Najlepší ŽIVOTOPIS – VZOR NA STIAHNUTIE ZADARMO!

Márne premýšľate, ako napísať profesný životopis, ktorý bude mať u potenciálneho zamestnávateľa zaručený úspech? Pripraviť také zhrnutie informácií, s ktorým u personalistov zabodujete, nie je jednoduché. Preto vám poradíme, ako vyzerá dobrý životopis, a zároveň ponúkneme vzory životopisov zadarmo vo Worde aj v PDF, ktoré môžete pri tvorbe vlastného CV použiť.

Ako napísať životopis?

Životopis alebo CV (z latinského curriculum vitae) patrí medzi najdôležitejšie dokumenty, ktoré človek vo svojom profesnom živote potrebuje. Ide o osobný profil uchádzača o zamestnanie, ktorý vypovedá o jeho vzdelaní, pracovných skúsenostiach, znalostiach a zručnostiach. Môže však obsahovať aj množstvo doplňujúcich informácií vrátane koníčkov či odkazu na vlastné webové stránky.

Hlavným účelom životopisu je potenciálneho zamestnávateľa (či personalistu) stručne, ale prehľadne informovať o tom, kto ste, čo máte profesne za sebou, čo všetko viete a aké pozitíva môžete po pracovnej stránke ponúknuť. Vzorové CV by malo na prvý pohľad zaujať a motivovať zamestnávateľov k tomu, aby vás pozval na osobný pohovor. Ako ho vytvoriť, vám poradia šablóny CV a vzory životopisov, ktoré sme pripravili.

Vzor životopisu na stiahnutie

Radi by ste si stiahli vzor štruktúrovaného životopisu, ktorý vám poradí, ako by malo CV v ideálnom prípade vyzerať? Na internete samozrejme existuje celý rad zaujímavých šablón životopisov, ktoré sú už vopred pripravené a na prvý pohľad zaujmú svojim pekným designom. Ich použitie ale zároveň často býva spoplatnené, čo mnohé odradí.

Ak hľadáte online životopis zadarmo na stiahnutie, ste na správnom mieste! Pripravili sme si pre vás totiž príklad životopisu, ktorý poslúži ako skvelá predloha. Vďaka tomu sa lepšie zorientujete v tom, čo by mal vlastne obsahovať, a budete presne vedieť, kam ktoré informácie zaradiť. CV šablóna vám zároveň pomôže rozhodnúť, čo pri písaní životopisu radšej vynechať.

Keď máte k dispozícii kvalitný vzor životopisu do práce, tvorba vlastného CV vám zaberie oveľa menej času, než by ste čakali. Práve z toho dôvodu vám prinášame pre štruktúrovaný životopis vzor na stiahnutie zadarmo, ktorý vám pomôže vytvoriť CV v priebehu niekoľkých minút a získať pracovnú pozíciu, o ktorej ste vždy snívali.

Životopis vzor Word

Pokiaľ si chcete vytvoriť životopis priamo vo Worde, nenechajte si ujsť náš CV vzor na stiahnutie, ktorý vám umožní rýchlu a jednoduchú editáciu. Vo vopred pripravených kolónkach, ktoré ukážka životopisu ponúka, iba zmeňte informácie tak, aby zodpovedali vášmu vzdelaniu, praxi a skúsenostiam, a prípadne doplňte ďalšie znalosti a zručnosti.

TOP:   ČÍM NAHRADIŤ VAJCE? Poradíme!

⬇⬇⬇VZOR ŽIVOTOPISU ZADARMO NA STIAHNUTIE WORD⬇⬇⬇

Životopis vzor PDF

Chcete si prezrieť, ako by mal štruktúrovaný životopis vyzerať, a hľadáte CV vzor na stiahnutie v PDF? V tom prípade využite náš vzor životopisu zadarmo, ktorý sme pre vás pripravili. Nielen že tak získate prehľad, čo by malo CV obsahovať, ale predloha životopisu vám poslúži ako zdroj inšpirácie na tvorbu osobného profilu, ktorý vás skvele vystihne.

⬇⬇⬇VZOR ŽIVOTOPISU ZADARMO NA STIAHNUTIE PDF⬇⬇⬇

Čo do životopisu uviesť?

Vzhľadom na to, že ide o súhrn informácií, ktorého prečítaniu personalisti či zamestnávatelia obvykle venujú iba niekoľko málo sekúnd, buďte struční, ale nezabudnite obsiahnuť všetko potrebné. Oplatí sa pritom rozdeliť CV do niekoľkých samostatných oddielov presne takým spôsobom, ako ukazuje náš životopis online zadarmo na stiahnutie.

Medzi základné oddiely, ktoré CV vzor zadarmo obsahuje, patria osobné údaje (meno, priezvisko, titul, adresa, telefón, e-mail), informácie o vzdelaní a pracovné skúsenosti, ktoré sú v tomto ohľade väčšinou najdôležitejšie. Okrem toho náš životopis na stiahnutie obsahuje aj fotografiu, ktorá môže, ale nemusí byť súčasťou osobného profilu. Pokiaľ ju chcete priložiť, dôležité je, aby bola seriózna a kvalitná.

K doplňujúcim informáciám, ktoré potenciálnemu zamestnávateľovi povedia viac o tom, čo viete, sa potom radia ďalšie schopnosti a zručnosti (ovládané jazyky, vodičský preukaz, počítačové znalosti), referencie, kurzy a získané certifikáty (môžu byť uvedené rovno pod pracovnými skúsenosťami), záujmy a záľuby, dobrovoľnícke aktivity alebo ukážky prác a odkaz na vlastné webové stránky.

Tipy, ako napísať najlepšie CV:

  • Dbajte na jednoduchosť a prehľadnosť.
  • Uvádzajte iba pravdivé údaje.
  • Dajte životopisu jasnú štruktúru (osobné info, vzdelanie, prax…).
  • S informáciami to nepreháňajte (CV má mať maximálne 1-2 strany).
  • Stavte na zaujímavý, ale vizuálne čistý dizajn s čitateľným písmom.

Prečo si dať pri písaní životopisu záležať?

Či hľadáte vyšší zárobok, zaujímavú náplň práce, dobrý kolektív alebo chcete ďalej rozvíjať svoje zručnosti, majte na pamäti, že nové zamestnanie môže človeku otvoriť množstvo zaujímavých možností. Bez dobrého životopisu ale v dnešnom svete sotva uspejete. Práve z toho dôvodu sa oplatí prejsť si šablóny životopisov a vybrať tú, ktorá bude pre vašu situáciu najlepšia, alebo ju upraviť na svoj obraz.

Ako ale spoznáte, že životopis na vyplnenie, ktorý ste si stiahli, je ten pravý? V prvom rade sa zamyslite nad tým, o akú pozíciu sa uchádzate a aké hodnoty vyznáva spoločnosť, ku ktorej sa chcete pripojiť. Inak napríklad môže vyzerať seriózny životopis realitného makléra a neformálne CV umelca, ktorý sa venuje dizajnu a chce hneď skraja zamestnávateľovi ukázať, čo vie.

TOP:   DRUHY HOVÄDZIEHO MÄSA a vhodné POUŽITIE V KUCHYNI (ťahák)

Ďalej sa zamyslite nad tým, ktoré oddiely sú pre vašu kariéru dôležité, a čo je naopak možné vynechať. Sami potom posúďte, ako na vás šablóna životopisu pôsobí, a prípadne dolaďte farebnosť, veľkosť písma alebo iné detaily, ktoré by podľa vás mohli urobiť na zamestnávateľa dojem. Nie každý životopis online zadarmo však tieto zmeny umožňuje.

Napriek tomu, že sa odporúča byť pri písaní osobného profilu radšej stručný, dbajte na to, aby váš životopis šablóna nezbavila všetkých zaujímavých informácií, ktoré by mohli prinútiť zamestnávateľa, aby vás pozval na pohovor. Postarajte sa tiež o to, aby vaše CV vystihlo vašu osobnosť, či už hľadáte klasický životopis, stručný životopis alebo napríklad neformálny životopis.

Vzor životopisu zadarmo na stiahnutie

Neviete si rady, ako napísať kvalitný životopis, vďaka ktorému zabodujete, a zamestnávateľ si vás pozve na osobný pohovor? Nezúfajte! Máme pre vás jednoduché riešenie, ktorým je vzor životopisu vo Worde a v PDF zadarmo na stiahnutie, ktorý si môžete upraviť podľa vašich potrieb.

Prečo použiť naše vzory životopisov zadarmo?

Životopis na vyplnenie, ktorý si u nás stiahnete, vám poslúži ako skvelá predloha. Vďaka tomu sa lepšie zorientujete v tom, čo by malo CV vlastne obsahovať a ktoré informácie kam umiestniť, aby bol životopis prehľadný. Okrem toho vám šablóna poradí, čo pri písaní osobného profilu radšej vynechať, aby nebol preplnený a zle čitateľný.

Čo by malo vzorové CV obsahovať?

Svoj životopis je dobré rozdeliť do niekoľkých oddielov, z ktorých niektoré sú základné a ďalšie skôr okrajové. K tým hlavným patria osobné údaje, informácie o vzdelaní a pracovné skúsenosti. Okrem toho môžete priložiť aj fotografiu a spomenúť kurzy či získané certifikáty. K doplnkovým informáciám sa zaraďujú jazykové a počítačové znalosti, vodičský preukaz, záujmy, referencie či ukážky prác.

Ako vybrať pre svoj životopis vzor?

Bez dobrého životopisu dnes na trhu práce len ťažko uspejete. Preto sa oplatí zvoliť šablónu CV, ktorá je jednoduchá a prehľadná, ale na prvý pohľad zaujímavá. Zároveň by mala obsahovať všetky oddiely a informácie, ktoré sú pre vašu kariéru dôležité, a dobre vystihnúť vašu osobnosť.