SPLN FEBRUÁR 2023: Kedy je a čo nás čaká?

0

Chladné počasie síce niektorých z nás nabáda k zimným radovánkam, ale iných nútia zostať radšej doma v teple. Hneď na začiatku mesiaca nás navyše čaká februárový spln, ktorý prinesie milostné poblúznenie, odhodlanie niečo zmeniť, ale aj nepríjemné hádky. Prezradíme, kedy sa druhého splnu v roku 2023 dočkáme, s akým znamením zverokruhu sa spája a akým spôsobom ovplyvní naše zdravie a emócie.

Kedy je spln február 2023?

Februárový spln tentoraz pripadne na nedeľu 5. februára 2023, pričom konkrétne nastane o 19:28 hodine stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Leva, ktoré je podľa astrológie ovládané Slnkom. Práve vďaka tomu ľudia narodení ako Levi mávajú prirodzenú autoritu a silu osobnosti, sú charizmatickí a stvorení na to, aby stáli v centre pozornosti.

Podľa starej indiánskej tradície sa februárovému splnu hovorí aj Snežný spln alebo prípadne Hladný spln. Dôvodom je skutočnosť, že ľudia február vždy považovali za mesiac, kedy padalo najviac snehu, poveternostné podmienky boli veľmi nepriaznivé a bola núdza o prirodzené zdroje potravy, pretože nie je ľahké niečo uloviť. Okrem toho si ale niektorí spln vo februári spájajú s tematikou smrti a nedostatku, takže sa môžete stretnúť aj s označením Mesiac kostí.

Ako nás spln vo februári ovplyvní?

Keďže sa februárový spln spája s astrologickým znamením Leva, bude rovnako ako toto zviera veľmi silný, rázny a energický. Navyše sa tu odrazí aj to, že sú Levy organizovaní a majú diplomatický talent, radi sa chvália tým, čo sa im podarilo, ale zle znášajú akúkoľvek kritiku. Okrem toho neznesú, keď majú niekomu hrať druhé husle, a za každú cenu chcú stáť v popredí.

V období okolo februárového splnu sa do popredia dostanú záležitosti, ktorých ste sa v minulosti báli alebo do ktorých ste sa nechceli pustiť. Vďaka vplyvu Leva na ne však konečne príde rad. Možno teda pocítite túžbu začať s niečím novým, ukázať sa a presadiť sa. Spln v znamení Leva vám dodá sebavedomie, podporí vašu kreativitu a pomôže vám ujasniť si priority.

Ak chcete niečo dosiahnuť, urobte to hneď. Za riešením problémov a novými výzvami sa pritom môžete vydať s levím odhodlaním. Vďaka tomu by ste sa mohli zbaviť pocitov zimnej melanchólie a dočkať sa chvály či obdivu. Pozor si ale dajte na neschopnosť prijímať kritiku. S tým mávajú Levy všeobecne veľký problém. Ak je teda pre vás táto téma horúca, možno pre vás prídu krušné časy.

Vplyv Leva môže počas februárového splnu vyviesť človeka z rovnováhy a oslabiť jeho úsudok. Práve z toho dôvodu sa jedná o čas, ktorý nahráva milostným poblúzneniam, flirtom a romantickým dobrodružstvám. Zároveň ale hrozí, že medzi ľuďmi budú v tomto období jednoducho vznikať hádky a nepríjemné konflikty. Problémy by navyše mohlo vyvolať aj to, keď sa budete snažiť za každú cenu dostať do centra pozornosti.

Pokiaľ ide o zdravie, najväčší vplyv bude mať februárový spln na srdce a krvný obeh. Rozhodne si preto strážte svoj krvný tlak, snažte sa byť v pokoji a príliš sa fyzicky nenamáhajte. Sneh, ktorý sa podľa indiánskej tradície s februárovým splnom spája, je symbolom čistoty a nových začiatkov. Vyskúšať preto môžete očistnú kúru alebo napríklad otužovanie. V ideálnom prípade potom doprajte ozdravnú kúru aj svojim vlasom. Vyhnite sa ale akýmkoľvek lekárskym zákrokom, pokiaľ je to možné.

Čo robiť pri februárovom splne?

Ako už indiánske označenie februárového splnu napovedá, nejde práve o príhodný čas na záhradníčenie. Pokiaľ by ste ale v tomto čase aj napriek nepriaznivému počasiu chceli niečo vonku robiť, rozhodne nestrihajte živý plot, neprerezávajte ani neskracujte stromy alebo kríky a nezaštipujte zeleninu či kvety. Všetky nadzemné časti rastlín sú totiž citlivé. Radšej ale nechajte prácu na záhrade na inokedy a doprajte si trochu odpočinku.

Spln február 2023

Februárový spln ľudia v minulosti označovali aj ako Snežný alebo Hladný spln. Dôvodom je skutočnosť, že touto dobou vždy napadlo najviac snehu, počasie nebolo práve priaznivé a nedalo sa zohnať dostatočné množstvo potravy. Okrem toho ide aj o spln v znamení Leva, takže bude silný, rázny a energický.

Ako ovplyvní februárový spln vaše pocity?

Spln vo februári bude vhodnou príležitosťou, kedy sa môžete konečne pustiť do vecí, ktoré ste v minulosti odkladali. Ide o čas, kedy sa človek môže presadiť, pretože mu spln v Levovi dodá sebavedomie a pomôže mu ujasniť si, čo chce dosiahnuť. Problém však môžu predstavovať rôzne milostné poblúznenia, hádky či neschopnosť prijímať kritiku.

Na ktoré časti tela bude mať spln vo februári vplyv?

Počas februárového splnu by ste si mali dávať pozor predovšetkým na svoje srdce, aortu a krvný obeh. Strážte si hlavne krvný tlak, ktorý by nemal stúpnuť príliš vysoko, a nijako sa pri práci alebo cvičení nepremáhajte, aby ste si zbytočne neublížili. Svojmu organizmu potom môžete dopriať očistnú kúru a rozhodne pritom nezabúdajte ani na svoju hrivu.