NAJLEPŠIE PRIANIE K NARODENINÁM: Vtipné aj zamilované odkazy

Narodeniny pre každého z nás predstavujú významný deň, na ktorý by sa nemalo zabúdať. Ak chcete potešiť svojich blízkych, ktorí sú zase o rok starší, nemusíte hneď kupovať drahé dary. Veľkú radosť im určite urobí aj narodeninové prianie od srdca. Poradíme, aký text priania k narodeninám zvoliť, ak hľadáte originálne, romantické alebo vtipné odkazy, ktoré oslávenca zaručene potešia.

Aké blahoželania k narodeninám zvoliť?

Pokiaľ nepatríte medzi osoby, ktoré každoročne na narodeniny svojich blízkych zabúdajú, iste si lámete hlavu s tým, ktorá gratulácia k narodeninám vašu rodinu, priateľov či partnera najviac poteší. Nie je totiž jednoduché vymyslieť originálne prianie k narodeninám, ktoré človeka pobaví, rozosmeje, poteší alebo zahreje pri srdci.

Zatiaľ čo niektorí ľudia nemajú s tvorbou netradičných či vtipných blahoželaní k narodeninám problém, iní môžu pri vymýšľaní vhodnej formulácie stráviť večnosť. Ak však vyberáte odkaz, ktorý pošlete ako SMS alebo napíšete do peknej gratulácie, určite je vám jasné, že prianie k narodeninám pre babičku by malo byť odlišné od vtipného odkazu, ktorý dostane dlhoročný kamarát alebo vaša manželka.

Ako popriať k narodeninám bez toho, aby ste si urobili hanbu? Vždy by ste mali mať na pamäti osobu, pre ktorú je narodeninové prianie určené, a prípadne aj povahu oslavy, počas ktorej budete gratuláciu odovzdávať. Vyberajte teda podľa toho, ako blízky vzťah vás s oslávencom spája, či ide o súčasť vašej rodiny, partnera či partnerku, kolegu z práce alebo kamaráta, s ktorým sa poznáte od detstva.

Prianie k narodeninám by malo oslávenca predovšetkým potešiť. Niektorí ocenia veršované prianie k narodeninám so zamilovaným odkazom, zatiaľ čo iným sa páči, keď je prianie k narodeninám vtipné. Aj keď sa ale gratulácia páči vám, nemusí byť v niektorých chvíľach vhodná, čo platí napríklad pre sprosté priania k narodeninám alebo pre šteklivé SMS k narodeninám, ktoré si okrem partnera prečítajú aj deti.

Krátke prianie k narodeninám

Rozmýšľate, ako popriať k narodeninám kamarátovi, kolegovi z práce alebo napríklad spolužiakovi zo školy? Riešením by mohli byť krátke SMS priania k narodeninám, ktoré sú jednoduché a výstižné. Ak hľadáte inšpiráciu, môžete si vybrať niektorý z našich tipov, ako napísať veselé prianie k narodeninám:

 • Šťastie v živote, život v zdraví, zdravie v poriadku, poriadok v hlave a hlavu v oblakoch! Všetko najlepšie k narodeninám.
 • Všetko sa nedá povedať slovami, čo len ti môžem priať? Prajem ti to najkrajšie, čo len život môže dať!
 • Pamätaj, pamätaj, dnešný deň je iba Tvoj! Všetko najlepšie k narodeninám.
 • Z celého srdca Ti prajem len to najlepšie. Nech sa zoznam Tvojich splnených prianí rozšíri o nespočetné množstvo ďalších.
 • Krásne okamihy prežívaj, k narodeninám Ti prajem všetko naj.
 • Kúzelné narodeninové chvíle plné šťastia, lásky a pohody zo srdca praje…
 • Šťastíčko a zdravíčko, v živote len slniečko. V srdci len lásku maj, života si užívaj.
 • Prajem Ti veľa šťastia a zdraviaäe, nech sa ti s pohárom v ruke pekne oslavuje!
 • K narodeninám Ti prajem, ako to zvykom býva, aby sa Ti splnilo, čo Tvoje srdce skrýva.
 • Prajem Ti, nech dnes osláviš svoje narodeniny a nech každý deň oslavuješ, že si šťastný.
 • Dúfam, že svoj dnešný deň prežiješ s ohromným úsmevom na tvári. Krásne narodeniny!
 • To, že starneš, neznamená, že musíš dospieť. Všetko najlepšie k narodeninám!

Univerzálne prianie k narodeninám

Hľadáte originálne priania k narodeninám pre niektorého člena vašej rodiny? Chcete vybrať dojemné prianie k narodeninám pre svoju najlepšiu kamarátku? Alebo by ste radi vymysleli krásne prianie k narodeninám, ktorým potešíte svoju drahú polovičku? Nechajte sa inšpirovať našimi univerzálnymi textami, s ktorými rozhodne nešliapnete vedľa:

 • Prajem Ti krásne narodeniny a nech je ten ďalší rok naplnený len láskou, príjemnými prekvapeniami a úžasnými momentmi, ktoré si budeš pamätať po zvyšok svojho života!
 • V tento výnimočný deň Ti prajem len to najlepšie a toľko radosti, koľko znesieš, a to nielen dnes alebo zajtra, ale po celý zvyšok Tvojho života!
 • Nech sú Tvoje dnešné narodeniny a každý nasledujúci deň naplnené teplom slnečného svitu, radosťou z úsmevov, zvukmi smiechu a pocitom lásky.
 • Zo srdca Ti prajem, aby toto boli Tvoje najúžasnejšie narodeniny od chvíle, keď ráno otvoríš oči, až do večera, kedy ich zase zavrieš.
 • Nech sú Tvoje dnešné narodeniny v každom ohľade výnimočné, tak ako si výnimočný Ty sám! Všetko najlepšie.
 • Nech máš život ako sen, užívaš si každý deň, od starostí žiadne vrásky, v každej chvíli mnoho lásky. Všetko najlepšie k narodeninám!
 • Nech máš svoju lásku komu dať, nech ťa má niekto veľmi rád. Rozum, čo v núdzi poradí, ruku, čo v žiali pohladí, priateľov, čo nikdy nezradia. Všetko najlepšie a krásne narodeniny Ti praje…
 • Dnes je Tvoj veľký deň, neseď doma a poď von. Niečo pekné si želaj, veselo si užívaj. Všetko najlepšie k narodeninám!
 • Veľa zdravia, lebo je zriedkavé. Veľa šťastia, lebo je krásne. Veľa lásky, lebo je jej málo. Veľa všetkého, čo by za to stálo!
 • Nech Ti všetko vychádza, čo sám si najviac praješ, a aj keď slnko niekedy zachádza, tak nech sa stále smeješ. Krásne narodeniny!

Zamilované prianie k narodeninám

Radi by ste pre svoju priateľku či manželku vybrali to najkrajšie prianie k narodeninám? Alebo snáď chcete potešiť svojho partnera a vymyslieť pre neho úžasné prianie k narodeninám, na ktoré len tak nezabudne? Napísať zamilované prianie pre miláčika (či už ste spolu niekoľko týždňov, alebo celé roky) môže byť niekedy oriešok. Skúste niektorý z našich tipov na originálne prianie k narodeninám z lásky:

 • Keď na tortu pozeráš a sviečky sfúkneš, všetko, čo si budeš priať, chcel by som Ti z lásky dať. Milujem Ťa! Všetko najlepšie k narodeninám.
 • Všetko najlepšie k narodeninám. Veľmi si Ťa vážim a ďakujem za Teba. Milujem Ťa.
 • Krásne narodeniny láska! Chcem, aby si vedel/a, že si to najúžasnejšie, čo ma v živote stretlo.
 • Láska moje, krásne narodeniny! Znamenáš pre mňa všetko a si najlepší na celom svete. Milujem Ťa!
 • Krásne narodeniny, zlatíčko, vedz, že Ti patrí moje srdiečko a patriť Ti vždy bude, budem Ti kryť chrbát vždy a všade. Milujem Ťa.
 • Posielam Ti prianie srdečné, nech je dnes všetko báječné. Veľa šťastia a pevné zdravie, veľmi ma to s Tebou baví. Krásne narodeniny!
 • Páčiš sa mi tak veľmi, že to ani popísať nejde, mám v srdci toľko lásky, koľko sa tam iba zmestí. Miláčik, prajem Ti všetko najlepšie k narodeninám!
 • Nechcem modré z neba, pretože mám Teba. Nič lepšie už nie je, moje milované potešenie. Prajem Ti všetko najlepšie k narodeninám!

Vtipné prianie k narodeninám

Či už hľadáte gratuláciu pre súrodencov, pre kamaráta, s ktorým sa poznáte celý život, alebo napríklad pre kolegu, s ktorým zdieľate rovnaký zmysel pre humor, iste by vás mohla zaujať smiešne prianie k narodeninám. Vtipné narodeninové prianie totiž človeka nielen poteší, ale aj rozosmeje, čo oslávenec určite ocenia. Vyberať môžete z nasledujúcich odkazov:

 • K Tvojim narodeninám mám pre teba jednu dôležitú radu. Smej sa, kým máš vlastné zuby. Všetko najlepšie!
 • Osláv svoje narodeniny ako škrečok – spi celý deň, oslavuj celú noc a potom si zožeň niekoho, kto to po Tebe uprace!
 • Keď si niekto začne uťahovať z Tvojho veku, drž hlavu pekne vzpriamene… To aby neboli vidieť tie vrásky na krku! Všetko najlepšie k Tvojim dnešným narodeninám!
 • To, že už nie si práve najmladší, poznáš podľa toho, že sviečky na torte stáli viac peňazí ako samotná torta. Všetko najlepšie!
 • Nedovoľ nikomu, aby o tebe vyhlasoval, že si starý, zvlášť keď ešte nepotrebuješ počúvadlo na to, aby si počul, ako to hovorí! Krásne narodeniny.
 • Väčšinou sa snažím ľuďom vybrať narodeninové prianie, ktoré vo všetkých smeroch zodpovedá ich veku. Nanešťastie pre mňa im došli všetky kamenné doštičky a pergament, takže sa budeš musieť uspokojiť s modernou verziou. Všetko najlepšie!
 • Človek vie, že sa stáva starým vtedy, keď jediná vec, ktorú si praje k narodeninám je, aby mu nikto nepripomínal, že ich má. Všetko najlepšie!
 • Každý niekedy oslavuje narodeniny, takže sme na rovnakej lodi. Pravda, niektorí sú na palube trochu dlhšie… Veselé narodeniny!

Básničky k narodeninám

Chcete poslať mamičke, sestre alebo kamarátke úprimné prianie k narodeninám, ktoré jej vykúzlia úsmev na tvári, ale obyčajné formulácie vám skrátka nesedia? Pokiaľ márne premýšľate, aké by malo mať prianie k narodeninám text, aby dokázalo zaujať a potešiť, môžete vyskúšať napríklad niektoré z veršovaných odkazov pre mužov aj ženy, ktoré vám ponúkame.

TOP:   POZITÍVNE AFIRMÁCIE NA LÁSKU, ktoré skutočne fungujú

Nech šťastie z Tvojich očí žiari, nech sa Ti vo všetkom darí,
nech Ti na tvári kvitne stále mladosť,
nech v srdci máš samú radosť,
nech smiech Ti slnko prináša
a vietor smútok odnáša.

Nerob si z toho nič,
že zase je Ti o rok viac,
stále máš šmrnc aj iskru v oku,
koľko že je Ti to rokov?
Vek na Tebe nie je poznať,
tak utekaj si užívať.
Krásne narodeniny!

Než sfúkneš na torte sviečky,
slov pár zmotám do kvietky.
Šťastie a zdravie, občas lenivá chvíľa,
kedy človek povolí si gombík pri košeli.
Radosť, lásku, úspech a vľúdne pousmanie,
tak krásne narodky, pusa, koniec blahoželania.

Ako voda utiekol čas,
Tvoje narodeniny sú tu zas.
Rovnako ako vlani aj tento rok chcem Ti priať,
nech si zdravý, šťastný a každý Ťa má rád.

Dnes sa Tvoje narodeniny oslavujú,
preži ich v pokoji, šťastí a zdraví.
Prajem Ti navyše veľa lásky,
len samý smiech a žiadne vrásky.

Keď nemôžem si pripiť vínom,
pomôžem si aspoň nádchom.
Úsmev na tvári, pokoj na duši,
šťastie v živote a lásky po uši.
Všetko najlepšie k narodeninám!

Netreba more slov, netreba rieky viet,
úmysel prezradí aj malý skromný kvet.
Jedno dve slovíčka, maličkú kytičku,
čo presne zapadnú do miesta v srdiečku.
Krásne narodeniny!

Svieť slniečko zlatým svetlom,
s láskou pohlaď zem teplom,
pohlaď toho, kto dnes oslavuje
a popraj mu šťastie, zdravie.
Pošimraj ho za nás maličko,
nech dnes žiari ako slniečko.
Že je o rok starší, komupak to vadí,
veď ho máme rovnako všetci radi!
Všetko najlepšie k narodeninám.

Sledujte novinky webu RadimeAKO.sk na Google News!

Prianie k narodeninám pre ženy

Hľadáte najlepšie blahoželanie pre ženy, ale neviete si rady, aký odkaz pre mamičku, babičku alebo priateľku vybrať? Vždy sa hodí mať po ruke nejakú inšpiráciu na najlepšie narodeninové priania pre ženy, z ktorých budete môcť vyberať. Pošlite niektoré z obľúbených krátkych prianí, ako je napríklad text: „Šťastie v živote, život v zdraví…“

TOP:   POZITÍVNE AFIRMÁCIE NA LÁSKU, ktoré skutočne fungujú

Prianie k narodeninám pre mužov

Márne premýšľate, aký napísať do priania k narodeninám pre mužov text? Či už chcete oslávenca pobaviť, potešiť alebo dojať, máme pre vás množstvo zaujímavých tipov. Medzi obľúbené texty patrí napríklad odkaz „Nech sú Tvoje dnešné narodeniny a každý…“ alebo „Osláv svoje narodeniny ako škrečok…“

Vtipné priania k narodeninám

Srandovné prianie k narodeninám sa vždy hodí! Ak chcete rozosmiať kamaráta, súrodenca, otecka alebo napríklad kolegu, prinášame inšpiráciu. Skúste napríklad text „Človek vie, že sa stáva starým….“ Alebo smiešne prianie k narodeninám „To, že už nie si práve najmladší, poznáš…..“

Zamilované priania k narodeninám

Chceli by ste svojej drahej polovičke poslať originálne priania k narodeninám, ktorým jej oznámite, čo pre vás znamená a že bez nej nemôžete byť? Napísať zamilované prianie pre miláčika môže byť oriešok. Pripravili sme pre vás ale niekoľko textov, napríklad „Nechcem modré z neba, pretože….“ alebo odkaz „Páčiš sa mi tak veľmi….“