DRUHÝ SPLN AUGUST 2023: Kedy nastane a čo nás čaká?

V auguste sa dni postupne skracujú, ale teploty sú stále príjemné a deti si stále užívajú zvyšok letných prázdnin. Tento rok tiež nezvyčajne uvidíme dva splny v jednom mesiaci, čo sa nestáva často. Povieme vám, na aký dátum pripadá druhý augustový spln, s akým astrologickým znamením sa spája a ako ovplyvní naše zdravie či emócie.

Kedy nastane druhý spln v auguste 2023?

Druhý augustový spln nastane vo štvrtok 31. augusta 2023, a to konkrétne o 15:35 SEČ. Ide o spln v znamení Rýb, čo znamená, že môžete zažívať nepríjemné pocity neistoty a môže vás trápiť precitlivenosť. Zároveň sa však v tomto čase môžete pustiť do tvorivých aktivít a môžete zažiť aj duchovný posun.

Veľmi nezvyčajnou črtou splnu, ktorý uvidíme počas posledného dňa tohto ôsmeho mesiaca, je skutočnosť, že ide o druhý spln v auguste (je to teda deviaty spln v roku 2023). Je to tzv. modrý spln a je to ďalší spln, ktorý spadá do určitého obdobia, ktorým môže byť druhý spln v mesiaci alebo tretí spln v období, v ktorom boli štyri splny.

Okrem toho je druhý spln v auguste aj jedným z dvoch supersplnov, ktoré možno na nočnej oblohe pozorovať v roku 2023 (prvý z nich nastal tiež v auguste, konkrétne hneď v prvý deň tohto mesiaca). Superspln alebo supermesiac je astronomický úkaz, pri ktorom Mesiac v splne alebo novu prechádza perigeom (zemou) a na svojej dráhe je najbližšie k Zemi. Koncom augusta bude Mesiac v splne najbližšie k našej planéte len približne 9,5 hodiny.

Ako nás ovplyvní druhý augustový spln?

Druhý spln v auguste sa spája s astrologickým znamením Rýb. Jeho zrodenci majú zvyčajne jemnú a pokojnú povahu, sú často duchovne založení a v živote si cenia predovšetkým harmóniu. Vďaka svojej silnej intuícii dokážu vidieť veci, ktoré sú ostatným skryté. Okrem toho sú to citlivé bytosti, ktoré radšej zostávajú v pozadí a pomáhajú druhým, ale v správnej chvíli sa dokážu prejaviť, aby dosiahli svoje.

Počas druhého augustového splnu môžete vplyvom znamenia Rýb pocítiť výrazný pokles sebavedomia a pravdepodobne budete v tomto období pociťovať aj silnú neistotu. Pravdepodobne to bude spôsobené pocitom, že nestíhate, neplníte si povinnosti, ktoré ste už dávno mali urobiť, a nič sa vám nedarí. Nemali by ste sa však báť, pretože táto chvíľková precitlivenosť pominie tak rýchlo, ako prišla.

Môžete však tiež zistiť, že ste vnímavejší ako zvyčajne, takže si všimnete veci, ktoré by ste inak prehliadli. Zároveň je to skvelý čas na to, aby ste sa venovali nejakej tvorivej činnosti, ktorá vás baví a napĺňa, pri ktorej sa dajú dobre využiť vaše nahromadené emócie. Okrem toho môžete v čase druhého augustového splnu zažiť významný duchovný posun.

V ľudovej tradícii symbolizuje modrý spln múdrosť a duchovný rast a niektorí túto udalosť spájajú aj s neskorým obdobím života ženy, keď dosahuje zrelosť (a teda akúsi „úplnosť“). V Škótsku ľudia veria, že ak v tomto čase zomrie člen rodiny, čoskoro ho budú nasledovať ďalší traja príbuzní.

S modrým splnom sa však spájajú aj ďalšie povery. Napríklad sa hovorí, že by ste mali zatiahnuť všetky závesy, pretože ak vám jeho svetlo dopadne na telo počas spánku, môžete sa zblázniť. Tiež by ste sa rozhodne nemali pozerať na spln cez sklo, pretože by ste mohli mať nasledujúcich tridsať dní veľkú smolu.

Na druhej strane sa odporúča zbierať v tomto čase bylinky, ktoré majú zázračnú moc, a pripraviť si z nich odvar, ktorý by mal zaručiť krásu. Ak sa snažíte o dieťa, počas modrého splnu máte vraj väčšiu šancu na úspech. Niektorí potom tiež veria, že keď uvidíte Modrý spln, mali by ste si niečo priať. Hovorí sa, že sa čoskoro splní.

Pokiaľ ide o vaše zdravie, druhý augustový spln bude mať najväčší vplyv na vaše dolné končatiny, konkrétne na chodidlá, prsty na nohách, ale aj lýtka a členky. Okrem toho vplyv splnu pocíti aj váš hypotalamus a epifýza. Je preto dôležité spomaliť, nájsť si čas pre seba a dopriať si príjemnú masáž alebo cvičenie na pretiahnutie citlivých častí tela.

Čo robiť počas prvého augustového splnu?

Aj keď sa leto skončilo, stále si budeme užívať teplé počasie. Preto vás možno zaujíma, aké aktivity by ste mohli v záhrade stihnúť, kým začne pršať a výrazne sa ochladí. V čase druhého augustového splnu však možno budete chcieť dať svojmu náradiu pokoj. Nestrihajte živé ploty, neorezávajte stromy a kríky, neorezávajte zeleninu ani kvety, pretože rastliny sú v tomto období precitlivené. Aj sušenie byliniek nechajte na neskôr.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Druhý spln august 2023

Druhý spln v auguste nastane koncom mesiaca a bude to takzvaný modrý spln. To znamená, že ide o druhý spln, ktorý sa objaví v jednom mesiaci, čo sa nestáva veľmi často. Zároveň však ide o superúplnok (druhý v tomto roku), keď Mesiac v splne prechádza perigeom a na svojej dráhe je najbližšie k našej planéte.

Ako ovplyvní druhý augustový spln vaše emócie?

Druhý augustový spln bude ovplyvnený astrologickým znamením Rýb, ktorého obyvatelia sú pokojní, citliví a niekedy neistí. Môže sa vám teda stať, že vaše sebavedomie klesne, budete precitlivení a budete mať pocit, že nestíhate. Zároveň však budete k niektorým veciam vnímavejší ako inokedy, bude sa vám dariť v tvorivých činnostiach a môžete sa tešiť na duchovný posun.

Ktoré časti tela ovplyvní druhý augustový spln?

Počas druhého augustového splnu budú najcitlivejšie niektoré časti dolných končatín, ako sú chodidlá a prsty na nohách. Preto by ste si na ne mali dávať veľký pozor a rozhodne by ste ich nemali zaťažovať. Okrem toho účinok splnu pocíti aj hypotalamus a epifýza. Odporúča sa spomaliť a relaxovať.