AKO NA EMAIL SEZNAM.CZ: Prihlásenie, Registrácia a Zabudnuté heslo

Najnavštevovanejšou stránkou na slovenskom internete je bezpochyby Seznam.cz, kde nájdete správy o aktuálnom dianí, informácie o počasí, ale aj veľké množstvo rôznych služieb. Ľudia si však tento internetový portál obľúbili aj vďaka tomu, že si tu môžu zadarmo vytvoriť vlastnú emailovú adresu. Prezradíme, ako si zaregistrovať e-mail na Seznam.cz a ako funguje prihlásenie na Seznam email.

Ako vznikol Seznam.cz?

Seznam.cz je český internetový portál, ktorý funguje od roku 1996. Ako prvý vyhľadávač a katalógový server na tuzemskom internete ho založil Ivo Lukačovič, pričom o dva roky neskôr pribudla aj freemailová služba Seznam.cz Email. Dnes prevádzkuje Seznam takmer 30 služieb a značiek, kam patria napríklad Mapy.cz, Novinky.cz, Sreality.cz, Počasí.cz, Stream.cz alebo Zboží.cz.

Ako si založiť email na Seznam.cz?

Dôvody pre založenie novej emailovej schránky na serveri Seznam.cz môžu byť rozmanité. Môže ísť napríklad o prvú emailovú adresu dieťaťa, ktorá sa mu bude hodiť pri nástupe do školy. Veľa ľudí ale potrebuje novú adresu kvôli zmene mena po svadbe alebo chcú vymeniť tú starú za lepšiu, pretože si v minulosti založili mail, ktorý skrátka nevyzeral príliš profesionálne.

Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, určite premýšľate, ako si založiť nový Seznam email jednoducho a bez zbytočných prieťahov. Najprv si teda na počítači, na tablete alebo na mobilnom telefóne otvorte internetové stránky www.seznam.cz. Hlavná stránka bude vyzerať na každom zariadení trochu inak, ale nemal by byť problém rýchlo nájsť časť s názvom Email, ktorá je označená tučným písmom.

Na počítači sa miesto, kde si môžete založiť nový Seznam email, nachádza v pravej časti obrazovky, konkrétne hneď pod vyhľadávacou lištou a prípadnou reklamou. Na mobile je to podobné, iba s tým rozdielom, že pod vyhľadávacou lištou nájdete ešte informácie o počasí alebo služby, ktoré Seznam.cz ponúka. Hneď potom nasleduje časť, kde je možné zaregistrovať si novú emailovú schránku.

Akonáhle nájdete správnu oblasť označenú slovom Email, kliknite na tlačidlo Založiť nový účet. To vás prenesie do ďalšieho okna označeného ako Vytvorenie účtu, kde je nutné zvoliť prvú možnosť, teda E-mail od Seznamu. Práve v ďalšom kroku je potom možné založiť si úplne novú emailovú schránku, a to vyplnením niekoľkých základných údajov. Patria sem:

 • E-mailová adresa – v tomto poli je predvyplnená koncovka @seznam.cz, ktorú je nutné doplniť o názov vašej emailovej adresy. Ten vpíšte do ľavej časti daného políčka, teda pred @seznam.cz. Ak bude daný názov voľný, môžete pokračovať na ďalší krok. Ak už danú adresu niekto používa, pole sčervená a objaví sa text „Adresa už je obsadená“. V tom prípade budete musieť vymyslieť iný názov alebo ten pôvodný nejakým spôsobom doplniť.
 • Heslo a Heslo znova – ak máte vybrané, ako bude vaša emailová adresa vyzerať, je načase zadať heslo, pomocou ktorého sa budete do svojho účtu prihlasovať. Toto heslo by malo byť dostatočne silné, aby ho nikto nebol schopný prelomiť. Namiesto jednoduchého 1234 teda radšej zvoľte heslo dlhšie, ktoré bude obsahovať kombináciu veľkých a malých písmen spolu s číslami a špeciálnymi znakmi, ako je napríklad otáznik alebo výkričník. Našepkávač vám pritom napovie, či je heslo dostatočne dlhé a silné. Potom je nutné ho o riadok nižšie zopakovať.
 • Rok narodenia – v tomto kroku je nutné vyplniť svoj dátum narodenia, čo je údaj, ktorý slúži na správne zobrazenie citlivého obsahu.
 • Pohlavie – tu môžete zvoliť svoje pohlavie (Žena, Muž, Iné), ale daná položka nie je povinná.

Po týchto kolónkach nasleduje ešte červené pole s nápisom Pokračovať a pod ním aj Zásady ochrany osobných údajov. Tie je samozrejme dobré si prečítať. Akonáhle si potom budete istí, že je všetko správne zadané, kliknite na pole Pokračovať.

Ďalším krokom je zadanie telefónneho čísla, čo je nutné z dôvodu zabezpečenia emailovej adresy proti akémukoľvek zneužitiu. Zároveň slúži na obnovu prístupu k účtu, keď náhodou zabudnete heslo, a ako kontaktné telefónne číslo, čo užívateľovi uľahčuje používanie ďalších služieb, ktoré Seznam ponúka. Potom opäť kliknite na tlačidlo Pokračovať, čo na vaše telefónne číslo odošle zabezpečovací kód.

Ešte než bude váš účet hotový, je nutné opísať kód z SMS správy, ktorú ste dostali, do pripraveného políčka. Akonáhle budete mať hotovo, stačí kliknúť na červené tlačidlo Dokončiť vytvorenie účtu. Majte pritom na pamäti, že týmto krokom vznikne vaša nová emailová adresa a zároveň vyjadrujete súhlas s podmienkami použitia.

Následne sa na obrazovke objaví nápis Váš účet bol úspešne vytvorený. Než sa pustíte do posielania e-mailov, môžete si svoju schránku ešte overiť, a to pomocou bankovej identity. Tento krok je však možné preskočiť pomocou na to určeného tlačidla. Následne už stačí iba kliknúť na červené tlačidlo Pokračovať do Seznamu, čím sa vrátite na stránku www.seznam.cz.

TOP:   POZITÍVNE AFIRMÁCIE NA LÁSKU, ktoré skutočne fungujú

Ďalší postup

V pravej časti obrazovky (ak si zakladáte Seznam email na počítači) opäť uvidíte oblasť označenú ako Email, pričom pod ňou sa objaví nápis Doručené a váš prvý mail od tímu Seznam.cz. Keď naň kliknete, prenesie vás to automaticky priamo do emailovej schránky, kde už môžete čítať a odosielať emaily. Tiež môžete v záložke Nastavenie pridať svoje meno alebo trebars upraviť vzhľad svojej schránky.

Okrem toho sa po registrácii dôrazne odporúča zvážiť aj dôslednejšie zabezpečenie vášho účtu prostredníctvom záchranného emailu alebo dvojfázového overenia. To však nie je nutné urobiť hneď. K danému zabezpečeniu sa môžete kedykoľvek vrátiť v nastavení vašej emailovej schránky.

Seznam.cz prihlásenie na email

Neviete si rady, ako vykonať na email Seznam prihlásení? V tom prípade rozhodne nemusíte zúfať, pretože tu nájdete jednoduchý návod krok za krokom. V skutočnosti je navyše prihlásenie do emailu Seznam.cz veľmi jednoduché a zvládnete to behom chvíľky. Najskôr sa ale opäť musíte dostať na stránku www.seznam.cz, a to na počítači, na tablete alebo napríklad na mobilnom zariadení.

Kde sa prihlásiť do Seznamu e-mailov? Ak sa o to snažíte na počítači, opäť sa pozrite na pravú časť obrazovky, kde sa pod vyhľadávacou lištou nachádza časť označená ako Email. Tu je veľké červené tlačidlo Prihlásiť, na ktoré stačí kliknúť. Na mobile sa potom rovnaká oblasť nachádza zhruba uprostred obrazovky, konkrétne pod vyhľadávacou lištou, informáciami o počasí a ďalšími službami.

Akonáhle kliknete na tlačidlo Prihlásiť, zobrazí sa vyskakovacie okno, čo je formulár, ktorým umožňuje Seznam prihlásenie na email. Tu je nutné do prvého políčka vyplniť svoju emailovú adresu a do druhého potom heslo k danému účtu. Potom už len stačí kliknúť na červené tlačidlo Prihlásiť sa a bude hotové. V záložke Email na stránkach Seznamu uvidíte svoje prijaté emaily a budete môcť pokračovať priamo do vašej emailovej schránky.

Môže sa ale samozrejme stať, že jeden počítač používa viac používateľov alebo že máte na Seznamu založených viac emailov, ktoré používate. V tom prípade sa po kliknutí na tlačidlo Prihlásiť objaví nové okno s nápisom Vyberte účet pre pokračovanie. Tu stačí kliknúť na emailovú adresu, ku ktorej sa chcete prihlásiť a vyplniť správne heslo. Kliknutím na tlačidlo Prihlásiť sa potom vykoná Seznam prihlásení k emailu, ktorý ste si zvolili.

Každá uložená adresa pritom bude mať vlastný medailón s ikonou účtu (môže tu byť fotka užívateľa alebo zástupná ikona s iniciálami emailovej adresy). Okrem toho však môžete zvoliť aj možnosť Pokračovať s iným účtom, kam vyplníte novú adresu, ktorú toto zariadenie ešte nepozná, alebo kliknúť na tlačidlo Správa účtov, kde zvolíte, ktorej z vyššie uvedených adries by malo vaše zariadenie zabudnúť.

Prihlasovanie do emailu telefónnym číslom

Vo svojom užívateľskom účte na Seznam.cz si môžete okrem iného nastaviť aj to, že sa budete do svojej emailovej schránky prihlasovať nielen adresou, ale aj telefónnym číslom. Túto variantu si navyše môžete zvoliť už pri zakladaní nového emailu na stránke www.seznam.cz, kedy namiesto políčka E-mail od Seznamu zvolíte tretiu možnosť, a to konkrétne Jednoducho s telefónom.

A ako je teda možné prihlásiť sa do emailu telefónnym číslom? Na účte, kde je ako Aktívna označená možnosť Používať telefónne číslo na prihlasovanie alebo je priamo týmto spôsobom založený, stačí počas prihlasovania zadať miesto vašej emailovej adresy práve dané telefónne číslo. Potom už stačí len vyplniť príslušné heslo (prednastavené alebo rovnaké ako v prípade, keď sa prihlasujete emailovou adresou) a po kliknutí na tlačidlo Prihlásiť sa už budete vo svojej schránke.

Prihlasovanie do emailu @gmail.com účtom

K svojej emailovej adrese na stránkach Seznam.cz sa môžete registrovať aj prihlasovať aj pomocou vášho emailu od služby Google, ktorý je s danou adresou prepojený. Do prihlasovacieho poľa potom stačí zadať email s doménou @gmail.com. Potom sa zobrazí možnosť Prihlásiť sa cez Google, na ktorú stačí kliknúť, aby ste sa prihlásili pomocou Google účtu.

Prepojenie Seznam emailu a Google účtu je možné kedykoľvek zrušiť v nastavení emailovej schránky. Tiež to ale samozrejme môžete vždy obnoviť prostredníctvom opätovného overenia cez Google účet. Ak potom človek nemá nastavené heslo pre svoj Seznam email, ktorý je overený službou Google, jedinou možnosťou, ako sa do schránky dostať, je práve overenie cez poskytovateľa služieb Google.

Seznam email trvalé prihlásenie

Podobne ako iné platformy ponúka aj Seznam email automatické prihlásenie, vďaka ktorému nebudete znovu vyplňovať svoje prihlasovacie meno a heslo zakaždým, keď sa budete chcieť pozrieť na svoju prijatú či odoslanú poštu. Ako na to? Keď sa váš prehliadač po založení emailu alebo po prihlásení opýta, či automaticky vyplňovať heslo, zaškrtnite, že áno. Tiež musíte mať samozrejme v prehliadači povolenú funkciu automatického prihlasovania.

TOP:   Zaujímavosti o SPLNE

Ako sa odhlásiť z emailu Seznam.cz?

Odhlásenie zo Seznam emailu je veľmi jednoduché a zaberie vám oveľa kratší čas, než keď vykonávate na Seznam email prihlásenie. Ak sa nachádzate vo svojej emailovej schránke, stačí v pravom hornom roku kliknúť na svoju adresu s ikonou (na mieste je aj drobná šedá šípka) a v okne, ktoré sa potom objaví, vybrať úplne dole možnosť Odhlásiť sa.

Nejde sa prihlásiť do Seznam emailu

Máte problém s prihlásením do emailu Seznam.cz a chceli by ste ho čo najrýchlejšie vyriešiť? Tak to ste na správnom mieste. Pokiaľ vám prihlasovací formulár hlási informáciu Neexistujúci užívateľ alebo chybné heslo, najprv skontrolujte, že ste svoju emailovú adresu a heslo naozaj zadali správne. Problém môže spočívať napríklad v tom, že máte vypnutý NumLock alebo ste zle trafili niektorý znak či písmenko.

Tiež sa samozrejme môže stať, že ste svoje heslo zabudli. Pokiaľ je to váš prípad, môžete ho získať späť pomocou kontrolného formulára „Zabudnuté heslo“ na Seznamu, kam vyplníte požadované a dostupné kontrolné údaje k vášmu užívateľskému účtu a emailovej schránke. Tam bude nutné zadať konkrétnu emailovú adresu, ku ktorej chcete heslo obnoviť, a potom kliknúť na tlačidlo Pokračovať.

Formulár vám následne ponúkne možnosti, pomocou ktorých môžete svoje heslo obnoviť. Pokiaľ sa niektorý variant z nasledujúceho zoznamu po zadaní konkrétnej emailovej adresy neobjaví, znamená to, že u vášho účtu nie je nastavený, a preto neexistuje spôsob, ako by ste ho mohli využiť. Patria sem nasledujúce situácie:

 • obnova hesla pomocou záchranného e-mailu,
 • obnova hesla pomocou telefónu,
 • obnova hesla pomocou bankovej identity,
 • obnova hesla kontrolnou otázkou.

Ak váš účet nemá žiadne overené kontakty (telefón, záchrannú adresu, dvojfázové overenie) a nenastavili ste si ani žiadnu kontrolnú otázku, heslo k účtu bohužiaľ nebude možné obnoviť. Takúto možnosť ste však museli potvrdiť už pri registrácii svojej emailovej adresy, kedy bolo nutné zaškrtnúť, že si uvedomujete riziko, ale účet zabezpečiť nechcete. V tom prípade si buď musíte na heslo spomenúť, alebo si založiť nový účet.

V niektorých prípadoch tiež môže dôjsť k zablokovaniu účtu, takže vám Seznam prihlásení emailom nedovolí. Prihlásiť sa do emailu kvôli blokácii však nie je možné iba vo výnimočných prípadoch, keď používateľovo správanie závažne porušuje podmienky používania tejto služby. Za dôvod na zablokovanie považuje spoločnosť Seznam.cz nasledujúce aktivity:

 • porušenie zmluvných podmienok,
 • rozosielanie nevyžiadaných správ (SPAM),
 • porušenie pravidiel služby,
 • zrušenie účtu a zmazanie užívateľských dát.

Ako založiť email na Seznam.cz?

Ak potrebujete novú emailovú schránku na Senamu, stačí otvoriť stránky www.seznam.cz a nájsť časť s názvom Email. Tu kliknite na možnosť Založiť nový účet a zvoľte E-mail od Seznamu. Potom vyplňte vašu budúcu adresu, heslo, rok narodenia a pohlavia, kliknite na tlačidlo Pokračovať a zadajte svoje telefónne číslo. Po kliknutí na Pokračovať vám príde SMS správou kód, ktorý je nutné opísať do pripraveného políčka. Potom už stačí kliknúť na Dokončiť vytvorenie účtu a máte hotovo.

Ako sa prihlásiť do Seznam E-mailu?

Pokiaľ si neviete rady, ako otvoriť email na Seznamu, otvorte si najskôr stránky www.seznam.cz a nájdite časť označenú slovom Email. Tu kliknite na červené tlačidlo Prihlásiť, vďaka čomu sa zobrazí vyskakovacie okno. V tomto formulári vyplňte emailovú adresu a heslo, alebo z ponúkaných vyberte adresu, ku ktorej sa chcete prihlásiť, a opäť vyplňte správne heslo. Pomocou tlačidla Prihlásiť sa potom otvorte svoju schránku.

Seznam email prihlásenie do emailu telefónom

Nový email na Seznamu si môžete zaregistrovať aj pomocou telefónneho čísla, ak zvolíte možnosť Jednoducho s telefónom. Do schránky sa potom budete prihlasovať týmto číslom a heslom. Svoje telefónne číslo ale môžete použiť aj v prípade, keď máte na účte ako Aktívnu označenú možnosť Používať telefónne číslo pre prihlasovanie. Namiesto emailovej adresy potom budete zadávať práve číslo telefónu.

Čo robiť, keď sa nejde prihlásiť do Seznam emailu?

Pokiaľ máte problém s prihlásením do emailu Seznam.cz a objaví sa hláška Neexistujúci užívateľ alebo chybné heslo, skontrolujte, že naozaj zadávate správne údaje. Ak ste heslo zabudli, môžete ho obnoviť pomocou záchranného emailu, telefónu, bankovej identity či kontrolnej otázky, ak ste tieto informácie predtým uviedli. V prípade blokácie účtu je nutné kontaktovať spoločnosť Seznam.cz.