NOV MESIACA DECEMBER 2023: Kedy je a čo nás čaká?

Okrem nadšených príprav na príchod Vianoc a silvestrovských osláv nás v polovici decembra čaká aj posledný tohtoročný nov Mesiaca, ktorý nám otvára mnohé nové životné príležitosti. Odhalíme vám konkrétny dátum decembrového novu, s ktorým znamením zverokruhu je spojené a ako ovplyvní naše emócie či zdravie.

Kedy je nov Mesiaca v decembri 2023?

Nov v decembri tentoraz pripadá na stredu 13. decembra 2023 a nastane konkrétne o 12:31 SEČ. Ide o nov v znamení Strelca, čo znamená, že pravdepodobne pocítite novú silu a chuť objavovať neprebádané. Tento čas bude preto ideálny na nové dobrodružstvá, ale prinesie aj príležitosti na ďalšie vzdelávanie.

Dvanásty a posledný nov Mesiaca v roku, ktoré nastane v decembri, sa v zahraničí niekedy označuje ako Nový studený mesiac. Je to tretí novo jesenného obdobia, ktoré nasleduje po jesennej rovnodennosti. Po ňom bude nasledovať prvé novolunie v roku 2024, ktoré bude zároveň prvým zimným novom.

Ako nás ovplyvní decembrový nov?

Astrologickým znamením, ktoré bude mať dominantný vplyv na decembrový no, je Strelec. Je to ohnivé znamenie, ktorého smerovanie riadi planéta Jupiter. Jeho obyvatelia vyčnievajú nad ostatnými svojou úprimnosťou, ale aj idealizmom. Nemajú problém stanoviť si v živote veľké ciele, počas plnenia ktorých zvyčajne zažívajú rôzne dobrodružstvá. Ich život je preto veľmi aktívny.

Strelci sa vyznačujú tým, že sa snažia hovoriť pravdu za každú cenu a nepúšťajú sa do žiadnych intríg ani lží. Práve preto však niekedy pôsobia dojmom neotesanosti a nedostatku taktu. Počas decembrového novu sa teda aj vám môže stať, že budete o niečo priamočiarejší ako inokedy, čo môže byť na jednej strane pozitívne, ale niektorí ľudia vám to nestrávia.

Okrem toho sú Strelci známi aj tým, že majú optimistický prístup k životu a sú plní energie. Práve preto je pravdepodobné, že počas decembrového novu pocítite príval pozitívnych emócií, chuť pustiť sa do niečoho nového alebo potrebu vzdelávať sa v novej oblasti. Rozhodne tento impulz neignorujte, pretože tak môžete vyskúšať niečo, čo ste ešte nikdy nerobili. Možno objavíte nový koníček alebo sa inšpirujete k zmene povolania.

Aby toho nebolo málo, Strelci milujú slobodu a radi objavujú neznáme kúty sveta. Takže aj počas zimného obdobia môžete pociťovať túžbu niekam cestovať alebo sa aspoň vybrať na pekný výlet do prírody. S nadšením však privítate aj rôzne vianočné večierky a spoločenské podujatia, pretože decembrový nov môže vyzdvihnúť vašu hravosť, nadšenie a chuť zabávať sa.

Čo sa týka zdravia, decembrový nov bude mať veľký vplyv na viaceré časti tela. Patrí sem napríklad pečeň, čo by vám malo napovedať, že aj keď sa blížia vianočné sviatky a bujaré oslavy Nového roka, mali by ste si radšej dávať pozor na to, čo jete a pijete. Snažte sa preto vyhýbať neustálemu ochutnávaniu sladkostí alebo iných pochúťok a obmedzte konzumáciu alkoholu na vianočných večierkoch.

Okrem toho si nov v decembri vyberie svoju daň aj na vašich svaloch, kostiach a kĺboch. Najcitlivejšie budú v tomto období bedrové kĺby, bedrové stavce, stehenné kosti a tiež chvostová kosť. Okrem toho svaly v bedrovej a bedrovej oblasti môžu tiež silnejšie pociťovať vplyv decembrového novu. Preto je lepšie tieto časti tela príliš nezaťažovať a snažiť sa im venovať zvýšenú starostlivosť, aby ste sa vyhli neželaným zdravotným problémom.

Čo robiť počas decembrového novu?

Keďže decembrový nov nastane necelé dva týždne pred Vianocami, pravdepodobne nebudete mať čas robiť v záhrade nič zásadné. To je však dobre, pretože pôda by si mala v tomto čase oddýchnuť. Ak sa predsa len chcete v rýchlosti pustiť do zveľaďovania záhrady, kým prídu príbuzní, aby s vami oslávili Vianoce alebo Nový rok, ošetrite len nadzemné časti rastlín. Nič nevysádzajte ani nepresádzajte, pretože semená v tomto čase nebudú dobre klíčiť.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Nov mesiaca december 2023

Decembrový nov, ktorý je dvanástym a posledným v tomto roku, nastane v polovici mesiaca. Je spojené s astrologickým znamením Strelec, ktorého narodení sú úprimní, bývajú plní energie a patria medzi nenapraviteľných idealistov. Zároveň pôjde o posledný nov jesenného obdobia, pričom to nasledujúce bude patriť zime.

Ako decembrový nov mesiaca ovplyvní emócie?

Keďže decembrový nov je spojené so znamením Strelca, pravdepodobne v tomto období pocítite nutkanie niečo vo svojom živote zmeniť alebo vyskúšať nové veci. Môže to byť dobrý podnet na ďalšie vzdelávanie, spoznávanie nových miest, nadväzovanie nových priateľstiev a hľadanie nových koníčkov. Možno však budete mať aj sklon povedať ľuďom úprimne, čo si o nich myslíte, čo budú niektorí považovať za nedostatok taktu.

Na ktoré časti tela má nov mesiaca v decembri vplyv?

V čase decembrového novu by ste sa mali starať o svoju pečeň, ktorá môže byť unavená z nadmernej konzumácie dobrého jedla alebo alkoholu na vianočných večierkoch. Vplyv novu však pocítia aj vaše svaly, kosti a kĺby, najmä v oblasti bokov a stehien. Venujte preto týmto častiam svojho tela zvýšenú starostlivosť a nevystavujte ich príliš veľkej fyzickej záťaži.