NAJLEPŠIE PRIANIE k MDŽ 2024: Vtipné aj romantické odkazy

Počas Medzinárodného dňa žien si ľudia pripomínajú ženské úspechy, ale aj boj za rovnoprávnosť a odstránenie diskriminácie. Ide tiež o skvelú príležitosť, kedy môžete ženám vo svojom okolí vyjadriť svoju lásku, úctu a obdiv pomocou darčeka alebo milej správy. Poradíme, čím potešíte svojich najbližších a aké originálne priania k MDŽ poslať mamičke, sestre alebo priateľke.

Kedy sa oslavuje MDŽ?

Medzinárodný deň žien, ktorý mnohí ľudia poznajú hlavne pod skratkou MDŽ, je medzinárodne uznávaný sviatok oficiálne ustanovený Organizáciou Spojených národov v roku 1975. Na našom území síce v súčasnej dobe nie je sviatkom oficiálnym, ale v roku 2004 sa zaradil medzi významné dni. Každoročne sa oslavuje 8. marca a pripomína štrajk newyorských krajčírok, ktoré roku 1908 demonštrovali za lepšie platy, kratšiu pracovnú dobu, ženské práva a koniec detskej práce.

A čo ľudia počas Medzinárodného dňa žien vlastne oslavujú? Okrem pripomienky boja za ženské práva, rovnoprávnosť mužov a žien či odstránenia diskriminácie by mal byť tento deň podľa OSN tiež pripomienkou všetkých ženských úspechov, a to bez ohľadu na etnické, národnostné, jazykové, kultúrne, politické alebo ekonomické rozdiely. Ľudia tak môžu ženám vyjadriť svoju lásku alebo podporu, ale zároveň bojovať aj za svoje prianie, aby bol svet rozmanitý, spravodlivý a inkluzívny.

Darčeky k MDŽ

V minulosti bol na našom území Medzinárodný deň žien spopularizovaný komunistickým režimom a jeho oslavy bývali veľmi okázalé. Typickým darčekom, ktorý deti alebo muži ženám nosili, sa potom stali červené karafiáty, ktorý je dodnes pre mnohých symbolom Dňa žien. Hoci teda komunisti MDŽ nevymysleli, ľudia si ho s nimi aj v dnešnej dobe často spájajú a vôbec ho neslávia alebo ho okázalo ignorujú.

Existujú však aj takí, ktorí sú verní pôvodnej myšlienke MDŽ a tento sviatok berú ako peknú príležitosť, ako vyjadriť svojej babičke, mamičke, sestre, priateľke či kamarátke, čo pre nich znamená a že si ju váži. Medzi najobľúbenejšie darčeky k Medzinárodnému dňu žien sa pritom stále radia kvety (a to ako tie rezané, tak aj tie v kvetináči).

Žiadnu ženu potom určite neurazíte ani čokoládou, bonboniérou alebo inou obľúbenou pochúťkou, a pokiaľ ide o jedlo, radosť svojej partnerke, sestre i kamarátke určite urobíte tým, keď ju vezmete do obľúbenej reštaurácie alebo na nové miesto, ktoré spoločne vyskúšate. Niektorí potom dávajú prednosť napríklad parfumu, šperku alebo len peknému prianiu s venovaním.

Prianie k MDŽ od srdca

Ak by ste chceli ženám vo svojom okolí vyjadriť lásku a úctu inak než prostredníctvom darčeka, kvetov alebo napríklad vlastnoručne uvarenou večerou, môžete vyskúšať originálne priania, ktoré zakomponujete napríklad do SMS správy, do e-mailu alebo do nejakej peknej kartičky. Pokiaľ sami nemáte inšpiráciu, aké MDŽ priania ženám alebo dievčatám vo svojom okolí poslať, vyskúšajte niektoré z našich tipov.

Byť ženou je náročné, ale aj krásne. Znamená to byť silnou kotvou v prístave aj nekonečnou studnicou lásky. Raduj sa z toho, že si žena! Prajem krásny Medzinárodný deň žien.

K Medzinárodnému dňu žien ti prajem, aby si bola silná, veľkorysá a hlavne milovaná. Maj rada sama seba a ver si tak, ako veríš, že zajtra znova vyjde slnko. Všetko najlepšie k MDŽ!

Žena je ako kvetina, silná a krehká zároveň. Vie rozžiariť úsmev na perách i poškriabať svojimi tŕňmi. Keď ju zahrnieš láskou a starostlivosťou, rozkvitne ti nádhernými kvetmi. Keď na ňu ale zabudneš, uschne. Prajem ti krásny Medzinárodný deň žien, nech naďalej kvitneš a žiariš tak ako dnes!

Dnes svoj sviatok oslavujú všetky ženy sveta. Mamičky, babičky, sestry, dcéry i priateľky. K MDŽ ti prajem všetko najlepšie a hlavne radosť z toho, že si žena!

Žena je krásna, dokonalá bytosť sama o sebe. Miluj preto sama seba tak, ako chceš, aby ťa milovali ostatných, a buď šťastná za všetky dary, ktoré ti život nadelil. Krásny Medzinárodný deň žien!

Niekedy je ťažké sa v nás vyznať, niekedy to nevieme ani my samy. Niekedy je zložité nás potešiť, inokedy dokážeme rozdávať radosť po hrstiach. Nie je to s nami jednoduché, ale bez nás je to nemožné. Prajem krásny Medzinárodný deň žien!

Viem, že MDŽ je sviatkom všetkých žien, ale pre mňa si tu iba Ty!

Najlepším priateľom ženy nie sú diamanty ani kvety, ale dobrá kamarátka. Ďakujem ti za to, že si tu pre mňa, keď sa chcem podeliť o svoj smiech alebo zdieľať svoj plač. Prajem ti krásny Medzinárodný deň žien!

Buď krásna, krehká a svieža ako kropaj rosy. Buď rázna, tvrdá a priama, ako sa to dnes nosí. Ale hlavne zostaň svoja, lebo originál je len jeden.

Moja najdrahšia mamička, prajem Ti k Medzinárodnému dňu žien všetko najlepšie. Chcem, aby si vedela, že viem, čo pre mňa neustále robíš, aj keď to tak niekedy zrejme nevyzerá. Veľmi si ten dnešný deň uži!

Veršované priania k MDŽ

Hoci sa ľudia často snažia prísť s originálnou básničkou k MDŽ, vymyslieť zaujímavú veršovanú gratuláciu k Medzinárodnému dňu žien môže byť pre niektorých z nás veľmi náročné. Pokiaľ aj vy márne premýšľate o tom, ako prostredníctvom veršov potešiť svoju kolegyňu, dcéru alebo mamičku, inšpirujte sa básničkami z našej ponuky.

Dnešný deň ženám patrí, tak nech každá z vás zázrak uvidí!

Trochu som sa oneskoril s prianím ku Dňu žien, veľmi sa za to ospravedlňujem, maj sa ako sen.

Prajeme Ti ku Dňu žien, nech sa splní každý sen, ktorý sa v Tvojej hlave skrýva, a šťastie sa na Teba zblízka díva!

Si žena a tak Ti dnes prajem to, čo majú ženy najradšej. Snáď poteším Ťa kvetom, si mojou láskou jedinou.

Ženy sú silné, ženy sú svoje, ženy sú krásne a niekedy aj náročné. Hlúpy je ale ten, ktorý im nepraje krásny Deň žien!

Deň žien je len raz za rok, to má každá žena nárok na kvet, pusu, bál, aby za ňou muž vždy stál. Uži si ten dnešný deň, veď je práve sviatok žien!

Ženy oslavujú na celom svete kvetinový deň, prijmi preto skromné prianie od ostatných žien. Prajeme Ti veľa zdravia, lásky, úspechu, smiechu a splnenia všetkých tých prianí najtajnejších Tvojich. Krásny Medzinárodný deň žien!

Vtipné priania k MDŽ

Chceli by ste poslať mamičke alebo priateľke k MDŽ SMS správu s tým, čo pre vás znamená, ale chýba vám kreativita? Alebo snáď márne premýšľate, aké prianie k Medzinárodnému dňu žien vlastnoručne napísať do zakúpeného priania, pretože by ste radi vymysleli niečo vtipné a originálne, ale práve vás nič nenapadá? V tom prípade by sa vám mohli hodiť niektoré z našich tipov.

Celý deň si pozor dávaš na to, čo zješ, vypiješ. Dnes to daj všetko bokom, nech si trochu užiješ! Za hlavu hoď predsavzatia, diéty a zákazy, jediný deň veselenia, postavu ti nepokazí. Krásny Medzinárodný deň žien!

Daj si žena pohár vína, po víne si vždy iná. Milá, svieža, prítulnejšia, jednoducho zo všetkých najskvelejšia. Všetko najlepšie k MDŽ!

Ženy oslavujú veľmi rady, s tortou, kávou, kamarátmi. Užívaj si života, k tomu patrí dobrota. Zabudni dnes na diétu, maj sa tiež trochu k svetu. Tak si dnes dopraj, ženo, dnes máš všetko povolené. Krásny Deň žien!

Ženy majú dnes sviatok, to zas bude veľký zmätok. Víno, torty, kávu, rum, hlavne nech nezborí sa dom. Osláv, že sa máte rady, nech má párty riadne grády!

Ženu musíš milovat, aj keď sa dnes mračí. Ver, že trocha lichôtok ku šťastiu jej stačí. K tomu pevné objatie alebo pusa veľká, hneď ti znesie modré z neba ako pilná včielka. Báječný Medzinárodní deň žien!