu vonkajších priestorov, ale nezabúdajte, že pôda by mala počas novu odpočívať a byť v pokoji. Preto sa nepúšťajte do žiadneho väčšieho presádzania ani výsadby nových rastlín, pretože semená v tomto období zle klíčia. Ak chcete niečo urobiť, ošetrite len nadzemné časti kríkov a stromov.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov august 2023

Augustový nov nastane v druhej polovici mesiaca. Je spojené s astrologickým znamením Leva, ktorému vládne Slnko a ohnivý živel. Jeho zrodenci sú veľmi charizmatické osobnosti a práve vďaka tomu bude toto obdobie priaznivé pre nadväzovanie nových kontaktov a prehlbovanie starých. V zahraničí sa augustový nov niekedy nazýva aj nov modrý Mesiac.

Ako ovplyvní augustový nov Mesiaca vaše emócie?

Keďže augustový nov sa spája s astrologickým znamením Leva, čo sú prirodzení vodcovia a charizmatické osobnosti, oplatí sa ísť von a dobre sa zabaviť. Zároveň môžete nadviazať nové kontakty, ktoré sa vám skôr či neskôr budú hodiť. Levy však veľmi zle znášajú kritiku, preto sa v tejto oblasti vyvarujte precitlivenosti.

Na ktoré časti tela bude mať vplyv augustový nov?

Počas augustového novu by ste si mali dávať najväčší pozor na srdce, aortu, pulz, krvný obeh a krvný tlak, čo sú oblasti, ktoré budú v tomto období najcitlivejšie. Preto namiesto vykonávania akýchkoľvek namáhavých činností radšej odpočívajte a aktívnejšie činnosti nechajte na neskôr. Vyhnite sa tiež operáciám a iným lekárskym zákrokom.