AKO VYBRAŤ DARČEK K VALENTÍNU? Tipy na darčeky pre neho aj pre ňu!

Napriek tomu, že mnoho ľudí vníma Valentín ako komerčný sviatok, kedy sa obchodníci predbiehajú v predaji predražených zbytočností so zamilovanou tematikou, predovšetkým medzi mladšími je tento deň stále obľúbenejší. Zatiaľ čo niektorí sú za darčeky pre partnera schopní minúť nemalé peniaze, iní dávajú prednosť ručne vyrobeným maličkostiam alebo pekným odkazom od srdca. Poradíme, aký darček k Valentínovi pre mužov aj ženu zvoliť a čo poteší oboch partnerov.

Pokiaľ si neviete rady, čím svojho milovaného alebo svoju milovanú obdarovať, nemusíte zúfať. Partnerovi či partnerke určite urobí radosť klasické valentínske prianie, kde vyjadríte, čo pre vás znamená a že si ceníte každú spoločnú chvíľku. A nemusí ísť len o odkaz pre manželku alebo pre priateľa. Dnes už sa bežne posielajú aj priania k Valentínovi pre kamarátku alebo pre mamičku.

Keďže sa hovorí, že láska prechádza žalúdkom, medzi najobľúbenejšie valentínske darčeky sa samozrejme radí aj čokoláda, pralinky alebo napríklad cukríky v tvare srdca. Okrem toho sú obľúbení aj plyšoví medvedíci alebo prakticky čokoľvek so symbolom srdca. Fantázii sa tu ale rozhodne medze nekladú, pričom najlepšie je staviť na to, o čom viete, že vášho partnera či partnerku zaručene poteší.

Valentín pre ňu

Muži si každoročne lámu hlavu s tým, aký darček k Valentínovi pre ženu vybrať a čím svojej partnerke urobia najväčšiu radosť. Pokiaľ aj vy tápete, ktorý valentínsky darček pre ženu vášho života bude ten pravý, máme pre vás niekoľko skvelých tipov. Vždy ale myslite hlavne na to, čo má vaša partnerka rada, a vyberajte podľa toho, o čom viete, že jej urobí najväčšiu radosť.

V prvom rade pamätajte na to, že nikdy nič nepokazíte tým, keď hneď ráno pošlete svojej drahej polovičke zamilovanú správu alebo jej pripravíte raňajky do postele. Obľúbené sú potom samozrejme aj roztomilé priania na Valentína v podobe zamilovaných kartičiek so srdiečkami, kvetmi, Amorkami a podobnými motívmi. Tieto blahoželania navyše môžete doplniť o nejaký pekný text od srdca alebo o pozvanie na večeru.

Žiadnu ženu určite nezarmúti valentínska kytica, pretože kvety sú s týmto sviatkom pevne späté. A vôbec nezáleží na tom, či vyberiete pugét červených ruží, jednu veselú slnečnicu alebo napríklad kaktus, ktorý pridáte do zbierky vo vašej spoločnej domácnosti. Zabodovať by ale mohol aj roztomilý medvedík zložený z ružičiek, ktorého zoženiete v špecializovaných obchodoch či na internete

Osvedčený darček na Valentína pre ženu je samozrejme kozmetika. Môžete partnerke venovať napríklad jej obľúbený parfém či toaletnú vodu, rúž, šumivé bomby do kúpeľa alebo poukaz, vďaka ktorému si sama bude môcť vybrať to, čo sa jej najviac hodí. Dámy potom určite ocenia aj novú kabelku, hodvábny šál, peknú spodnú bielizeň alebo napríklad šperk v podobe prstienka, náramku alebo náhrdelníka.

Medzi najčastejšie kupované valentínske darčeky pre ženy samozrejme patria aj rôzne cukrovinky. Na trhu sú dnes dostupné rôzne farebné čokolády v tvare srdca, špeciálne boxy s pralinkami alebo tematické donuty. Okrem toho si ženy a dievčatá veľmi potrpia na rôzne sviečky, ktorých arómu príjemne prevonia celý byt. Dobrou voľbou ale môže byť aj pekná kniha.

Ak hľadáte originálny darček na Valentína pre vašu partnerku, môžete vyskúšať napríklad hit poslednej doby, čo je spoločná fotografia na skle, ktorú si vaša milovaná bude môcť vystaviť. Zakúpiť sa však dajú aj personalizované boxy pre dámy plné kozmetiky a roztomilých drobností, a veľkú obľubu si získali aj perly prianí, farebné poháre na víno, šperkovnice alebo napríklad polaroidy.

Valentín pre neho

Ak hľadáte najlepší darček na Valentína pre chlapa, ale nechcete kupovať žiadne drahé hlúposti, možno by ste mu mohli poslať nejaké vtipné valentínske prianie pre mužov, ktorých ho zaručene rozosmeje. Rovnako tak určite nešliapnete vedľa s romantickým odkazom, kde mu dáte vedieť, ako veľmi si ho vážite a že je pre vás tým jediným na svete.

Pretože si chlapi na nejaké romantické drobnosti obvykle nepotrpia, mohli by ich zaujať skôr praktické darčeky k Valentínovi pre mužov. Sem patrí napríklad kvalitná pánska kozmetika, nová peňaženka, pekný opasok alebo príjemná košeľa. Valentínsky darček pre chlapa ale môžete pojať aj vtipne a vybrať napríklad veselé ponožky alebo tričko s nejakým zábavným nápisom či obrázkom.

Pokiaľ má váš partner dobrodružnú povahu alebo sa rád venuje adrenalínovým športom, pravdepodobne hľadáte skôr nejaký originálny valentínsky darček. V tom prípade by darček pre priateľa k Valentínovi alebo napríklad darček pre manžela rozhodne nemal byť nudný. Dobrou voľbou tak bude napríklad poukaz na zoskok padákom, bungee jumping, kurz prežitia, flyboarding, let akrobatickým lietadlom, výlet na strelnicu alebo napríklad na prechádzku nejakým parádnym autom.

Medzi najobľúbenejšie valentínske darčeky pre mužov sa potom samozrejme radí aj dobré jedlo a pitie. Svojho milovaného tak môžete prekvapiť napríklad pozvánkou do jeho obľúbenej reštaurácie alebo večere, ktorú sami pripravíte. Pokiaľ premýšľate, čo k Valentínovi pre mužov uvariť, kreativite sa medze nekladú. Stavte na jeho zamilované jedlo, alebo naopak vyskúšajte niečo úplne nové, čo ste ešte nikdy neochutnali. Cení sa predovšetkým snaha.

Vznikajú aj rôzne limitované edície známych cukroviniek. Ak hľadáte pekný darček na Valentína pre chlapa, môžete ho teda skúsiť prekvapiť jeho obľúbenou dobrotou v netradičnej podobe, ako je napríklad valentínska Nutella s množstvom srdiečok. Ak máte doma majstra, môžete siahnuť po sade čokoládového náradia, zatiaľ čo iné by mohol zaujať set čokoládových fľaštičiek s alkoholom.

Okrem toho sa medzi obľúbené valentínske darčeky pre neho radia aj rôzne alkoholické nápoje, od fľaše kvalitného vína, ktoré by ste si inokedy spoločne nedopriali, až po drahšie flašky rumu, ginu alebo iného alkoholu, ktorý má váš partner rád. Iste ho však poteší aj ručne vyrobené darčeky na Valentína, napríklad album spoločných fotografií alebo s láskou upletená čiapka, ktorá ho v zimných mesiacoch zahreje.

Valentínske darčeky pre páry

Hoci niektorí preferujú oddelené darčeky k Valentínu pre ženy a mužov, iní dávajú prednosť darom spoločným, ktoré si užijú obaja partneri. Ak tiež hľadáte nejakú takú vec, zapáčiť by sa vám mohli napríklad párové plagáty so znamením zverokruhu oboch partnerov alebo s hviezdnou mapou oblohy v deň, keď ste sa s milovanou osobou zoznámili či vzali. Radosť si ale môžete urobiť aj nejakým vybavením do domácnosti alebo zaujímavou spoločenskou hrou.

Ďalším obľúbeným darčekom na Valentína pre páry sú stieracie mapy a plagáty, na ktorých si môžete zaznamenávať, kam ste sa spoločne pozreli alebo čo ste spolu už zažili. Okrem toho si zamilovaní ľudia často na Valentína kupujú aj tričká, mikiny alebo ďalšie oblečenie pre páry, pomocou ktorých dajú najavo, že k sebe patria, alebo napríklad menej nápadné párové kľúčenky a hrnčeky.

Existujú však špeciálne knihy, kam si môžu páry zaznamenávať rôzne míľniky svojho vzťahu alebo napríklad jednotlivé výročia svadby. Ako skvelý darček k Valentínovi pre pár sa však osvedčili aj lístky do kina či do divadla alebo aj rôzne poukazy, napríklad na únikovú hru alebo na iný zážitok. Môžete ale popustiť uzdu fantázii a pre svojho miláčika vyrobiť vlastné poukazy a zahrnúť do nich všetko, čo má rád.

Kam na Valentína 2023?

Jedným z najčastejšie vyhľadávaných darčekov na Valentína sú rôzne zamilované výlety. S partnerom si tak môžete užiť romantiku napríklad počas wellnes pobytu v peknom hoteli alebo kaštieli. Počas februára sú navyše na mnohých miestach dostupné špeciálne valentínske ponuky a balíčky, takže sa s miláčikom nebudete musieť o nič starať a navyše si užijete napríklad peknú večeru alebo rôzne procedúry.

Okrem toho ale môžete vyraziť aj na zahraničnú dovolenku k moru alebo do hôr. Pokiaľ ale s partnerom radi skúšate nové veci, zapáčiť by sa vám mohol napríklad aj nejaký glampingový pobyt, ktoré sú v poslednej dobe medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Navyše vznikajú aj rôzne izby štylizované do určitej doby, krajiny alebo situácie, ktoré lákajú zamilované dvojice na netradičné spoločné zážitky.

Darčeky na svätého Valentína

Neviete si rady, aké valentínske darčeky pre svojho partnera vybrať? V tom prípade pamätajte na to, že fantázii sa medze rozhodne nekladú. Skvelou a trochu tradičnejšou voľbou budú napríklad roztomilé priania k Valentínovi, ale aj kvety, plyšové hračky alebo rôzne cukrovinky. K tým originálnejším patria rôzne poukazy na pekné pobyty alebo zaujímavé zážitky, ale aj personalizované predmety.

Valentín pre mužov

Medzi najobľúbenejšie darčeky k Valentínovi pre chlapa sa dnes radí hlavne dobré jedlo a pitie. Vybrať môžete napríklad fľašku kvalitného alkoholu alebo limitovanú edíciu jeho obľúbenej cukrovinky, ale poteší ho aj večera, ktorú s láskou uvaríte. Okrem toho môžete partnera obdarovať novou peňaženkou, opaskom, kozmetikou, parfémom, albumom spoločných fotografií či poukazom na nejaký zážitok.

Valentínske darčeky pre ženy

Svoju partnerku určite potešíte obľúbeným kvetom a pekným romantickým odkazom. Okrem toho je obľúbená aj kozmetika, napríklad príjemný parfém alebo pekný rúž. Ďalej sa často kupujú nové kabelky, hodvábne šatky, spodná bielizeň, šperky, sviečky alebo cukrovinky v tematických boxoch. Skvelou voľbou by však mohla byť aj spoločná fotografia na skle či hrnčeku, šperkovnica alebo knižka.

Darčeky k Valentínu pre páry

Niektoré dvojice namiesto darčekov pre jednotlivcov preferujú skôr pozornosti určené pre páry. Zvoliť tak môžete napríklad lístky na nejaké kultúrne predstavenia, poukaz na spoločný výlet či pozvanie na večeru do reštaurácie. Obľúbené sú ale aj párové predmety, ako sú tričká, hrnčeky či kľúčenky. Okrem toho potom existujú párové plagáty s mapou hviezdnej oblohy a stieracie mapy, ktoré si môžete doma vystaviť.