SPLN OKTÓBER 2022: Kedy je a čo nás čaká?

0

Vonku sa už naplno rozvinula jeseň a teplé letné dni vystriedalo sychravé počasie. Ešte než ale oslávime sviatok Všetkých svätých, čaká nás októbrový spln, ktorý bude spojený s neobvykle veľkým množstvom energie. Prezradíme, na ktorý deň v októbri spln vychádza, s akým znamením zverokruhu sa táto udalosť spája a akým spôsobom ovplyvní naše zdravie i emócie.

Kedy je spln október 2022?

Októbrový spln tentoraz pripadne na nedeľu 9. októbra 2022 a nastane konkrétne o 22:54 hodín stredoeurópskeho času (SEČ). Ide o spln v znamení Barana, čo je ohnivé znamenie zverokruhu, ktoré sa spája s planétou Mars. Ľudia, ktorí sa v ňom narodia, bývajú ambiciózni, priebojní a zápalní. Ľahko sa pre niečo nadchnú, vedia si presadiť svoje, ale často sa zaplietajú do hádok a sporov.

V indiánskej kultúre sa spln v októbri označuje aj ako Lovecký spln. Svoje pomenovanie získal podľa toho, že americkí domorodci v tejto dobe stopovali a zabíjali zvieratá, aby svojim rodinám na zimu vytvorili poriadne zásoby, na čo potrebovali dostatok mesačného svetla. Medzi ďalšie používané označenia sa potom radí napríklad Spln umierajúcej trávy.

V niektorých zdrojoch však môžete nájsť aj pomenovanie Krvavý spln alebo Krvavý Mesiac (Blood Moon alebo Sanguine Moon), čo môže odkazovať na krv zabitých zvierat alebo na meniacu sa farbu listov (majte však na pamäti, že sa toto označenie používa aj pre spln, kedy dochádza k úplnému zatmeniu Mesiaca).

Ako nás októbrový spln ovplyvní?

Podobne ako minulý mesiac bude aj spln v októbri 2022 ešte stále sprevádzať dobre viditeľná planéta Jupiter. Vzhľadom na to, že sa táto udalosť spája s veľkým množstvom vonkajšej energie, môžete pocítiť novú odvahu, túžbu presadiť sa na miestach, kde vás to doteraz ani nenapadlo, a zároveň budete motivovaní začať niečo nové (či už ide o novú kapitolu vášho života alebo napríklad nový pracovný projekt).

Keďže októbrový spln prebehne v znamení Barana, možno sa budete cítiť ambicióznejší ako predtým a budete sa chcieť presadiť, ale dajte si pozor, aby ste udržali svoj temperament na uzde. Nebuďte netrpezliví ani vzťahovační, vyhnite sa agresívnemu správaniu a pokúste sa ovládnuť svoje emócie i zlosť. Dôležité je tiež zachovať pokoj a pristupovať k problémom s čistou, chladnou hlavou. Svoju energiu radšej využite inde. Jesenné obdobie nabáda napríklad k tvorivej aktivite.

Pokiaľ ide o zdravotný stav, najväčší vplyv bude mať októbrový spln na vašu hlavu, zuby a jazyk. Ak teda často trpíte na bolesti zubov alebo vás trápia migrény, radšej sa na tento moment pripravte dopredu a s možnými komplikáciami počítajte. Okrem toho sa potom odporúča dávať si v októbri dobrý pozor na akékoľvek úrazy, ku ktorým môže byť človek o niečo náchylnejší.

Ďalšími oblasťami tela, ktoré októbrový spln ovplyvní, sú tepny, priečne pruhované svaly a žlčník. Rozhodne by ste ich preto nemali príliš namáhať ani zaťažovať, pretože sú počas tohto obdobia citlivejšie ako inokedy. Zároveň samozrejme platí aj to, že sa počas splnu neodporúča podstupovať akékoľvek lekárske zákroky alebo väčšie ošetrenie.

Čo robiť počas októbrového splnu?

Neviete si rady, čo by ste mali na záhrade v tomto čase ešte stihnúť a čomu sa naopak oblúkom vyhýbať? Rovnako ako v septembri sa aj počas októbrového splnu odporúča zbierať korene bylín, ktoré majú momentálne najväčšiu silu. Rozhodne sa ale nepúšťajte do zaštipovania zeleniny alebo kvetov, nerežte stromy ani kríky, nestrihajte živý plot, ktorého vetvy sú príliš citlivé, a nesušte nadzemné časti bylín.

Spln október 2022

Októbrovému splnu sa hovorí aj Lovecký spln, pretože predtým americkí domorodci touto dobou stopovali a zabíjali zvieratá, aby si urobili dostatočné zásoby na zimu. Okrem toho sa však môžete stretnúť aj s označením Krvavý spln, čo odkazuje na krv zvierat alebo na začervenanie listov. Ide pritom o spln v znamení Barana.

Aký vplyv bude mať októbrový spln na emócie?

Splnok v októbri 2022 so sebou prináša veľké množstvo vonkajšej energie. Môžete pocítiť odvahu, túžbu presadiť sa a motiváciu k tomu, aby ste vo svojom živote niečo zmenili alebo sa pustili do nového projektu. Zároveň si ale dávajte pozor na svoje emócie, a aj keď sa vám niečo nebude páčiť, držte svoju zlosť pod kontrolou. Nebuďte netrpezliví ani vzťahovační.

Ktoré časti tela októbrový spln ovplyvnia?

V priebehu októbrového splnu môžu ľudia pocítiť nepríjemné migrény alebo silnú bolesť zubov. Oblasťami, ktoré sú počas tohto splnu najcitlivejšie, sú totiž práve zuby, hlava a jazyk. Okrem toho však nezaťažujte ani žlčník, priečne pruhované svaly či tepny a dávajte si dobrý pozor na úrazy.