SPLN APRÍL 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Tesne pred veľkonočnými sviatkami sa tento rok dočkáme aj prvého jarného splnu, ktorý je prísľubom nového rastu. Zároveň nám ale dáva šancu urobiť si poriadok vo všetkom, čo vnímame ako chaotické, a zamerať sa na naše vzťahy. Prezradíme, kedy štvrtý spln v roku 2023 vlastne prebehne, s akým znamením zverokruhu sa spája a ako ovplyvní naše pocity či zdravie.

Kedy je spln apríl 2023?

Aprílový spln tentoraz pripadne na štvrtok 6. apríla 2023, pričom nastane konkrétne o 6:34 hodín stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Váh, ktoré je ovládané vzdušným živlom. Jeho zrodenci sa typicky usilujú o pokoj, súlad a harmóniu, snažia sa za každú cenu hľadať kompromisy, a pokiaľ to ide, vyhýbajú sa uponáhľaným rozhodnutiam aj stresovým situáciám.

Podľa starej indiánskej tradície sa aprílovému splnu hovorí Rašiaci spln, Rašiaci Mesiac alebo Spln rašiacej trávy. Ako už dané označenie napovedá, príroda sa touto dobou prebúdza zo zimného spánku a na povrch vykukujú prvé rastlinky, čo je po niekoľkých chladných mesiacoch príjemnou zmenou. Tiež sa však môžete stretnúť s termínom Vaječný spln, pretože vtáky v tomto čase kladú svoje vajíčka.

Ďalšie hojne používané pomenovanie je Ružový spln, pretože na americkom území v čase aprílového splnu kvitne jedna z prvých jarných rastlín, ktorá je známa ako plamienka šidlolistá. Jej kvety majú nádhernú ružovú farbu, ktorá sa premietla aj do názvu aprílového splnu. Označenie Rybí spln potom zase súvisí s tým, že sa v tomto čase sleďa plávajú trieť proti prúdu rieky.

Niekedy sa potom aprílovému splnu hovorí aj Spln veľkonočný, a to z pomerne dobrého dôvodu. Veľká noc je totiž pohyblivý sviatok, ktorý každoročne pripadá na odlišný termín. Ten sa pritom v západnej kresťanskej tradícii určuje podľa mesačných fáz, a to tak, že Veľkonočná nedeľa vychádza vždy na prvú nedeľu po prvom jarnom splne.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Ako nás spln v apríli ovplyvní?

Keďže sa aprílový spln spája s astrologickým znamením Váh, ide o skvelú príležitosť, kedy môžu ľudia pokračovať v nastolenom trende z predchádzajúceho mesiaca, ktorý sa vďaka vplyvu Panny stal skvelou príležitosťou na urovnanie niektorých nevyriešených životných záležitostí. Je teda načase konečne dať veci do poriadku a premyslieť, aké životné kroky by mali nasledovať.

Jedinci narodení v znamení Váh sú intelektuálne založení, majú kreatívneho ducha a bývajú tiež čestní a dobrosrdeční. Ich povaha je skôr pokojná, pričom nechýba ani bystrý postreh či zmysel pre humor. V živote sa potom snažia nastoliť rovnováhu a sú prispôsobiví, pretože im nevyhovujú spory, konflikty a stresové situácie. Na svoje okolie môžu pôsobiť veľmi nerozhodne, pretože si často nemôžu vybrať medzi protichodnými názormi a hľadajú východisko, ktoré bude schodné pre každého.

Aprílový spln predstavuje vhodný okamih na hľadanie životnej rovnováhy a zhodnotenie súčasnej situácie. Človek by si preto mal porovnať v hlave, prečo vlastne robí to, čo robí, či to stojí za to a či to skutočne vedie k dosiahnutiu jeho životných cieľov. Okrem toho je to aj skvelá príležitosť, keď človek môže dať do poriadku všetko, čo vo svojom živote vníma ako chaotické.

Vzhľadom k vplyvu nerozhodných Váh však môžete počas aprílového splnu pocítiť určitú nervozitu či neistotu. Objaví sa veľké množstvo otázok, na ktoré nebudete poznať odpovede, čo je pre mnohých z nás stresujúce. Majte ale na pamäti, že sa všetko včas vysvetlí a snažte sa zostať čo najviac v pokoji. Svoje obavy sa však nebojte zdieľať so svojim okolím, pracujte na zvládaní stresových situácií a zamerajte sa aj na skvalitnenie vzťahov s partnerom, priateľmi či rodinou.

Po zdravotnej stránke budú počas aprílového splnu najcitlivejšie orgány vylučovacej sústavy, teda obličky, močovody a močový mechúr. Preto sa odporúča tieto telesné partie chrániť pred prechladnutím, teplo sa obliekať a dôsledne dodržiavať pitný režim. Okrem toho ale bude mať spln v apríli zvýšený vplyv napríklad vašu pokožku, žily a pankreas, čo je tiež potrebné vziať do úvahy.

TOP:   Najúčinnejšie AFIRMÁCIE: Ako afirmácie fungujú a ako ich správne používať?

Čo robiť počas aprílového splnu?

Prebúdzajúca sa príroda vám môže vykúzliť úsmev na perách a určite vás bude lákať na prácu v záhradke. Napriek tomu, že možno budete mať nutkanie stihnúť hneď na začiatku jari čo najviac vecí, počas aprílového splnu by ste ale mali skôr zvoľniť. Vyhnite sa zaštipovaniu rastlín, strihaniu živého plotu i prerezávaniu stromov a kríkov. Namiesto toho ide o vhodný čas na zber bylín, ktorých korene majú v tomto čase najväčšiu silu.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Spln apríl 2023

Aprílovému splnu sa v minulosti hovorilo aj Rašiaci spln, čo súvisí s príchodom jari a vykukovaním prvých rastlín. Okrem toho ale ľudia tento deň označovali aj ako Ružový spln, Vaječný spln alebo Rybí spln. Navyše sa spája s veľkonočnými sviatkami, ktorých termín sa určuje tak, že Veľkonočná nedeľa pripadá na prvú nedeľu po prvom jarnom splne.

Ako ovplyvní aprílový spln vaše emócie?

Tentokrát sa jedná o spln v znamení Váh, čo znamená, že ide o skvelú príležitosť, kedy si človek môže urovnať niektoré záležitosti a nájsť stratenú životnú rovnováhu. Okrem toho by ste mali zhodnotiť, prečo vlastne robíte to, čo robíte, a zamerať sa na vaše vzťahy. Pozor si potom dajte na prílišnú nervozitu, neistotu a zlé zvládanie stresových situácií.

Na ktoré časti tela bude mať aprílový spln vplyv?

Pôsobenie aprílového splnu zaznamenajú hlavne orgány vašej vylučovacej sústavy, kam patria predovšetkým obličky, močovody a močový mechúr. Preto sa odporúča v tomto čase konzumovať dostatočné množstvo tekutín a dávať si pozor na to, aby ste niekde zbytočne neprechladli. Rozhodne si potom nesadajte na žiadne studené povrchy, čo by vám mohlo ublížiť.