NOV MESIACA DECEMBER 2022: Kedy je a čo nás čaká?

0

Ešte než ochutnáme štedrovečernú večeru a pod stromčekom si rozbalíme darčeky, čaká nás decembrové novu mesiaca, ktoré je pre tento rok tým posledným. Hovorí sa o ňom, že so sebou prináša magickú silu a zároveň aj nové začiatky alebo vnútornú premenu. Prezradíme, na ktorý deň nov mesiaca v decembri pripadne, s akým znamením zverokruhu sa spája a ktoré oblasti nášho života najviac ovplyvnia.

Kedy je nov mesiaca december 2022?

Decembrový nov mesiaca tentoraz vychádza na 23. decembra 2022, pričom nastane presne o 11:16 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Ide konkrétne o nov mesiaca v znamení Kozorožca, čo znamená, že tento rok končí v rovnakom duchu, ako začal. Je teda vhodný čas dorobiť všetky resty, uzavrieť nedokončené kapitoly a s pokojným srdcom urobiť za týmto rokom pomyselnú bodku.

Ako nás nov mesiacav decembri ovplyvnia?

Astrologickým znamením, s ktorým sa decembrové novu mesiaca spája, je Kozorožec. Ide o znamenie zemské, pre ktoré je typická cieľavedomosť a túžba po uznaní. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu bývajú ambiciózni a spoľahliví a sú schopní sa na dosiahnutie svojich cieľov mnohých vecí vzdať. Zároveň to ale sú introverti, ktorých najhlbšie pocity a myšlienky pozná iba zopár najbližších.

Keďže sa jedná o posledný tohtoročný nov mesiaca a ďalší potom bude nasledovať až 21. januára 2023, určite je čas položiť si niektoré dôležité otázky. Ako ste sa od začiatku tohto roka zmenili? Kým ste sa počas posledných 12 mesiacov stali? Čo vo vás tieto chvíle zanechali a aké poznatky si z nich odnášate? Nebuďte na seba ale príliš tvrdí. Dôvodom na oslavu je už to, že ste sa zvládli dostať až sem.

Nov mesiaca pod vplyvom Kozorožca predstavuje tiež vhodnú chvíľu, kedy by ste mali ukončiť všetky staré záležitosti a zbaviť sa toho, čo už pre vás nie je prospešné. Okrem toho je dobré myslieť na svoju finančnú situáciu, uložiť si úspory a sústrediť sa na svoju kariéru. Keďže sú ale Kozorožci skôr rozvážni, nevrhajte sa po hlave do nových projektov. Radšej postupujte pomaly, ale určite.

A ako to vyzerá po zdravotnej stránke? Pôsobenie decembrového novu mesiaca najviac pocítia vaše kĺby, kosti, šľachy a väzivo. K najcitlivejším oblastiam vášho tela budú rozhodne patriť kolená a chrbtica, takže si dajte pozor na prudké pohyby a akékoľvek poranenia. Okrem toho môže nov mesiaca v decembri ovplyvniť aj vašu pokožku, vlasy, slezinu a rovnovážne ústrojenstvo.

Počas novu mesiaca sa rovnako ako pri splne neodporúča podstupovať akékoľvek lekárske zákroky. Radšej sa zamerajte na svoje fyzické aj mentálne zdravie a skúste odpočívať tak, ako vonku odpočíva príroda. Práve teraz je totiž najlepšia chvíľa na to, aby ste načerpali energiu do nového roka. Robte, čo máte radi, relaxujte, prečítajte si nejakú peknú knihu alebo si napríklad pustite obľúbenú hudbu či nejakú vianočnú rozprávku.

Čo robiť počas decembrového novu mesiaca?

Vzhľadom na to, že nov mesiaca v decembri vychádza na deň pred Vianocami, väčšina ľudí už bude najskôr odpočívať doma a pripravovať sa na oslavy Štedrého dňa. Rovnako pokojná je momentálne aj pôda, ktorú by ste nemali počas decembrového novu mesiaca nijako narušovať. Nič teda nesaďte ani nepresádzajte, a pokiaľ nutne potrebujete nejakú prácu v záhradke dorobiť, ošetrujte iba nadzemné časti stromov a kríkov.

Nov mesiaca december 2022

Decembrový nov mesiaca, ktorý je v roku 2022 posledné, prebehne v znamení Kozorožca, rovnako ako to bolo pri prvom tohtoročnom nove mesiaca. Ide o čas, kedy by ste mali prehodnotiť svoj život a zamyslieť sa nad tým, aký bol pre vás minulý rok a čo by ste chceli dosiahnuť v tom budúcom. Okrem toho je dobré dorobiť všetky resty a uzavrieť nedokončené záležitosti.

Ako decembrový nov mesiaca ovplyvní emócie?

Znamením zverokruhu, ktoré má na nov mesiaca v decembri vplyv, je Kozorožec. S tým sa spája predovšetkým cieľavedomosť, spoľahlivosť a túžba po uznaní. Odporúča sa preto zamerať sa predovšetkým na svoju kariéru a finančnú situáciu. Kozorožci sú skôr introverti a nedávajú príliš najavo svoje pocity, čo sa môže do tohto obdobia tiež premietnuť.

Na ktoré časti tela má nov mesiaca v decembri vplyv?

Pôsobenie decembrového novu mesiaca najviac pocítite na svojich kostiach, kĺboch a šľachách. Ohrozená je hlavne chrbtica a chrbticové svalstvo, ale aj kolená a jabĺčka. Okrem toho by ste sa touto dobou mali starať o svoju pleť a zvýšenú pozornosť je dobré venovať aj vlasom. Citlivé potom môže byť aj rovnovážne ústrojenstvo alebo slezina.