PRIANIE K NARODENIU DIEŤAŤA: Gratulácia k bábätku pre dievčatko aj chlapčeka!

Pokiaľ sa niekomu z vašich blízkych práve narodilo bábätko, určite premýšľate, ako najlepšie vyjadriť svoju radosť a zablahoželať čerstvým rodičom k ich novonarodenému dieťaťu. Vzhľadom na to, že sa jedná o veľkú udalosť, rozhodne by nemala chýbať gratulácia, či už vo forme roztomilej kartičky, alebo SMS správy. Ak nechcete jej text zložito vymýšľať, prinášame tipy na najlepšie blahoželanie k narodeniu dieťaťa.

Gratulácia k narodeniu bábätka

Príchod nového člena rodiny obvykle predstavuje jeden z najkrajších okamihov v živote novopečených rodičov, ktorí zažívajú veľké šťastie. Zároveň sa však môže spojiť s neistotou, pretože nevedia, čo ich čaká a ako veľmi sa ich život do budúcnosti zmení. Skvelým spôsobom, ako rodičom vyjadriť svoju podporu, lásku a radosť z nového prírastku, je dojemné blahoželanie k bábätku.

V dnešnej dobe sa po obdržaní radostných noviniek posielajú hlavne SMS gratulácie k narodeniu dieťaťa. Novopečená mamička si ju môže prečítať v pôrodnici, čo jej určite urobí veľkú radosť a zároveň dodá silu do prvých náročných dní s bábätkom. Aj otecka, ktorý má obvykle plné ruky práce s oznamovaním radostnej noviny blízkym a zapíjaním dieťaťa, však prianie k narodeniu bábätka určite poteší.

Akonáhle sa mamička vráti z pôrodnice a trochu sa s bábätkom zžije, je najvyšší čas vyraziť na návštevu. Osobné stretnutie je potom aj skvelá príležitosť, kedy novopečeným rodičom odovzdať nejaký pekný darček pre bábätko vrátane pekného priania do života bábätka. To môžete buď zakúpiť v obchode, kde dnes nájdete množstvo krásnych gratulácií, alebo sami vyrobiť, čo určite ocenia nielen rodičia, ale aj ich potomok, ktorý si bude gratulácia k dieťaťu po rokoch prezerať.

Jednoduché prianie k narodeniu dieťaťa

Čo popriať k narodeniu dieťaťa, ak vyberáte gratuláciu s predstihom a zatiaľ neviete, či to bude dievčatko, alebo chlapček? Ak hľadáte originálny spôsob, ako rodičom jednoducho oznámiť, že máte z ich nového prírastku radosť, môžete sa inšpirovať nižšie a vybrať krátke prianie k narodeniu dieťaťa, ktoré sa vám bude páčiť:

 • Zázraky sa dejú a vy ste toho dôkazom. Gratulujeme celej rodinke!
 • Neskutočné, ako taký drobček môže počas krátkej chvíľky zabrať toľko miesta vo vašich srdciach. Gratulujeme!
 • Blahoželáme k narodeniu malého šťastia, ktoré sa zrodilo z vašej lásky. Veľa zdravia vám aj bábätku!
 • Milý otecko, milá mamička, narodilo sa vám bábätko. Čo mu popriať do vienka? Nech sa stále len smeje, veľa zdravia, šťastia a lásky!
 • Do botníku pribudnú teraz navyše topánočky, na stôl jedna lyžica, do izby postieľka a do vašich sŕdc veľa radosti. Gratulujeme!
 • Prajeme vám, aby nový človiečik priniesol do vašej rodiny veľa lásky, smiechu a nehy.
 • Blahoželáme k malému uzlíčku šťastia, ktorý sa narodil z vašej lásky. Majte sa spolu náramne!
 • Nech sa váš život stane farebným a naplnený šťastím a radosťou, pretože dnes prišiel váš najlepší priateľ na celý život. Gratulujeme!
 • Prstíky, nožičky, pusinka, očička – všetko je také maličké, a napriek tomu je vaša láska k nemu taká veľká! Nech vám krásne rastie ako z vody. Gratulujeme!
 • Milí novopečení rodičia, prijmite naše srdečné gratulácie k narodeniu bábätka. Prajeme vám všetkým hlavne pevné zdravie!
 • S láskou vám gratulujeme k narodeniu bábätka. Prajeme celej rodine len to najkrajšie!
 • Gratulujeme k príchodu vášho dieťatka! Nakoniec sa všetky vaše priania splnili. Prajeme hlavne veľa zdravia a nech je váš život naplnený šťastím.

Originálne prianie k narodeniu dieťaťa

Neviete si rady, aké by malo mať prianie k narodeniu dieťaťa text, aby rodičov potešilo a zároveň ich podporilo v ich novej životnej situácii? Ak hľadáte originálnu, dojemnú a radostnú gratuláciu alebo skrátka pekné prianie bábätka do života, mohli by sa vám hodiť niektoré z nasledujúcich odkazov:

 • Za rok už tu bude ťapať a možno hovoriť aj prvé slovíčka. Teraz je to ale len uzlíček, ktorý potrebuje vašu starostlivosť, lásku a domov, ktorý u vás bude ten najlepší. Gratulujeme novopečeným rodičom a prajeme mnoho síl do prvých náročných týždňov.
 • Pred malou chvíľkou na svet vykuklo to najväčšie šťastie a tá najväčšia životná istota, ktorá vám prinesie pocit naplnenia. Gratulujeme k narodeniu dieťatka a prajeme pevné zdravie celej rodine.
 • Keď sa narodí bábätko, život zrazu získa nový zmysel. Starajte sa oň s láskou, trpezlivosťou a pochopením a zároveň sa od neho učte všetkému, čo vám s otvorenou náručou bude po zvyšok života dávať. Gratulujeme k narodeniu dieťaťa!
 • Pri príležitosti narodenia vášho dieťatka vám prajeme veľa zdravia, radosti a lásky. Nech je tá láska vždy stála, plná šťastia a neskonalá. Celé rodinke zo srdca gratulujeme!
 • Sláva, jupí, trikrát hurá, bábätko je konečne na svete! Mamička má za sebou najväčší hrdinský čin a otec má byť právom na čo pyšný. My máme obrovskú radosť, a preto prijmite naše srdečné blahoželania k narodeniu dieťatka. Veľa zdravia, šťastia a veľkú pusu všetkým!
 • Láska veľká zhmotnila sa v celej svojej božej kráse. Bábätko teraz na svet prišlo, to vám bude pekné číslo. Veď už teraz je ho všade dosť, pre nervy aj pre radosť. Tak mu dajte lásku všetku, tomu úžasnému decku. Srdečne blahoželáme k narodeniu bábätka!
 • Tak to máte konečne za sebou! Pôrod je síce len začiatok, ale rozhodne stojí za to. Prajeme veľa síl do ďalších dní a krásne momenty s vašim omrvinkou. Pamätajte tiež na to, že nemusí byť všetko vždy dokonalé, pretože život je krásny práve svojou nedokonalosťou. Gratulujeme k narodeniu dieťatka!
 • Kam to ten bocian asi letí? Kto sa zase dočkal detí? Počkať, tieto ja predsa poznám! Veľkú radosť z toho mám, že narodilo sa vám bábätko, a prajem veľa zdravia, šťastia a radosti.
 • Vítame Ťa na svete! Nech všetky Tvoje kroky sprevádza hrejivé slniečko, a keď by sa predsa len na nebi objavil mráčik, nech ho mamičkinho a oteckovho náruč rýchlo zaženie!

Básnička k narodeniu dieťaťa

Či už chcete poslať blahoželanie k narodeniu dieťaťa ako SMS, alebo hľadáte vhodný text do kartičky, ktorú rodičom osobne odovzdáte, určite chcete byť originálna. Skvelou voľbou by pre vás teda mohlo byť prianie pre bábätko vo veršoch. Aký konkrétny text k narodeniu dieťaťa v tomto prípade zvoliť, vám poradíme na nasledujúcich riadkoch:

 • Najkrajšie zo všetkých darčekov dáva život do kočíkov. V jednom z nich teraz ticho dýcha vaše šťastie, vaša pýcha. Blahoželáme k narodeniu dieťatka!
 • Šťastný je otec, šťastná je mamička, všetci majú radosť z malého bábätka. Do vášho života prišlo to najväčšie šťastíčko, tak prajeme mu to najlepšie a hlavne zdravíčko!
 • Gratulujeme, mamička, že máš zdravé bábätko. Nech v ňom zdravie stále planie, choroby sa nedostane. Celý život kvitne len a splní sa mu každý sen!
 • Krásne bábätko v postieľke spí, svoj sen o šťastí pokojne zje. Nechtík svieti, perinka hreje, len to najlepšie vám všetkým prajem!
 • Za oknami už slnko svitá, každý vtáčik malé víta, zaspieva mu pesničku, nech sladko zaspí v klbku a mamička si odpočinie po tej jej veľkej drine. Gratulujeme k narodeniu dieťatka!
 • Narodilo sa vám dieťa, tak už iste sami viete, že všetko iné zmysel nemá, len tá tvárička nemá. Niekedy spia a niekedy kričia, nervy vaše trochu ničia, ale verte, že to vaše zlato stokrát vynahradí vám to. Veľa šťastia, zdravia a božieho požehnania celej rodine!
 • Už je tu dieťatko, uvidím ho zakrátko. Mamička je hrdinka, je z vás krásna rodinka. Posielame dosť zdravie, máme obrovskú radosť. Blahoželáme k bábätku!
 • Je to horúca novinka, že je z Teba mamička. Prajem Ti všetko najlepšie k narodeniu bábätka.
 • Nech dieťatku sudičky len všetko dobré dajú, nech pre neho veľa lásky, zdravia, šťastia majú.
 • Milý otecko, milá mamička, narodilo sa vám krásne bábätko! Ja mu prajem stály úsmev na líčku, k tomu pokojnú dušičku, v očiach iba ligot a jas, v ústach extra silný hlas. Nech sa rýchlo rozhliada, radosti vám prirába, zdravíčka mu prajem veľa a vám pokojnú každú noc.
 • Zobudí Ťa a rozosmeje, uspí Ťa a rozochveje, prekvapí Ťa, pochopí Ťa, zarazí Ťa, zamrzí Ťa. Kto to je? Predsa dieťa! Najskôr berie, potom aj dáva, prvý krôčik – voláš sláva! Gratulujeme k bábätku.

Vtipné prianie k narodeniu dieťaťa

Ako popriať k narodeniu dieťaťa a zároveň čerstvých rodičov trochu pobaviť? Ak nechcete, aby bolo prianie k narodeniu dieťaťa formálne, hodiť by sa vám mohla vtipná gratulácia k narodeniu dieťaťa, ktorá mamičke aj oteckovi zaručene vykúzli úsmev na tvári. Inšpirovať sa môžete nasledujúcimi odkazmi:

 • Vychovávať deti je čiastočne radosť a čiastočne vojna, a preto prajeme pevné nervy. Gratulujeme k narodeniu bábätka!
 • Už je to vonku… Gratulujeme, mamička a otecko!
 • Akoby do mňa udrel hrom, keď zistila som, že si „v tom“, zvýšil sa mi tep, začala som omdlievať, samozrejme šťastím, a teraz je načase sa radovať! Gratulujeme k prírastku do rodiny!
 • Opatrujte ten uzlíček ako oko v hlave, rovnakou mincou odvďačí sa vám hravo. Úsmev toho slniečka vylieči všetky bebíčka!

Prianie k narodeniu chlapčeka

Rozrástla sa vaša rodina o malého chlapčeka? Alebo sa snáď vašej kamarátke či kamarátovi narodil krásny syn? V tom prípade je načase začať hľadať blahoželania k narodeniu chlapčeka, ktorým celú rodinku zaručene potešíte. Prinášame zaujímavé tipy na prianie k narodeniu syna a gratulácie k narodeniu chlapčeka, ktoré sú veselé, ale zároveň aj dojemné:

 • Narodil sa chlapec, tým to všetko začína. Nech sa spolu krásne máte a rodinný raj si urobíte. Gratulujeme k bábätku!
 • Nový život začína, je tu malý chlapec. Prajeme Ti, maličký, život ako z pesničky o najšťastnejšom dieťati, nech šťastie k Tebe priletí a zdravie sa Ťa drží ako kliešť, čo nesplní sa Ti dnes, nech sa splní nabudúce.
 • Za komínom klapy klap, vraj sa u vás stavil bocian a priniesol uzlíček, v ktorom bol malý hošíček. Nech vám rastie ako z vody a je z neho chlapec do nepohody. Nech je veselý a zdravý a vás rodičovstvo baví. Blahoželáme!
 • Prajeme Ti, mamička, to malé krásne bábätko, šťastím nech vám len kvitne, láskou na ňom nešetrite. Nech je hošík veselý a zdravý a rodičovstvo vás stále baví!
 • Blahoželáme k narodeniu vášho syna! Prajeme vám, aby do vášho života priniesol veľa lásky, smiechu a nehy. Nech s ním prežívate mnoho radosti a šťastných chvíľ. Nech je zdravý a rastie ako z vody. Nech je pre vás tým najväčším pokladom na svete!
 • Narodil sa malý chlapec usmievavý, sotva tu bol, všetky očaril. Prajeme mu všetko naj, nech má život báječný.
 • Tak ho tu máte, drobca. Prajeme mu silu po oteckovi a starostlivosť po mamičke. Nech vám chlapec rastie ako z vody a robí vám len samé radosti!
 • Narodil sa chlapček, je to malý drobček. Nech sa smeje na ten svet, veď je krásny ako kvet. Blahoželáme k narodeniu vášho synčeka!

Prianie k narodeniu dievčatka

Potešila vás správa o tom, že sa niekomu z vašich blízkych narodila dcérka? Potom je najvyšší čas vybrať dojemné blahoželanie, ktoré čerstvým rodičom prezradí, akú máte z ich prírastku radosť. Prinášame prianie k narodeniu bábätka dievčatka, s ktorými určite nešliapnete vedľa:

 • Dozvedeli sme sa ráno, že k vám priletela vrana a nechala v uzlíčku krásne malé dievčatko. Nech vám rastie ako z vody a je z nej dievča do nepohody. Nech je veselá a zdravá a vám iba radosť dáva.
 • Milé dievčatko, veľa šťastia v živote! Rob radosť sebe i ostatným a nech sa Ti tu s nami páči. Vitaj medzi nami. Už teraz si pre nás to najkrajšie a najlepšie dievčatko.
 • Pár okamihov si na svete a už ťa všetci milujeme! Prajeme Ti, maličká, nech je život krásna pesnička, ktorú si rada zaspievaš.
 • Nech je vaše dievčatko krásne ako ružička, nech vám šťastie iba kvitne, láskou na nej nešetrite.
 • Nech vám vaše dievčatko prinesie veľa radosti a šťastných chvíľ, nech je zdravé a rastie ako z vody. Blahoželáme k narodeniu dieťatka!
 • Poznaj ten najkrajší svet, v ktorom sa všetky tvoje sny splnia, neváhaj vyrásť v nádherný kvet, čo zatieni všetko tŕnie.
 • Z pôrodnice prišla správa, že na svet prišlo dievča zrána, tak vám prajem, rodinko, krásne, zdravé bábätko!
 • To je skvelá správička, že na svet prišlo dievčatko! Malé očká, jemné vlásky, je dôkazom vašej lásky. Milý tatko, mamička, máte krásne bábätko. Nech má život šťastný, dlhý, nech splní si všetky túžby. Gratulujeme!

Prianie k narodeniu dvojčiat

Narodili sa vašim známym či príbuzným hneď dve bábätká? V tom prípade zvoľte prianie k narodeniu dvojčiatok, ktoré rodičom urobí radosť:

 • Rozrástla sa rodinka o dve malé bábätká. Nech sa na nich svet len smeje, zdravie, šťastie, lásku praje…
 • Budete mať dvojnásobok plienok, dvojnásobok dupačiek a dvojnásobok starostí. Na oplátku ale dostanete dvojnásobok úsmevov, dvojnásobok sladkých pusiniek a minimálne dvojnásobok šťastných chvíľ. Blahoželáme k narodeniu dvojčiatok!
 • Dvojité šťastie vám Boh dal, nech štedrý je k vám rovnako aj ďalej. Nech vaše ratolesti rastú ako z vody a sú to deti do nepohody.
 • Je to veľká rozprávka, narodili sa dvojčatá. Každý sa chce pozrieť, aj my sa čoskoro ponáhľame, veľmi radi vás, milé deti, máme, zatiaľ aspoň chcem vám priať. Nech ste stále zdravé a čokoľvek sa stane, len vás posilní. Nech život máte ľahký a nádherne krehký ako krídla motýlie.

Prianie k narodeniu dieťaťa od babičky a dedka

Ak sa z vás stala pyšná babička alebo ste šťastný starý otec, určite chcete novopečeným rodičom vyjadriť svoju radosť, dojatie a lásku pekným odkazom. Zatiaľ čo vám určite prichádza množstvo pekných prianí k narodeniu vnúčaťa, vy sami môžete rodičom poslať niektorú z nasledujúcich gratulácií:

 • Narodenie je len začiatok tej najúžasnejšej životnej cesty, ktorá vás čaká – byť dobrými rodičmi. Veríme, že to hravo zvládnete, a gratulujeme k vášmu malému šťastiu. Babička a dedko
 • Narodil sa nový život, na svete ho vítame. Do života prajeme, nech vám samú radosť robí. Som tak rád, že už som dedo! Ďakujem a rezervujem si termín na stráženie. Váš pyšný dedko
 • Stačí jeden pohľad do tých krásnych detských očiek a hneď sme všetci stratení. Je to poklad, je to zrodenie, je to požehnanie. Krásny dar vám bol daný. Vážte si ho! Gratulujeme k narodeniu bábätka a prajeme veľa zdravia a síl do prvých spoločných okamihov. Šťastní starí rodičia
 • To maličké nemôže mať skvelejší rodičov, ako ste vy dvaja. Sme na vás veľmi pyšní. Tá doba detstva rýchlo uteká, tak si užívajte každé spoločné minúty naplno! Gratulujeme k narodeniu bábätka a tešíme sa na prvé stretnutie s vnúčatom. Vaši pyšní starí rodičia

Prianie k narodeniu dieťaťa anglicky

Chcete vyjadriť svoju radosť z narodenia bábätka, ale neviete si rady, pretože rodičia nehovoria po slovensky? Ak hľadáte prianie k bábätku v angličtine, skúste niektoré z nasledujúcich:

 • Congratulations on the safe arrival of your newest family member! All the best.
 • Congratulations on the safe arrival of your new and healthy baby boy/baby girl! May your new role as proud parents be filled with much joy and happiness. Lots of love!
 • Wishing you and your new family all the very best. May this exciting time be filled with lots of joyous and loving memories!
 • Parenthood is a wild ride full of love, laughter, questions, anxiety, learning, excitement, craziness, hugs, kisses and much more. Congratulations on your baby girl/baby boy!
 • Your baby has finally made it to the big bad world, but it doesn´t know yet that it has two most amazing parents to help sail through it. Congratulations mommy and daddy!

TOP:   SEDMOKRÁSKA CHUDOBKA: Čo ste o nej (ne) vedeli?