LIST OD JEŽIŠA: Ako ho napísať? Ukážka na stiahnutie zadarmo!

Tisíce detí každoročne pripravujú listy pre Ježiška, v ktorých slovami alebo obrázkami vyjadrujú, čo by si tentoraz priali nájsť pod stromčekom. Ak to vaša ratolesť stihla tento rok, možno jej chcete urobiť radosť tým, že nájdete Ježiškovu odpoveď v poštovej schránke alebo za oknom. Povieme vám, čo píše Santa deťom, ako môže vyzerať list od Ježiška deťom a ako funguje Ježiškova pošta.

Čo je to list od Ježiška?

Určite poznáte a pamätáte si z detstva, že deti pred Vianocami píšu Ježiškovi a prosia ho o nejaké pekné darčeky. Listy od Ježiška alebo krátke odkazy či pohľadnice sú však čoraz obľúbenejšie aj medzi rodičmi, ktorí chcú svojim deťom potvrdiť, že na ne Ježiško myslí a na Štedrý večer nezabudne na ich priania.

Zároveň môžete takýto list od Ježiška pre svoje ratolesti vytvoriť aj sami, podľa toho, o aké darčeky si napísali, či boli dobré alebo ako si splnili svoje povinnosti. Ak sa vám však nechce alebo neviete, ako list zostaviť, nezúfajte. V skutočnosti sme pre vás pripravili jednoduchý návod, ako napísať list od Otca Vianoc, a niekoľko vzorov, ktoré môžete tento rok použiť.

Ako napísať list od Ježiška 2023?

Hoci sa príprava listu od Ježiška môže na prvý pohľad zdať zložitá, v skutočnosti nemusíte vymýšľať žiadne dlhé vety ani písať nekonečné romány. Vášho drobca poteší aj krátky list, v ktorom mu dáte najavo, že Ježiško nenechal nič na náhodu, takže pod stromčekom určite nájde to, po čom najviac túži.

Ak uvažujete o napísaní vianočného listu od Ježiška, ale chýba vám inšpirácia, skúste sa zamyslieť nad tým, čo by ste svojmu dieťaťu chceli povedať nepriamo (napríklad o jeho správaní, úspechoch alebo prosbách). Pamätajte však aj na to, že v prvom rade by takéto písanie malo dieťa uistiť, že Ježiško naň myslí, aj keď mu možno nebude môcť dať všetko z jeho dlhého zoznamu vianočných želaní.

Čo napísať do listu od Ježiška:

  • Oslovenie – každý správny list od Ježiška by mal samozrejme začínať adresou, ktorá dieťaťu potvrdí, že je skutočne určený jemu. Najčastejšie sa používa klasické „Milý…“ alebo „Drahý…“, ale samozrejme môžete vymyslieť aj iný variant, ktorý vám vyhovuje.
  • Úvodná fráza – hneď po pozdrave je vhodné pridať nejakú úvodnú vetu, aby sa celý list pekne začal. Môže to byť napríklad konštatovanie, že po roku sa opäť blížia Vianoce, alebo možno správa, že Ježiško už usilovne pracuje na príprave tohtoročných darčekov pre všetky dobré deti. Samozrejme, môžete zvoliť aj všeobecné tvrdenie potvrdzujúce, že odosielateľom tohto listu je Ježiško.
  • Dôvod, prečo Ježiško píše – v tejto časti môžete napísať napríklad o tom, že Ježiško si prečítal list, ktorý mu poslalo vaše dieťa, a mal z toho veľkú radosť. Môžete tu tiež spomenúť, že Ježiška potešilo dobré správanie vášho dieťaťa, pomoc v domácnosti alebo možno jeho študijné úspechy. Na druhej strane, ak ho chcete trochu pokarhať, môžete, samozrejme, naopak napísať, že Ježiško nie je spokojný s jeho správaním a chcel by, aby sa zlepšilo. Potom môžete dodať, že pod stromčekom bude na vaše dieťa čakať pekná kopa darčekov, že by sa malo tešiť na milé vianočné prekvapenie alebo že by sa malo správať pekne nielen k rodičom, ale aj k ostatným deťom. Fantázii sa tu rozhodne medze nekladú, takže môžete pridať čokoľvek vlastné.
  • Záverečná veta a rozlúčka – ak ste už do listu od Ježiška napísali všetko, čo ste chceli, je čas ho pekne ukončiť. Môžete napríklad napísať, že by sa mal na Štedrý deň dobre pozrieť, či náhodou neuvidí Ježiška z okna, keď pôjde práve okolo. Ale tiež len zaželajte svojmu dieťatku veselé Vianoce.
TOP:   SPLN APRÍL 2024: Kedy je a čo nás čaká?

Samozrejme, môžete napísať vlastný list od Ježiška na obyčajný biely papier a potom ho vložiť do štandardnej obálky so známkou a možno aj poštovou pečiatkou. Ak však máte dostatok času, energie a kreativity, môžete papier ozdobiť aj rôznymi samolepkami, nálepkami alebo vystrihnutými obrázkami a to isté urobiť aj s obálkou.

Okrem toho sú v súčasnosti v predaji rôzne zdobené vianočné papiere, ktoré dodajú vášmu listu väčší šmrnc. Ak ho nechcete písať vlastným písmom, pretože sa obávate, že by vaše dieťa mohlo tento malý trik prezrieť, skúste vytvoriť list na počítači a potom ho vytlačiť alebo vystrihnite písmená z časopisov a jednoducho ich nalepte na papier.

Kedy dať deťom list od Ježiška?

List od Ježiška môže vášmu dieťaťu priniesť Mikuláš, ktorý Ježiška dobre pozná a práve prešiel okolo. Môžete ho však spoločne objaviť aj v poštovej schránke počas adventu. Existuje však aj možnosť, že vaše dieťa nájde list od Ježiška na parapete alebo na inom vhodnom mieste, keď vás niečím poteší, pomôže doma alebo možno v ten deň urobí niečo naozaj dobré.

List od Ježiška na vytlačenie

Márne premýšľate, aký by mohol byť text listu od Ježiška, aby ste svojim najmenším urobili čo najväčšiu radosť, ale sami si neviete nič vymyslieť? V tom prípade vám určite príde vhod jednoduchá šablóna, ktorá vám pomôže pripraviť list od Ježiška, ktorý vyčarí úsmev na perách vášho dieťaťa. Pripravili sme pre vás niekoľko vzorových listov, ktoré môžete použiť alebo upraviť tak, aby čo najlepšie vyhovovali vašej situácii.

Univerzálny list od Ježiška

Ak vám chýba inšpirácia na list od Ježiška a potrebujete trochu pomôcť pri jeho tvorbe, vyberte si jednu z našich univerzálnych šablón pre Word. Stačí len pridať správny pozdrav a prípadne osobný odkaz, aby váš list od Ježiška pôsobil reálnejšie. Môžete si vybrať z nasledujúcich šablón programu Word, do ktorých môžete samozrejme čokoľvek doplniť:

Jednoduchý dopis od Ježíška (Word)

Delší dopis od Ježíška (Word)

Odpověď dětem, které napsaly Ježíškovi (Word)

Odpověď dětem, které napsaly dopis pro Ježíška (Word)

Ak chcete, aby bol list trochu osobnejší, môžete na koniec pridať vlastný odkaz (post scriptum alebo P.S.), aby ste dieťa presvedčili, že Ježiško má naozaj oči všade. Mohlo by to vyzerať takto:

  • P. S. Chcem ťa veľmi pochváliť za to, že si každý večer pekne umývaš zuby.
  • P. S. Som rád, že sa pekne hráš so svojím malým bratom/sestrou a požičiavaš mu/jej svoje hračky.
  • P. S. Počul som, že si mal v škôlke skvelý výkon, a som na teba veľmi hrdý, rovnako ako tvoji rodičia.
  • P. S. Som rada, že si sa zlepšil v slovenčine, ale v matematike by si sa mohol zlepšiť.
  • P. S. Bolo by pekné, keby si mamičke viac pomáhal a upratoval si po svojich hračkách.

List od Ježiška pre neposlušné deti

Ak máte doma malého čertíka, ktorý už dlhšie neposedí a stále rozmýšľa, akú neplechu by mohol práve urobiť, možno by ste ho chceli v liste od Ježiška upozorniť, že sa možno bude musieť občas krotiť. Je to však aj zaujímavá príležitosť vysvetliť malej princeznej, ktorá si nechce upratať izbu alebo urobiť domáce úlohy, že je to potrebné.

TOP:   POZITÍVNE AFIRMÁCIE NA LÁSKU, ktoré skutočne fungujú

Ak hľadáte list od Ježiška pre neposlušné deti, máme pre vás šablónu, ktorá vám jeho písanie výrazne uľahčí. Potom si ju, samozrejme, môžete upraviť podľa svojich predstáv tak, aby jej text čo najlepšie zodpovedal tomu, čo by ste chceli svojmu dieťaťu prostredníctvom listu od Ježiška odovzdať.

Vzor správy od Ježiška (Word)

List od Ježiška z internetu

Ak nemáte možnosť vytlačiť si vzor listu od Ježiška alebo túžite po nejakej originálnej verzii, môžete si samozrejme vziať na pomoc profesionálov. Na internete dnes existuje množstvo stránok, na ktorých za malý poplatok ľudia ponúkajú vyhotovenie listu od Ježiška na mieru. Stačí, ak uvediete meno dieťaťa a niektoré ďalšie údaje (napríklad vek, vašu adresu alebo zoznam darčekov, o ktoré si vaše dieťatko napísalo). Potom vám takýto list, pohľadnicu alebo správu pošlú v personalizovanej obálke.

List od Ježiška: Vianočná pošta

Ak chcete svoje deti uistiť, že Ježiško si prečítal ich vianočný list a bude na ne počas Štedrého večera pamätať, mohla by sa vám páčiť Vianočná pošta. Tu môžete Ježiškovi poslať list, ako aj vianočné priania alebo pohľadnicu, a Ježiško vám následne odpíše.

Ak chcete list od Ježiška dostať, musíte mu poslať list kde bude aj meno a adresa adresáta (aby list našiel cestu späť k vám domov). Potom ho musíte vložiť do poštovej schránky alebo poslať v obálke na pošte na uvedenú adresu:

Ježiško
999 99

Ježiško na každý list pošle odpoveď ale odpoveď môžete vlastnoručne napísať aj vy. Ak v ňom použijete meno dieťaťa list bude konkrétnejší a realistickejší.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Prečo písať list od Ježiška?

List od Ježiška je jednoduchý spôsob, ako presvedčiť vaše ratolesti, že na ne Ježiško myslí a že im tento rok určite nechá pod stromčekom nejaké pekné darčeky. Môže to byť aj odpoveď na ich list Ježiškovi, kde deti napísali alebo nakreslili, čo by si tento rok želali. Ale samozrejme ho môžete pripraviť aj pre staršie potomstvo, pre ktoré to bude pekná tradícia.

Čo by mal obsahovať list od Ježiška?

Samozrejme, neexistujú žiadne oficiálne pravidlá pre písanie listu od Ježiška, takže popustite uzdu svojej kreativite. Vo všeobecnosti môže takéto písanie obsahovať adresu, nejakú úvodnú vetu a dôvod, prečo Ježiško píše. Tu je vhodné poukázať na pekné alebo naopak nepríjemné správanie dieťaťa alebo mu možno poďakovať za jeho predchádzajúci list Ježiškovi. Potom nezabudnite dieťa uistiť, že sa môže tešiť na nejaké darčeky a podpísať sa ako Ježiško.

Ako by mal vyzerať list od Ježiška?

Samozrejme, ani tu sa fantázii medze nekladú. List od Ježiška môžete napísať vlastným písmom na klasický biely papier a potom ho vložiť do bežnej obálky. Môžete sa však pohrať aj s jeho formou, pridať nejaké nálepky alebo samolepky alebo zvoliť ozdobný vianočný papier a farebnú obálku. Ak nechcete list písať rukou, pokojne ho vytvorte na počítači a vytlačte.

Kedy by malo dieťa dostať list od Ježiška?

V tomto prípade samozrejme neexistujú žiadne pravidlá. Takže list od Ježiška môžete nechať na parapete za oknom vo chvíli, keď si Ježiško vezme svoje originálne písmo. Môžete ho však tiež vložiť do poštovej schránky a potom ho spolu s dieťaťom objaviť. Okrem toho môže list od Ježiška priniesť Mikuláš, ktorý sa s ním dobre pozná.